Skocz do zawartości

Kolumny stereo do biura - druga strefa wzmacniacza


matekubi

Recommended Posts

Witam.

1) Salon: 2x Pylon Saphirre + saltelity, centralny, sub TAGA napędzane Yamaha RX-V779
Zestaw ten gra bardzo przyzwoicie jak na moje wymagania. Jaka jest Wasza opinia o tym zestawie? Kupiony 5 late temu. 

Wzmacniacz ten jest 7 kanałowy i ma obsługe drugiej strefy. 

Obok salonu mam biuro - niewielki pokój w mieszkaniu. Chciałbym tam dodać jakieś głosniki które czasami uprzyjemnią mi prace i słuchanie głownie radia interntowego. 

Zastaniwałem sie nad osobnym małym zestawem stereo, pojedynczym głosnikiem aktywnym lub pociagnieciem kabli i podpieciem tego jako druga strefa. Ostatecznie chyab decyduje sie na ostatnia opcje - biuro jako druga strefa dla wzmacniacza. To dobry pomysł?

 

No i teraz pojawia się pytanie - jakie kolumny stereo kupić do biura? Jakieś propozycje? Chciałbym aby grały jak te Pylony w salonie tylko że chyba raczej potrzebuje mniejszych kolumn niz podlogowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam Cię do odwiedzenia naszego działu instalacyjnego - mamy człowieka, który na co dzień robi takie rzeczy, więc może Ci udzielić profesjonalnej porady w kwestii 2 strefy

http://instalacje.rms.pl/ 

Gdybym był na Twoim miejscu robiłbym niezależny system np w takiej formie

https://sklep.rms.pl/triangle-sensa-sn01a-sn-01a-aktywne-kolumny-stereo-monitory-biurkowe-2x40w-z-bluetooth-aptx-para 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz zbudować system na drugiej strefie, ale moim zdaniem jest to dosyć skomplikowane rozwiązanie i moim zdaniem jest zbyt dużo ograniczeń. Lepszym rozwiązaniem będzie postawienie dobrych monitorów. Z oferty Pylon Audio spójrz na Pearl Monitor lub lepsze Ruby Monitor. Są to jednak dosyć duże kolumny. Jeśli mają to być monitory bliskiego odsłuchu, które postawisz na biurku i będziesz bezpośrednio odsłuchiwał, lepszym wyjście będzie Kef Q150, Q Acoustics 3020i lub zdecydowanie najlepsze System Audio Saxo 5. Kolumny te bardzo dobrze zasili filigranowy wymiarami, ale mocny i bardzo dobry wzmacniacz Topping MX3. Ewentualnie kolumny aktywne System Audio Saxo 7 Active.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości jest ten salon?

Nie pamiętam czy 779 ma pełną obsługę ze smarfonu?

Bo to może być uciążliwe w sterowaniu. Po prostu nie pamiętam.

Wiercił bys się z kablem?

Jaki masz budżet? Bo jeśli okrojony to oszczedność na wzmacniaczu a kupno fajnych monitorów to może być dobry pomysł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon ma z 30m - ale nie tutaj potrzebuje sprzetu - tutaj juz jest 5.1 (Yamaha 779 + Pylon Saphire + TAGA).

Sprzet potrzebuje do pokoju-biura. Pokoj okolo 16m. 

 

Odpowiedzi: 

- Yamaha ma obsluge pelna ze smartfonu. 

- Tak moge wiecic sie kablem - jednak moze w przyszlosci bede miec inne mieszkanie gdzie bedzie to trudniejsze. 

- Zalezmy mi aby moc słuchac internetoego radia - Yamaha ma ta funkcje wiec jezeli nowy zestaw (aktywne kolumny lub kolumny + wzmacniacz) to napewno zalezy mi na tej funkcji. 

- Budżet? Hmm... nie wiem - ile racjonalnie powinienem wydac na taki zestaw zeby byc zawololony w stosunku do tego co mam w salonie? 

- Przegladam oferte aktywnych glosnikow - ale tez zastanwialem sie nad takimi zestawami: https://www.ceneo.pl/40652018 (YAMAHA PIANOCRAFT MCR-N670D)

- No wlasnie chodzi o to zeby ustalic czy lepiej ciagnac kable czy postawic osobny zestaw - ale nie wiem ile powinienem na niego wydac. 

- Druga sprawa - pomysałem sobie ze jak bede uzywac jednego wzmacniacza caly czas to za jakas czas np. sie zepsuje lub bede chchal kupic nowy to bede miec do wymiany tylko jeden i moge to zrobic czesciej niz gdybym mial dwa :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...