Skocz do zawartości

Yamaha As701 - opinie posiadaczy o brzmieniu


michal40

Recommended Posts

czesc

 

chcialbym zapytac posiadaczy lub ludzi ktorzy dluzej odsłuchiwali tego wzmadniacza o opinie nt brzmienia. Spotkałem sie ze stwierdzeniem "brzmienie Yamahy", ale nie wiem czy ono odnosi sie rowniez do tego modelu ;)

Jak dla mnie gra szczegółowo, z milym dla ucha basem, potrafi napędzic glosniki (znaczy ma moc). Najbardziej podoba mi się separacja kanałow i stereofonia - tak fajnie jeszcze nie słyszałem :)

Tyle zastanawiam się - skoro to tak fajnie gra, to dlaczego wszyscy nie poprzestają na 701 - jakis haczyk musi w tym sprzęcie być ;)

Napiszcie tez z czym Wam 701 gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,   Tyle zastanawiam się - skoro to tak fajnie gra, to dlaczego wszyscy nie poprzestają na 701 - jakis haczyk musi w tym sprzęcie być  ,,  

możesz rozwinąć te stwierdzenie? 

Jeżeli Tobie pasuje to w czym problem ? Ludzie zmieniają sprzęt z różnych powodów np. znajomy wiele razy zakupywał sprzęt AV w ,, ciemno ,, sugerując się opisami na forach , opiniach sklepów itp.  które nie zawsze sa zgodne z rzeczywistymi możliwościami sprzętu co skutkowała kolejnymi zmianami. Na Forum jest jasny przekaz Branży i niektórych Forumowiczu o odsłuchach które są podstawą przed ewentualnym zakupem AV , a pamiętaj że każdy ma inne warunki , słuch , kolumny , kable połączeniowe  i może różnie odbierać emitowany dzwięk. Mam A-S701 z Triangle Borea BR03 , okablowanie Melodika ( kupiłem Chord Clearwaj i się w moim zestawieniu nie sprawdził) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha A-S701 to jednak trochę inne brzmienie niż niższe modele i amplitunery. Nadal mamy trochę efekciarstwa, wyraźną górę pasma, lekko wyeksponowany bas, ale jest to jednak trochę równiejsze brzmienie, niż „statystyczna” Yamaha. To dobry wzmacniacz, chociaż jest mnóstwo konkurencyjnych urządzeń w podobnym lub trochę wyższym budżecie. 
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania dziesiątek modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak w stopce. A-S701 zmieniłem z R-N602 która została "w rodzinie" :) Z Tesi 561 na prawdę próbuje się doszukać jakiejś większej różnicy w brzmieniu ale chyba nie potrafię ... Wzmacniacz wymieniłem z amplitunera gdyż trafiła się okazja, gdybym miał odsprzedać i dołożyć do interesu 800 zł to pewnie bym żałował. Nie wiem na czym polega różnica w brzmieniu którą niektórzy zauważają i niby to duży przeskok jeśli chodzi o r-n602 w porównaniu do a-s701 lub r-n803. 

Największą różnicę i to bardzo znaczną zobaczyłem przy dołożeniu maliny + nakładki dac do rn 602.

Nie widzę różnic bo;

a) z głośników wyciskała max r-n602 i w przypadku a-s701 nie ma poprawy?

b) może kwestia słuchu? :)

Edit: Zapomniałem o jednej znacznej różnicy, mieszkam w bloku więc nie często słucham muzyki głośniej ... Jednakże r-n 602 przy mocniejszym odkręceniu gubiła szczegółowość, grała coraz bardziej pudełkowo, A-S701 muszę przyznać, że nadrabia i nawet przy głośniejszym słuchaniu wszystko jest poukładane i brzmi jak należy

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem AS 701 jakis czas temu i po 10 dniach zwrocilem.Plan byl taki ze jesli bedzie lepszy to RN803 sprzedam.I amplituner u mnie zostal jednak.Nie slyszalem roznicy w brzmieniu.Kolumny Melodika BL 40.Moral z tego taki-kazdy z nas slyszy inaczej.Jeden uslyszy spora roznice a drugi zadnej.Nie wiem czy tego typu dyskusje w ogole maja sens.Kazdy z nas powinien najpierw posluchac a potem zdecydowac czy kupujemy czy nie kupujemy.Dwie osoby o takim samym upodobaniu i tym samym typie sluchu to chyba rzadkosc.Zreszta sam widzisz jak bardzo zdania bywaja podzielone wsrod forumowiczow.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo 701 to moj czwarty wzmak na odsluchu i wszystko jest podane na tacy, dobrze słyszalne. nie wiem czy nie jest za mocny do mojego pokoju 16 metrow, i mogę go odkrecac max na godz 10 , bo pozniej jest juz za glosno. jednak slabsza 501 nie ma nawet porzadnego kabla zasilającego, po doswiadczeniach z ampli unikam takich rozwiązań.

Fajnie i wyraznie gra z Mission LX2, choc wiem ze to tanie glosniczki.

Czy ktos parował 701 z STX 250 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie Yamahy - szczegółowość, dynamika, selektywność i precyzja brzmienia. Im wyższy model tym mniej efekciarstwa a więcej analitycznośći i kultury. Brzmienie Yamahy bardziej powiedziałbym brzmienie japońskie bo dla mnie każdy wzmacniacz z tego kraju gra w pewnym sensie z taka samą charakterystyką aczkolwiek każdy troche inaczej. Japonskie wzmacniacze stawiają raczej na dynamike i techniczność grania. Nie ocieplają, nie maskują brzmienia, dlatego do japończyków trzeba dobierac kolumny ciepłe, miekko grające inaczej mamy twardy i suchy dzwięk.

Zestawiając RN803 do AS701 to sa to sprzety kierowane do troche innych grup słuchaczy. RN jest brzmieniowo bardziej "komercyjno-efekciarski". Srednica jest mocno wycofana, bas i sopran graja na pierwszym planie. O ile w AS srednica gra pól kroku z tyłu to w RN sa to 2 kroki. AS jest bardziej równy, mniej efekciarski, robi przez to gorsze pierwsze wrażenie.

Nie zgodzę się z branża, że za cene yamahy as 701 sa lepsze propozycje. Za ok 2400zł otrzymujemy bardzo solidny wzmacniacz od strony zasilania i wydajności + wbudowany DAC co sprawia, że wpinamy go do TV i mamy centrum multimedialne ze wszystkimi bajerami sieciowymi. Marantz 6006, Denon 800 czy Pioneer 40AE to jednak gorsze konstrukcje a kosztują nie wiele mniej. Coś drożej i lepiej ? W kazdym watku obowiazkowa propozycja Audiolab'a bo Q21 jesteście ich dystrybutorem..

To, że głosno jest już na poczatku skali nie zalezy od mocy a potencjometru i czułości wzmacniacza. Wszystkie wzmacniacze teraz tak grają, startują od razu a przd połowa skali już zaczynaja znieksztalcac..

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kuba8911 napisał:

Edit: Zapomniałem o jednej znacznej różnicy, mieszkam w bloku więc nie często słucham muzyki głośniej ... Jednakże r-n 602 przy mocniejszym odkręceniu gubiła szczegółowość, grała coraz bardziej pudełkowo, A-S701 muszę przyznać, że nadrabia i nawet przy głośniejszym słuchaniu wszystko jest poukładane i brzmi jak należy

Przy cichym słuchaniu na pewno też jest lepiej, ale może tego nie słyszysz w Twoich warunkach akustycznych.

4 godziny temu, michal40 napisał:

pytam bo 701 to moj czwarty wzmak na odsluchu i wszystko jest podane na tacy, dobrze słyszalne. nie wiem czy nie jest za mocny do mojego pokoju 16 metrow, i mogę go odkrecac max na godz 10 , bo pozniej jest juz za glosno.

 

Jeżeli mocy nie brakuje tj. zaleta, a nie wada będzie lepsza jakość dźwięku i powiem więcej u mnie taki wzmacniacz gra w jeszcze mniejszym pokoju.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Przy cichym słuchaniu na pewno też jest lepiej, ale może tego nie słyszysz w Twoich warunkach akustycznych.

Jeżeli mocy nie brakuje tj. zaleta, a nie wada będzie lepsza jakość dźwięku i powiem więcej u mnie taki wzmacniacz gra w jeszcze mniejszym pokoju.

a z jakimi glosnikami? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale jesli Ci leży to go zostaw.

Ten model jest na tyle długo na rynku i na tyle znany że znajdziesz o nim tyle samo pozytywnych co negatywnych opinii.

Więc powiem krótko.

Dnia 6.06.2020 o 17:05, michal40 napisał:

Spotkałem sie ze stwierdzeniem "brzmienie Yamahy",

To piszą ludzie ktorym się wydaje ze znaja rynek na wylot bo mieli technicsa i stare yamahy. Często pisze sie tez o metalicznym dzwieku Yamahy. To skończyło się 10 lat temu. Puszczanie takich komentarzy dalej w internet swiadczy tylko o braku wiedzy i odsłuchania.

Brzmienie Yamahy?

AS 301 gra inaczej zdecydowanie niż AS 3000. Które to brzmienie Yamahy?

Dnia 6.06.2020 o 17:05, michal40 napisał:

skoro to tak fajnie gra, to dlaczego wszyscy nie poprzestają na 701

bo tak to działa. Jak wejdziesz w temat za bardzo to nawet jak ją polubisz to i tak zmienisz za kilka lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do a-s701 przy zakupie słuchałem poniższych kolumn (podobno wszystkie bardzo dobrze zgrywają się z tą Yamahą)

- STX Electrino 250

- pylon pearl 27

- melodika ml40 mk3

- indiana line tesi 561

- heco aurora 700

Każde grają troche inaczej, to co wybierzesz będzie zależeć od "Twojego ucha", ja mam Indiana Line Tesi 561 chociaż dużo osób polecalo melodike / heco

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na mój temat stereo do pokoju 19m2 , tam duzo kolumn odsłuchiwałem z yamaha a-s701 i R-n803 , chyba z 14 modeli , może to Cie troche nakieruje , ale jak kazdy Ci to tutaj powie , nic tylko odwiedzac sklepy i odsłuchiwać , bo jeden lubi bruentki a inny blondynki :) a tak naprawde zestawienie ma sie podobać tobie a nie komus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2020 o 11:41, Whiplash napisał:

Japonskie wzmacniacze stawiają raczej na dynamike i techniczność grania. Nie ocieplają, nie maskują brzmienia, dlatego do japończyków trzeba dobierac kolumny ciepłe, miekko grające inaczej mamy twardy i suchy dzwięk.

 

Odważna rekomendacja i pozwolę sobie z nią nie zgodzić, że trzeba do nich dobierać ciepłe kolumny. Techniczność grania już prędzej chociaż też nie wszystkie.

18 godzin temu, michal40 napisał:

a z jakimi glosnikami? :)

Gra z Monitor Audio Silver 2 jest dużo niskich i wysokich tonów, ale mi to nie przeszkadza i nie drażni mnie ich barwa. Szukasz do niego podłogówek czy monitorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

Odważna rekomendacja i pozwolę sobie z nią nie zgodzić, że trzeba do nich dobierać ciepłe kolumny. Techniczność grania już prędzej chociaż też nie wszystkie.

Gra z Monitor Audio Silver 2 jest dużo niskich i wysokich tonów, ale mi to nie przeszkadza i nie drażni mnie ich barwa. Szukasz do niego podłogówek czy monitorów?

sam nie wiem.. 16 metrow, salony mowią ze monitory. kolega namawia na podlogowki zeby miec bas. czwarte pietro bloku, boje sie ze sasiedzi dostana na głowę jak bede mial podlogowki.

 

> i nie drażni mnie ich barwa

to nie brzmi optymistycznie ;) myslalem ze mozesz polecic ;)

11 godzin temu, kuba8911 napisał:

Do a-s701 przy zakupie słuchałem poniższych kolumn (podobno wszystkie bardzo dobrze zgrywają się z tą Yamahą)

- STX Electrino 250

- pylon pearl 27

- melodika ml40 mk3

- indiana line tesi 561

- heco aurora 700

Każde grają troche inaczej, to co wybierzesz będzie zależeć od "Twojego ucha", ja mam Indiana Line Tesi 561 chociaż dużo osób polecalo melodike / heco

dzieki, to warto wiedziec. obecnie slucham jej na mission LX2. brzmi cudnie ale obawialem się ze to kwestia akurat missionow i trafilo sie slepej (gluchej;) kurze ziarno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Onkyo 9150 jest dla kogoś neutralne to Yamaha 701 też bedzie.

Ale jednak dobierał bym kolumny z tonowanym albo chociaż neutralnym sopranem.

- STX Electrino 250

- pylon pearl 27

- melodika ml40 mk3

- indiana line tesi 561

- heco aurora 700

Akurat do Tych wszystkich pasuje.

Nie pasuje na przykład do Magnata Signature 505 czy Klipsch 820

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal40 napisał:

to nie brzmi optymistycznie ;) myslalem ze mozesz polecic ;)

Pytałeś także odpowiedziałem szczerze, ale ja byłem świadomy takiego wyboru. Najpierw wybrałem kolumny, później szukałem do nich wzmacniacza.

16 godzin temu, michal40 napisał:

dzieki, to warto wiedziec. obecnie slucham jej na mission LX2. brzmi cudnie ale obawialem się ze to kwestia akurat missionow i trafilo sie slepej (gluchej;) kurze ziarno.

 

Polecałem markę Mission w drugim Twoim temacie, choć nie tą serie. A czego Ci brakuje w tym brzmieniu skoro cudnie grają?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michal40 napisał:

sam nie wiem.. 16 metrow, salony mowią ze monitory. kolega namawia na podlogowki zeby miec bas. czwarte pietro bloku, boje sie ze sasiedzi dostana na głowę jak bede mial podlogowki.

Przy takim metrażu możesz spokojnie wybrać jakieś mniejsze podłogówki które nie zabiją sąsiadów. W razie czego przetestuj się wraz z monitorami i będzie wszystko jasne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:
 

Pytałeś także odpowiedziałem szczerze, ale ja byłem świadomy takiego wyboru. Najpierw wybrałem kolumny, później szukałem do nich wzmacniacza.

Polecałem markę Mission w drugim Twoim temacie, choć nie tą serie. A czego Ci brakuje w tym brzmieniu skoro cudnie grają?

kurcze niczego ;) ALE to glosniki za tysiaka, a wzmak za 2500 ;) a mowia ze glosniki maja byc 2-3 x drozsze od wzmaka. no i z tyłu maja napisane pasmo 60Hz-300Khz. lepsze monitory maja pasmo od 30Hz.  STX 250 tez tak schodzą, a moze je miec za 1500zł para uzywki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:
 

Pytałeś także odpowiedziałem szczerze, ale ja byłem świadomy takiego wyboru. Najpierw wybrałem kolumny, później szukałem do nich wzmacniacza.

Polecałem markę Mission w drugim Twoim temacie, choć nie tą serie. A czego Ci brakuje w tym brzmieniu skoro cudnie grają?

sluchalem QX2, z nad356 i yamaha 701.. nie będę mowił źle wiec przemilczę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...