Skocz do zawartości

Yamaha As701 - opinie posiadaczy o brzmieniu


michal40

Recommended Posts

2 godziny temu, Whiplash napisał:

Pamietasz S4Home mój osobisty test porównawczy yamahy RN 803 do As 701, gdzie mówiłeś, że brzmieniowo to jest to samo, co potem okazało się, że nigdy tych sprzetów nie porównywałes a opinie wydałes tylko patrząc na foto wnętrza obu sprzetów? Ja nie pracuje w sklepie audio gdzie codziennie mogę słuchać wielu marek i konfiguracji, nie potrafie opisywać brzmień a wystarczyła chwile posłuchac 803 a nastepnie 701 aby przekonać się ze to sa dwie rózne szkoly brzmienia.

Mi dokładnie to samo wciskał sklep Q21 a okazało się, że to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Mają dużo sprzętów a czy ich słuchali to już niech sobie każdy sam odpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, petroff napisał:

Wszędzie rządzi marża i pakiety :)

 

Takie czasy mamy🙂

Ostatnio właśnie z kumplami zastanawialiśmy się nad podejściem niektórych sklepów do klientów i dziwiliśmy się, że tak często wciska się cokolwiek byle szybko zarobić a nie buduje się relacji z klientem. Klient jak będzie zadowolony z zakupu to za jakiś czas wróci a jak wciśnie mu się coś do czego nie jest przekonany, ale da się zbałamucić rabatem czy jakimś gratisem i potem męczy się z tym czymś w domu to pod nosem tylko przeklina ten sklep a nigdy więcej tam już nie zajrzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jan Onufry napisał:

 

Ostatnio właśnie z kumplami zastanawialiśmy się nad podejściem niektórych sklepów do klientów i dziwiliśmy się, że tak często wciska się cokolwiek byle szybko zarobić a nie buduje się relacji z klientem. Klient jak będzie zadowolony z zakupu to za jakiś czas wróci a jak wciśnie mu się coś do czego nie jest przekonany, ale da się zbałamucić rabatem czy jakimś gratisem i potem męczy się z tym czymś w domu to pod nosem tylko przeklina ten sklep a nigdy więcej tam już nie zajrzy.

 

Nie żebym bronił sklep. Ale kupujac audio to Ty decydujesz co bierzesz. To nie skarpetki na targu gdzie kupujesz te ktore tańsze badz te gdzie ktoś bałamuci rabatem.. Jesli ktoś decyduje sie na produkt bo ma wiekszy rabat niz ten ktory mu dzwiekowo odpowiada a pozniej mowi o wciskaniu sprzetu, to sam sobie jest chyba winny..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2020 o 12:20, JaZz napisał:

Pokaż mi lepsze podłogówki za 2600 zł. Oberon 7  to koszt około 4000zł.

Ja ich nie bronię tylko opisałem wnioski jakie miałem po porównaniu obydwu konstrukcji u siebie w domu. 

Tak napisał Piotr tu na forum czy ktoś w sklepie / przez telefon?

Ja kupiłem oberony za o wiele mniejsze pieniadze i to nie w sklepie "krzak" tylko w jednym z najbardziej znanym w PL. Różnica miedzy nimi a heco nie była spora a wydając 3000zł, kilka stówek w ta czy w tą chyba nie ma już aż takiego znaczenia jeśli brzmienie jest dla kogoś zdecydowanie przyjemniejsze.

Poszukaj moich postów w tematach o RN 803 i A-S701, wszystko jest dokładnie opisane. Zgodzę się z branżą, że amplituner 803 i wzmacniacz AS 701 wpisują się w charakter grania Yamahy. W obu przypadkach jest dynamika, szybkość, zapas mocy ale charakter brzmienia jest już inny. To sa sprzety kierowane do różnych grup odbiorców. Wzmacniacz gra bardziej wyrafinowanie, nie stara sie zrobić efekt wow bo nie musi. Ktoś kto kupuje osobno wzmacniacz i segmenty wie czego chce. Amplituner to zawsze kompromis i towar dla osób które poprostu chcą miec wmiare fajny sprzęt z całym bajerem sieciowym, nie będą raczej rozkładały przy nim brzmienia na czynniki pierwsze i dokonywały jego analizy. Amplituner gra bardzo wycofanym środkiem, jest to brzmienie efekciarskie nastawione na własnie ten efekt wow bo bedzie dużo basu i sopranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwage heco ale w wersji black piano edition a one sa troszke drozsze od tych zwyklych. Nie powiedzialem ze kupilem dali za 3000 ale 4000 tys to droga oferta, przynajmniej na chwile kiedy ja kupowalem. Na dali mozna duze rabaty wynegocjowac od cen katalogowych, ja kupilem za gotowke wiec finalnie roznica miedzy heco a dali nie byla bardzo duza. Pozatym bylem osobiscie wiec tez jest inna rozmowa jak zabierasz towar od razu ze sklepu i zostawiasz gotowke.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 6.06.2020 o 20:25, Q21 napisał:

Yamaha A-S701 to jednak trochę inne brzmienie niż niższe modele i amplitunery. Nadal mamy trochę efekciarstwa, wyraźną górę pasma, lekko wyeksponowany bas, ale jest to jednak trochę równiejsze brzmienie, niż „statystyczna” Yamaha.

Jak ma się brzmienie A-s701 do Nada c326bee? Myślę żeby zmienić Nada na Yamahę, bo brakuje mi niższych rejestrów. Bas jest, ale podbity w średnim zakresie i w większości przypadków utworom brakuje "masy" Na Cambridge Audio a1 niski basik mruczy a tutaj brak. Na płycie Kombi " Nowy rozdział" utwory brzmią jałowo i sucho - gdzie jest ten bas? Nie ma, Nad go zjadł:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 10:04, michal40 napisał:

a ile zapaciles za oberony 7, jesli mozna? tez mam 701 ;)

Takich informacji nie podaje się publicznie, ostateczna cena zależy od sklepu i twoich umiejętności negocjacyjnych.

43 minuty temu, Rafał 73 napisał:

Jak ma się brzmienie A-s701 do Nada c326bee? Myślę żeby zmienić Nada na Yamahę, bo brakuje mi niższych rejestrów. Bas jest, ale podbity w średnim zakresie i w większości przypadków utworom brakuje "masy" Na Cambridge Audio a1 niski basik mruczy a tutaj brak. Na płycie Kombi " Nowy rozdział" utwory brzmią jałowo i sucho - gdzie jest ten bas? Nie ma, Nad go zjadł:)

Yamaha znowu ma sporo niskiego basu a delikatnie obchodzi się własnie z tym srednim i wysokim przez co też nie ma jakieś wielkiej masy całego basu. Yamaha to jest granie z duża ilością powietrza a nie dociążenie i masa - tak gra własnie NAD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Whiplash napisał:

granie z duża ilością powietrza a nie dociążenie i masa - tak gra własnie NAD

Może te wyższe modele tak grają, ale c326 raczej nie, bo mam porównanie do CA a1 V3 który wali basem, że kanapa się trzęsie :) Nic, muszę tą Yamahę gdzieś posłuchać, tym bardziej, że ma wejście optyczne i przedwzmacniacz phono

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...