Skocz do zawartości

Beyerdynamic T1v1 spostrzeżenia


Recommended Posts

Po paru tygodniach naskrobię co nie co o flagowych Beyerdynamic T1 v1.
Mój tor> wzmacniacz xDuoo TA-20, DAC Kenwood DM7090, pliki MP3 oraz FLAC z laptopa, RCA DIY.
 
Słuchawki nie były w żaden sposób modyfikowane.
 
Wygoda ogólnie bardzo dobra, pady nawet dobrze przylegają do kształtu czaszki, lecz jest trochę podobnie jak w stylu DT880, nie jest tak mocne i dobre dociskanie a zarazem przyleganie jak w DT150, HE560v2.
Po kilkunastu latach używania T1 sporadycznie wydają dźwięki "pykania" plastiku, nie jest to na szczęście jakoś irytujące.
 
Teraz najważniejsza część testu, czyli jak one grają?
 
Nie miałem okazji słuchać innych słuchawek z tego przedziału cenowego, to dla mnie coś nowego, w pewnym sensie lepszego i innego.
Beyerdynamic T1 czego się nieco obawiałem grają zauważalnie łagodniej niż HE560v2, wyższa średnica jak i wysokie tony są łagodne, w pewnym sensie delikatne, kulturalne po tym wiem, że T1 zagoszczą u mnie na długo z racji bardzo dobrej równowagi tonalnej przy zachowaniu dobrej jakości dźwięku.
 
Niskie tony dosyć szybkie, nie ma jakiegoś super efektu wow, bardzo możliwe że mój tor nie gra zbyt szybko i słuchawki się pod tym względem duszą.
Ogólnie to dosyć szybkie, bardzo zróżnicowane, kulturalne, dosyć głębokie ale i w każdym wymiarze fajnie rozciągnięte pasmo.
Trochę szkoda ale dolne pasmo nie gra zbyt dobrym dociążeniem, tu akurat fajniej prezentują się HE560v2 po względem najniższych częstotliwości jak i wykopu, dociążenia.
 
Środek pasma neutralny, bez specjalnych podbarwień, bez wyostrzenia, bez super fajerwerków, takie po prostu zwyczajne, dosyć zaokrąglone, lekkie, bardzo przestrzenne z minimalna dawką matowości. Tak szczerze to dźwięk t1 nieco przypomina mi właśnie DT880, takie dosyć zwyczajne granie bez super fajerwerków, bez wyjątkowych podbarwień, bez wyostrzeń czy super dobrego konturu.
 
Wokale brzmią świetnie, może nie jest to najwyższa liga ale jest przykładowo lepiej niż w HE560v2, bardzo fajnie rozciągnięte, wokale graja z wyjątkowym oddechem jak na słuchawki, jest to granie takie normalne, nie ma wyjątkowych podbarwień, super wyrazistości czy ofensywnego ataku.
 
Wysokie tony to najlepsze pasmo jakie kiedykolwiek słyszałem w słuchawkach, jest wyjątkowo przestrzennie, rozdzielczo, nie ma ostrości, może czasem brakować ocieplenia? podbarwienia z HE560v2, chociaż i tak jest bardzo dobrze, w sumie łagodnie, lekko, nośnie, delikatnie kremowo z dawką przyjemności.
 
T1 grają zaskakująco szeroko czego się nie spodziewałem, ogólnie cała scena jest jak na moje doświadczenia ogromna, świetna głębia, zaskakująca szerokość jak i bardzo dobra wysokość, tak naprawdę to HE560v2 przy nich grały wyjątkowo ciasno, blisko, dużo bardziej wąsko.
Holografia świetna, do tej pory nie spotkałem się z lepiej budowaną sceną, słychać jak źródła pozorne roznoszą się w różnych kierunkach bez sztywności, utraty szczegółów, upraszczaniu w odtwarzaniu.
Namacalność czy lokalizacja źródeł stoi na wysokim poziomie, chociaż jestem na 100% że mój tor nie oddaje tego co słuchawki potrafią pod tymi względami, delikatnie bardziej spodziewałem się lepszej lokalizacji, a tu jest trochę podobnie do HE560v2.
 
Podsumowując słuchawki o ponadprzeciętnej jakości grania, czuć jak producent włożył wysiłku by wyciągnąć tak dużą scenę, tak łagodne a zarazem dobre technicznie granie.
Nieco przypomina mi to "ugrzecznione" granie w stylu K712pro, nie jest to taki wulkan energii jak HE560v2.
Precyzja, holografia, dynamika na na prawdę wysokim poziomie, jedynie czego tym słuchawkom potrzeba to na prawdę dobrego toru, mój nie wyciąga z nich całego potencjału (o ile coś takiego istnieje).
Brzmienie jest takie naturalne, takie zwykłe, może się to niektórym kojarzyć z lekka nudą? chociaż wątpię bo aspekty jak przestrzeń, szczegółowość, holografia bardzo przyciąga do dalszego słuchania.
 
Nie podobało mi się w tym modelu trochę zbyt słabe dociążenie niskich tonów, jest tu gorzej niż w HE560v2 i DT880. Słuchawki mogły by nieco ostrzej rysować kontury, pewne zalety które mi się akurat podobały w modelu od HiFiMana.
Mimo tego to najlepiej grające słuchawki jakie miałem na głowie, na pewno będę pod nie budować lepszy tor bo jest bardzo duży potencjał, niby takie zwykłe granie a naturalne...

SAM_2701.thumb.JPG.d3d26d6c6f1d1433675d4df10f19c06c.JPG

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...