Skocz do zawartości

Opis wrażeń z odłuchu HiFiMAN HE560 v2


Recommended Posts

Napiszę kilka zdań o samych HE560v2 z racji, że nie mam zbyt dobrze dobranego toru pod nie to nie będę za bardzo się rozpisywać o ich graniu.
 
Mój to r> HE560v2, wzmacniacz xDuoo TA-20, DAC Kenwood DM7090, RCA DIY, pliki FLAC oraz MP3 320kb/s.
Dodam że słuchawki GE560v2 miały też dodatkowy kabel robiony na zamówienie od forumowicza "Perula", dokładnie to 8x solid core. Standardowy kabel mało kiedy podpinam, ale niebawem opiszę jak oba grają przy tych słuchawkach.
 
HiFiMAN HE560 v2 kupione przez kilka miesięcy, (jakoś w połowie grudnia nabyłem ten model)  na pewno są dobrze wygrzane i miałem dużo czasu je poznać na moim torze.
W kwestii wygody jest bardzo dobrze, pady są na tyle uniwersalne, że bardzo dobrze przylegają do kształtu głowy, delikatnie zbyt mocno uciskają ale dalej wygodę bardzo dobrze oceniam, przykładowo jest lepiej niż w DT880 czy HD545, chodzi głównie o ułożenie padów względem czaszki oraz miejsce na całe ucho.
Jak grają HE560 v2?
Niskie tony są mimo nie tak mocnego dociążenia bardzo dobrej jakości, precyzja, kontrola, rytm, wypełnienie na świetnym poziomie. Czasem pojawia się fajny bas w najniższych partiach który robi wrażenie, nie jest to tak mocny bas jak w DT880 nie wspominając o DT150, ale ogólna jakość stoi sporo wyżej.
Bardzo zróżnicowany, szczegółowy, fajnie zarysowany lecz nieprzerysowany. Ogólnie niskie tony są zaletą tego modelu jedynie do czego ma zastrzeżenia to dociążenie które nie do końca przypomina mi kolumnowe granie, mam kolumny które wcale nie mają obfitego, mocnego "basu".
Ani twarde ani miękkie, takie po środku granie, bardzo dobrze wyważone. 
 
Średnie tony już niestety grzeszą bardziej, są dosyć podkolorowane, nie przypomina to bardziej płaskiej średnicy z DT880 a właśnie są gdzieś podbicia, wyższa średnica a niższy przełom wysokich to największa bolączka HE560 v2. Na moim torze słuchawki czasami wpadają w sybilanty, czasem głos kobiecy jest za bardzo piskliwy, ostry. Męskie wokale mogły by mieć lepsze dociążenie, poza tym jest bardzo szczegółowo, dobrze zarysowane kontury, jest w miarę niezły oddech, dobra separacja.
Przez taką średnicę mimo, że to nie są jasne w graniu słuchawki nie grają tak przyjemnie jak DT150 czy DT880 chrome, również tanie HD545 nie wyostrzają w tych przełomach tak dźwięku.
 
Wysokie tony dosyć gładkie, na pewno nie cyfrowe, naturalne. Nie mam zbyt zastrzeżeń do góry pasma, o ile niższe częstotliwości mogą być zbyt ostre to wysokie partie bardzo mi się podobają. Sporo pomaga tu poznawanie poprzednich słuchawek i HE560 v2 nie są tak przyciemnione, matowe, zamulone jak w DT880 chrome specjal.
Mamy bardzo ciekawe efekty przestrzeni góry pasma, jest dosyć gęsto, namacalnie, bardzo fajne zróżnicowanie.
 
Scenicznie dobrze się prezentują, nie ma co prawda tak szerokiej sceny jak w K712 pro czy HD545 ale na wysokość czy głębokość robi pozytywne wrażenie.
Niezła dynamika chociaż przykładowo nie tak dobra jak w HD545, źródła pozorne grają z dystansu, akurat taka prezentacja podoba mi się że nie grają w głowie.
Ogólnie to najbardziej efektownie grające słuchawki na głębokość sceny spośród wszystkich modeli jakie przerabiałem. Holografia dobra, ale lokalizacja źródeł specjalnie nie robiła wrażenia.
Zakładając te słuchawki na głowę można się spodziewać od razu dosyć specyficznie budowanej sceny, jest nawet głęboko i nie tak szeroko, zazwyczaj źródła pozorne grające blisko starają się grać spokojnie, kulturalnie (pomijając momentami problemy z wyższą średnicą)
 
Podsumowując to słuchawki ciekawe sądzę, że warto pod nie inwestować do dobry tor, ja takiego nie posiadam, na Aune S6 pro jako DAC było już nieco lepiej, nie tak krzykliwie, ofensywnie w wyższej średnicy. Na pewno nie ma co narzekać na precyzje, selektywność, napowietrzenie, rytmikę, spójność, muzykalność
(akurat muzykalność każdy inaczej postrzega). 
Co prawda słyszałem bardziej przyjemnie grające modele, niestety lub stety ale tak czasem bywa, i wiecznie są jakieś kompromisy.
Czasem wokale w innych modelach były bardziej przekonywujące, czy scena graja zazwyczaj szerzej.
 
Dawniej jeden Kolega z forum pytał, czy mi te słuchawki grają wyjątkowo pogrubionym dźwiękiem, nie odczułem akurat specjalnie by tak grały, słyszałem też opinie że planary grają trochę kolumnowo, być może coś w tym jest, ale potęga dźwięku jak narazie jest nieosiągalna w HE560 v2 względem moich kolumn.
 
Jak zwykle się rozpisałem...

SAM_2658.thumb.jpg.92ac5a0c54d436b9e0bc16f70b55a0ec.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...