Skocz do zawartości

Dali Epicon 6


SamyBoy13

Recommended Posts

Witajcie po tygodniach przemyslen zdecydowalem sie na odsluch w domu. Epicon-y 6 zostaly mi wypozyczone za symboliczna kwote 200 zl na 14 dni ze wzrotekm jakbym sie zdecydowal na zakup w sklepie. Po zostawieniu ich na pare calych dni zaczolem sluchac. Bardzo przyjemnie graja, niskie tony maja bardzo mila definicje I teksture, seperacja jest nieco lepsza, jednak w porownaniu do opticon-ow 'dupy nie urywa' gdyz do mnie brzmia bardzo podobnie. Powiedzialbym nawet 70%-80% dzwieku. Dlatego zwracam sie do was o pomoc, jestem rozczarowany gdyz myslalem ze glosnik za 30,000 zl zagra duzo lepiej niz gorszy model za 4,000 zl. Moze popelnilem blad przy odsluchu lub moj sprzet jest zaslaby?? Glosniki wygladaly na nowe gdy rozpakowalem. Bede wdzieczny za pomoc.

 

AMAZONHD - Chord Qutest - Qed 40 RCA - Yamaha As3000 - Chord Clearway - Dali Epicon 6

Nagrania z odsluchu i jak wyglada ustawienie glosnikow. Pomieszczenie 4.4m na 3.9m (glosniki ustawione na najdłuższej scianie, 40 cm od sciany)

https://youtu.be/mL2XpM3PICk

https://youtu.be/Zh5DJSwRnPs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hubert hubert napisał:

A masz te same utwory na opticonach nagrane? Wtedy będzie łatwiej porównać, bo innych wniosków niż porównawczych to raczej nie da się wyciągnąć.

Nagram jak bede miec chwile musze ogarnac strych inaczej moja 2 polowka mnie zamorduje... juz 3 tydzien sie zbieram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hubert hubert napisał:

A masz te same utwory na opticonach nagrane? Wtedy będzie łatwiej porównać, bo innych wniosków niż porównawczych to raczej nie da się wyciągnąć.

Dali Epicon 6 30,000zl glosniki Ella Vos- White Noise

https://youtu.be/uECJsI9O_RI

 

Dali Opticon 6 4,000zl glosniki Ella Vos - White Noise

https://youtu.be/_M9GqNU3l-Y

 

Bede wdzieczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kn1234 napisał:

Masz prosty wniosek,taniej a nie gorzej👍

Nie spodziewalem sie tego powiem tyle. Caly czas sie zastanawiam czy do wygladu moze warto zostawic ale sie wacham. Tylko znowu tyle kasy za cos co nie gra tak jakbym chcial? To moze warto kupic inne kolumny z ktorych bede zadowolony... W koncu to 25,000zl plus moje Opticony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci koledzy piszą oddaj te kolumny jeśli sam widzisz że to nie gra tak jak bys chciał a kosztuje nie małe pieniądze. Może zrób inaczej .Zostaw te kolumny Opticon6 a jeśli w tym połączeniu z yamahą ci czegoś brakuje zainwestuj np. w lepsze źródło, DACa , popraw może pomieszczenia jeśli chodzi o akustykę pobaw się ustawieniem kolumn inaczej itd. Odsłuchaj inne kolumny. Może okazać się tak że kolumny w kwocie np. od 4-10tys zagrają lepiej. Uważam że za tą kwotę co kosztują same te epicon 6 można już zbudować naprawdę dobry sprzęt audio. 

Napisz czego lubisz słuchać i czego oczekujesz od sprzętu (jakie brzmienie). 

Myślę że koledzy z branży dadzą ci kilka propozycji do odsłuchania.

Pozdro

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa jest prosta.

Nie słyszysz nie bierz :)

Ja juz z tego krótkiego filmu słyszże że Opticon gra jaśniej. A z doświadczenia kiedy u nas stały w salonie opticony i epicony wiem że oprócz tej jasności , grają bardziej gładko , rozdzielczo. Faktem jest to że przeskoku na basie olbrzymiego nie ma. Powiedział bym że deczko więcej mięsistości i kontroli ale na pewno nie propozycjonalne do dokładanej sumy.

W kazdym razie Epicon u Dali to taki ich flagowy ale i opracowany produkt, już dosc długo jest na rynku. Moim zdaniem udało im się w tym modelu połączyć niezwykle detaliczną górę, jasną gorę z dośc dobrym zrównoważeniem.

To nie będzie granie inne. Może tego właśnie oczekiwałeś? To inna droga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SamyBoy13 napisał:

Tylko znowu tyle kasy za cos co nie gra tak jakbym chcial? To moze warto kupic inne kolumny z ktorych bede zadowolony... W koncu to 25,000zl plus moje Opticony.

Oddaj i szukaj innych kolumn ponieważ w dłuższej perspektywie będziesz coraz bardziej wkurzony. W tym budżecie masz spore pole do popisu czyt. zadowolenia siebie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie! Macie racje nie warto ich  zostawiac tylko po to zeby przypominaly mi ze sa tylko mninmalnie lepsze. Glosniki dzisiaj bede odebrane.

To bede szukac dalej, jakies propozycje? Szukam czegos co zagra bardziej detalicznie, z latwoscia gdzie wszystko bedzie latwiej slyszalne (nuace) i cos nie bedzie za ostre w gornym pasmie (nie wiecej noz moje obecne glosniki Dali Opticon 6). Slucham wszystkiego od Rock-a, Akustyki, EDM, muzykalny dubstep, troche nowej muzyki POP I nawet lat 80s 90s 00s. W skrocie wszystkiego co mi w ucho wpadnie, nie jestem wybredy poza muzyka klasyczna.

 

Jeszcze raz dzieki wielkie!

Edytowano przez SamyBoy13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2020 o 06:15, S4Home napisał:

Masz grono takich kolumn

- PMC Twenty 5 26

- Audio Physic Avanti czy też Codex

- Fyne Audio F702

- B&W 803D3

- ProAC D48R

- ELAC Concentro 507

- Monitor Audio Platinium 300

Czekają Cie długie odsłuchy

Tym razem nie bede wybierac oczami tak bardzo jak z Epicon-ami. Jestem ciekawy ile potrwa wybor nowych glonikow ktore beda godne zastopienia moich Opticon-ow 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 13.06.2020 o 13:08, SamyBoy13 napisał:

Tym razem nie bede wybierac oczami tak bardzo jak z Epicon-ami. Jestem ciekawy ile potrwa wybor nowych glonikow ktore beda godne zastopienia moich Opticon-ow 6.

Czy coś wybrałeś?

Szczerze powiedziawszy szukasz szczegółów i brakuje ich Tobie w kolumnach ktore dają bardzo dużo szczegółów? Wiec nie wiem czy ta yamaha jest taka fatalna czy o co chodzi?

Dali Optiocony maja podobny poziom szczegółów co Epicon 6, ale nie maja tego wyrafinowania, wyrównania dźwiękowego. Na tym właśnie polegają droższe lepsze kolumny. Na pewnym etapie nie masz już więcej szczegółów bo i po co jak ich nie ma na nagraniu. Epicon dają tyle szczegółów ze w pewnym momencie zdecydowałem się na inne lampy, aby je zmniejszyć bo dźwięk po prostu męczył. Za to masz w nich bardzo dobra kontrole basu. To pierwsze kolumny które poradziły sobie u mnie z akustyka pomieszczenia i nic nie wzbudza się. Sorry ale Optiocony tak ostro obrazując do Epiconow są płaskie jak deska, ale owszem szczegóły maja bo to marketingowo najlepiej jest zrobić aby szybko przyciągnąć klienta. Ale niestety to nie ta liga i w tych pieniądzach co mogłeś mieć Epicon tj. 30tys. to bdb cena. Znajdziesz lepsze na pewno polecam chociażby dynaudio, ale już cena prawie 50tys. I dla mnie nadal podobny poziom grania ze strata z dynamiki. Zamiast opticonow możesz polskimi audioacademy się zainteresować, są równie szczegółowe i bardzo mocny bas, ale niestety nie tak kontrolowany jak w epigonach, ale grają naprawdę niezłe i są w tych samych pieniądzach co Optiocony. Swoją droga tomporownywales pare epiconow z 1 kolumna opticonow, które kosztują 2x4tys. zł. Dla mnie Optiocony są dobrymi kolumnami bo maja właśnie szczyptę tego co Epicon. Ale jednak to nie jest to. Gabaryt nawet pudła jest inny. Niestetytej twojej yamahy nie znam, ale jak piszesz o szczegółach a w zasadzie ich niewystarczającej ilości to jestem mocno zaskoczony. Możesz Thielami się zainteresować, gryzą aż w uszy czy focalami. Sporo jest takich kolumn, ale czy będziesz mieć więcej to szczerze wątpię po prostu będzie inna prezentacja. W epigonach słychać każdy szmer, sybilanty są na porządku dziennym. Jestem mocno zaskoczony, ale ok tak to odbierasz i dali nie dla ciebie. Tak w ogóle Epicon potrzebują miejsca a na demie masz je ściśnięte.  Co najmniej 2m od siebie powinny stać nie zawalone z przodu innymi gratami. Mogę się założyć ze sceny to nie miałeś w odsłuchach prawie żadnej. Przy takim rozstawie i odległości pokusił bym się maksymalnie na monitory i sadze, ze tu był największy błąd. Epicon rozwijają skrzydła gdy są szeroko rozstawione, wtedy żyją i przestrzeń maja przeogromna z bardzo dobra lokalizacja instrumentów, ale kolumny są pod odpowiednie pomieszczenie. U mnie mając 240cm się trochę kisza na codzień i przy dłuższym odsłuchu je rozstawiłam jeszcze bardziej i wyjeżdżają na metr od ściany. Wtedy jest pięknie holograficzne. No nic pochwał się co kupiłeś.

Edytowano przez rafal26
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...