Skocz do zawartości

Słuchawki do streamera Yamaha WXC-50 ?


Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym rozbudować swój zestaw stereo o słuchawki. Aktualnie posiadam m.in. streamer Yamaha WXC-50 i rozważam dwie opcje:

1. słuchawki Bluetooth pod streamer => tutaj spora wygoda, brak dodatkowego sprzętu, ale podchodzę ostrożnie do jakości dźwięku i sporego wydatku, bo patrząc na słuchawki Bluetooth uznanych marek to ceny nie są niskie.

2. oddzielny wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki. Tutaj wygody mniej, więcej kabli, ale pewno jakość będzie lepsza i mogę wykorzystać obecne słuchawki.

Aktualnie posiadam już słuchawki Beyerdynamic Custom One Pro i dźwięk mi odpowiada. Nie mam jednak jak ich połączyć z zestawem.

 

Czy ktoś łączył może słuchawki z tym streamerem i może się podzielić wrażeniami/poradami? 
Jakie ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy mogę wziąć pod uwagę?

Dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych słuchawek wystarczy nawet tani wzmacniacz słuchawkowy z wejściem analogowym do celów mobilnych. Oczywiście mozna drozej i wtedy lepiej. Wygląda na to że powinien być on możliwie neutralny i nie powinien za bardzo wpływać na dźwięk słuchawek. Do podłączenia słuchawek bluetooth przydał by się transmiter pod wyjście optyczne, np. MOZOS MBL-HD z obsługą aptX HD. Sam dobór słuchawek to kwestia bardzo indywidualna i uzależniona od ograniczeń ceną. Za 1 tyś można kupić moim zdaniem ciekawe słuchawki  takie jak Audio-Technica ATH-DSR7BT bez możliwości odłączenia analogowego, jednak pozostaje do tego kabel USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick
Dzięki za propozycje. Czy potrzebuje jednak transmitera skoro mogę prosto ze streamera przesyłać na słuchawki?

Słuchałem jednych słuchawek z Audio Technica w tej grupie cenowej w trakcie testów. Jeżeli generalnie grają podobnie, to są jednak dla mnie sporo za jasne w brzmieniu. Beyerdynamiki BT to już z kolei naprawdę sporo kasy.

@KubadAktualnie streamer jest razem ze wzmacniaczem CA500 bez wejścia sluchawkowego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Yamaha WXC-50 posiada możliwość transmisji bluetooth z kodekami o wysokiej jakości typu aptX transmiter nie jest potrzebny. Audio-Technica ATH-DSR7BT mają sygnaturę tylko lekkiego V i raczej nie zapewnią takiej ilości basu jak Beyerdynamic Custom One Pro w trybach jego podbicia. W przypadku słuchawek bt jeśli potrzebujesz korekcji charakterystyki lepiej sprawdzają się urządzania które ją zapewnia, czyli komputer lub smartphon. Audio-Technica ATH-ANC700BT są dość mocno basowe. W promocjach można je kupić sporo poniżej 500 zł https://www.ceneo.pl/66829978 . Te słuchawki pierwotnie kosztowały około 1 tyś, tyle że nie brzmią jak typowe produkty tego producenta.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś posłuchać. Te ANC700BT też raczej nie zalewają basem wszystkiego. Po prostu jest go w nich więcej i charakterystyka V jest większa. ANC staje się standardem wśród słuchawek bluetooth bo z zasady przewiduje się je do użytku mobilnego poza domem.

 ATH-DSR7BT to typowo cyfrowe słuchawki, które mają zapewnić dobrą jakość dźwięku bez potrzeby inwestowania w drogi sprzęt im towarzyszący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z czystej ciekawości oraz zachęcony recenzja w HiFi i Muzyka, na testy poszly Kruger Matz Soul 2, dźwięk prosto z WXC-50. Niestety ogólnie mówiąc spore rozczarowanie i porównując z Custom One jest przepaść, nawet po podpięciu kablem słuchawek Soul do tego samego źródła. Dzwiek bez głębi, detalicznosci, rozmachu, szczegółów, nie widzę pozytywów. Szukam dalej, pewno teraz sprawdzę coś z wymienionych Audio Technica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...