Skocz do zawartości

Prośba o potwierdzenie poprawności założeń - kino domowe RX-V685 + heco aurora700/debut F5.2


Karol W

Recommended Posts

Hej ! 

W oparciu o wiedzę zgromadzoną w internetach, m.in. na tym forum wytypowałem wstępną konfigurację zestawu kina domowego. Chciałem się jednak upewnić, że założenia są poprawne. 

Na teraz chciałbym zbudować przyzwoity (ale w żadnym razie nie fenomenalny) zestaw kina domowego. 

Zestaw będzie stał w salonie połączonym z aneksem kuchennym - łącznie o wielkości 30m2 (ustawienie +/- jak na załączonym planie ; jeszcze rozważam przeniesienie TV na ścianę po prawej stronie, ale szanse na to oceniam na 25% - chyba, że wszyscy jednoznacznie stwierdzicie, że tak będzie o niebo lepiej). 

Mieszkanie będziemy odbierać w najbliższych tygodniach, więc przeprowadzenie niezbędnych kabli nie będzie większym kłopotem. 

Na początek interesuje mnie przyzwoite 5.1, żeby z czasem dołożyć głośniki do Atmos. Choć z drugiej strony fakt, że mam przed sobą mieszkanie w stanie developerskim trochę kusi w odniesieniu do głośników Atmos. 

Z czasem możliwe, że do sypialni i pokoju dziecka (lub łazienki) dołożę po jednym głośniku połączone musiccastem z amplitunerem - nie planuję dodawać tych głośników od początku.

W oparciu o wyczytane opinie w sieci skłaniam się do konfiguracji:

- yamaha rx 685 

- heco aurora 700 5.1 (ewentualnie debut v2.0 5.2F 5.1)

Z rzeczy ważnych docelowo:

- super byłoby uruchomić w ciągu roku dolby Atmos (jeśli już oglądamy jakiś film to na Netflix, który kontentu Atmos trochę ma)

- lubię jak zestaw daje fajny głęboki i czysty bass, a dźwięk jest czysty na górze i w środku - chociaż umowmy się, to mój pierwszy poważniejszy sprzęt audio do domu, więc nawet jak nie będzie to Uber sprzęt to pewnie będę zadowolony

- żona jest fanką muzyki latino i lubi się nią otaczać, więc zestaw będzie też w jakimś stopniu wykorzystywany do słuchania tej nuty (w żadnym razie nie jest audiofilką - muzyka z telefonu dla niej jest ok, co mnie przyprawia o ciarki na plecach), ja lubię muzykę klasyczną i rockową (ale słucham b. mało)

- docelowo do zestawu dołączona zostanie też konsola (po premierze nowej generacji konsol). 

Podsumowując wykorzystanie: 70% filmy ; 20% muzyka ; 10% konsola

Pytania:

1. Czy ta jamaszka rx 685 w połowie 2020 roku to optymalny wybór w jej kategorii cenowej ? 

2. Zestaw głośników:

Z tego co rozumiem tutaj nie ma złego wyboru ? W kolejności preferencji rozważam:

- Heco aurora 700 5.1

- Debut v2.0 5.2F 5.1

3. Czy lepiej w pierwszej kolejności kupić głośniki Atmos i walczyć z montażem w suficie, a potem dokupować Suba? Czy darować sobie Atmos na początek i lepszy efekt będzie z kupienia suba ? 

4. Czy warto ten zestaw docelowo rozbudowywać do 7.1 ? Da się wyczuć różnicę i czy treści w tym formacie jest wystarczająco dużo, żeby to było warte zachodu ?

Dziękuję Wam za pomoc i sugestie,

Karol 

Zrzut ekranu 2020-06-7 o 20.06.01.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1. To model który ma już dwa lata i ciągle jest aktualny. Denon wypuścił włąsnie modele z 8K. No i po co to komu?

2. Aurora spoko. Jesli myślisz o ELACu to też ale jednak model F6.2. Oba spasują Tobie i Żonie pod kątem dźwiękowym.

3. Najpierw suba. Budujemy zestaw kina od 5.1. Później możesz ro rozbudowywać.

4. Najpierw solidne 5.1. Postaw w domu. Osłuchaj się. Kable możesz sobie już puścić. Ale podstawa to solidne 5.1

Zapraszam na odsłuch, po wyceny i wypożyczenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karol W napisał:

Zestaw będzie stał w salonie połączonym z aneksem kuchennym - łącznie o wielkości 30m2 (ustawienie +/- jak na załączonym planie ; jeszcze rozważam przeniesienie TV na ścianę po prawej stronie, ale szanse na to oceniam na 25% - chyba, że wszyscy jednoznacznie stwierdzicie, że tak będzie o niebo lepiej). 

Obecne ustawienie mebli nie jest tragiczne, ale może być nieco problematyczne jeśli o tylne kolumny chodzi - optymalnie lewa tylna na uchwycie ściennym nad grzejnikiem (niezbyt fortunnie), a prawa na podstawce tuż obok drzwi balkonowych. Ewentualnie obie na ścianach lewej i prawej w narożnikach pokoju - w nierównych odległościach, ale z tym kalibracja sobie poradzi.
No i prawą przednią kolumnę miałbyś tuż obok stołu jadalnego - dla mnie trochę ryzykowne ;).
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami odnośnie subwoofera w kinie uważam za rzecz niezbędną, atmos można w przyszłości dołożyć i w dużej mierze zależy od materiałów(filmów) czy efekt będzie super. Co do samego wyboru Yamahy to urządzenie, które w kinie sprawdzi się doskonale, gorzej z muzyką, ale w tym przedziale cenowym wszyscy producenci grają na podobnym poziomie. Z kolumn postawiłeś na ciekawe zestawy, choć mnie nieco bardziej przekonuje Heco - kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...