Skocz do zawartości

Moc wieży, a pobór prądu


kano123

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chcę kupić po taniości wieże na działkę do okazyjnych imprez.

Mam na oku Sony MHC-RG220 za nieco ponad 100zl z dwoma kolumnami SS-RG440, wg instrukcji wieża ma takie parametry:

Cytat

Wyjście mocy DIN (znamionowe):50 + 50 watów (6 omów przy 1 kHz, DIN)

Wyjście ciągłe mocy skutecznej RMS (odniesienia):60 + 60 watów (6 omów przy 1 kHz, 10% THD)

Wydawana moc muzyczna (odniesienia):120 + 120 watów (6 omów przy 1 kHz, 10% THD)

Pobór mocy: 80 W    0,35 W (w Trybie Oszczędzania Energii)

W garażu mam bardzo podobną wieżę Sony MHC-RG22 z dwoma kolumnami SS-RG55, która wg instrukcji ma parametry:

Cytat

Wyjście mocy DIN (nominalne)50 + 50 W (6 Ohm przy 1 kHz, DIN)

Wyjście ciągłe mocy skutecznej RMS(odniesienia)60 + 60 W(6 Ohm przy 1 kHz,10% THD)

Wydawana moc muzyczna (odniesienia)120 + 120 W(6 Ohm przy 1 kHz,10% THD)

Pobór mocy: 105 W   0,5 W (w TrybieOszczędzania Energii)

 

I tu mam pytanie dot. poboru mocy, a faktycznej mocy na kanał, parametry mają niby identyczne, a różnica w poborze mocy aż 25W.

Ta co ma mniej W ma do tego większe kolumny z większymi głośnikami, czy to ma w ogóle jakąś zależność jak to będzie grało, bo na chłopski rozum mniej mocy pobiera to gorzej gra?

 

Chyba, że jeszcze ma ktoś jakąś propozycję co kupić do ok.150zł co będzie lepsze niż to powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Większe kolumny są zwykle sprawniejsze i potrzebują mniej mocy aby grały tak samo głośno co kolumny mniej sprawne. Bardzo możliwe że są oparte o te same układy wzmacniacza i dlatego podają identyczne moce wyjściowe. Mocniejszy zasilacz teoretycznie powinien być lepszy. Może tez być tak że ma mniejszą sprawność i w sumie tylko więcej pobiera prądu. Jednak jeśli zmierzysz ile faktycznie pobierają te wieże, to okaże się że ich pobór prądu podczas pracy jest zwykle kilka razy mniejszy. Ostatecznie ważne jest jak to gra, a moc z jaką graja zwykle wieże nie przekracza kilku watów na kanał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...