Skocz do zawartości

Stereo do małego pokoju.


Etacarinae9000

Recommended Posts

Część, uzbierałem sobie trochę oszczędności i chciałbym zainwestować w sprzęt audio, który już zostanie ze mną na lata.

Obecnie mieszkam w małym pokoju 9m2 i jakoś to muszę pogodzić.

Do czego będzie mi potrzebny.

Podłączenie komputera, TV, PS4, Spotify, YT, BT.

Muzyka/TV - 40/60%

Czego słucham? nie mam ulubionego stylu, wykonawcy. Jeśli coś mi się spodoba to od Ambientu przez RHCP do Czesława Niemena ;]

Ile mogę zainwestować powiedzmy 5k.

Jakie rozważam opcje.

Myślę nad używaną Yamahą 803D. Odpowiada mi funkcjonalność  i wygląd. Nie bez znaczenia są też dobre opinie posiadaczy.

Kolumny, tutaj jest mały problem.  Mogę je rozstawić na max 2 metry, muszą być dosunięte do ściany na tyle by zmieścić kabel.

TV zajmuje całą długość komody więc nie dostawię monitorów. Właściwe od razu mogą to był podłogówki.

Zauważyłem promocję w Media na Indiany Nota 550XL/TESI 561. Mają przedni Bass Reflex.

Tylko czy taki zestaw ma sens do tak małego pomieszczenia?

Obecnie działa u mnie Sony CMT-HX5BT ale jako głośniki do lapka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

RN 803 to dobry pomysł. Zwróć tylko uwage na cene  uzywanego modelu. Czesto jest to cena za ile dostaniesz nowa po negocjacjach w salonie. Co do monitorów to nie patrz na przedni, tylni, czy boczny bass reflex, to nic nie da. Musisz wybrac kolumny ktore po prostu grają dobrze w bliskości ścian.

Tesi 261 to moim zdaniem lepsze kolumny i warto dofinansować je.

Ewentualnie jeszcze KEF Q350 czy juz drożej ale na pewno nie pożałujesz Dynaudio EMIT 20.

Zapraszam po wyceny i na odsluch

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N803D to rzeczywiście najlepszy amplituner sieciowy, ale jeśli masz urządzenia, które mogą posłużyć za źródło dźwięku (np. Spotify lub inne serwisy), to moim zdaniem bardzo ciekawą alternatywą będzie dobry wzmacniacz z przetwornikiem. W podobnym budżecie kupisz urządzenie znacznie lepsze jakościowo. W opcji bardziej budżetowej spójrz na Marantz PM6006 lub już bezkompromisowo Audiolab 6000A. Jest jeszcze ciekawy wzmacniacz z funkcjonalnością sieciową NAD C338, który w Twoim systemie także może okazać się ciekawą opcją.

Kolumny - Indiana Line Nota 550X ok. Ale moim zdaniem lepszą opcja szczególnie do Twoich preferencji muzycznych będzie Fyne Audio F302, Melodika BL30 MK3 czy nawet Wilson Raptor 5. Natomiast jeśli mógłbyś trochę budżet zwiększyć, bezkompromisowym rozwiązaniem byłyby kolumny System Audio Saxo 40.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównani oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Etacarinae9000 napisał:

Część, uzbierałem sobie trochę oszczędności i chciałbym zainwestować w sprzęt audio, który już zostanie ze mną na lata.

Obecnie mieszkam w małym pokoju 9m2 i jakoś to muszę pogodzić.

Do czego będzie mi potrzebny.

Podłączenie komputera, TV, PS4, Spotify, YT, BT.

Muzyka/TV - 40/60%

Czego słucham? nie mam ulubionego stylu, wykonawcy. Jeśli coś mi się spodoba to od Ambientu przez RHCP do Czesława Niemena ;]

Ile mogę zainwestować powiedzmy 5k.

Jakie rozważam opcje.

Myślę nad używaną Yamahą 803D. Odpowiada mi funkcjonalność  i wygląd. Nie bez znaczenia są też dobre opinie posiadaczy.

Kolumny, tutaj jest mały problem.  Mogę je rozstawić na max 2 metry, muszą być dosunięte do ściany na tyle by zmieścić kabel.

TV zajmuje całą długość komody więc nie dostawię monitorów. Właściwe od razu mogą to był podłogówki.

Zauważyłem promocję w Media na Indiany Nota 550XL/TESI 561. Mają przedni Bass Reflex.

Tylko czy taki zestaw ma sens do tak małego pomieszczenia?

Obecnie działa u mnie Sony CMT-HX5BT ale jako głośniki do lapka.

 

Czy faktycznie potrzebujesz amplituner, zbedny klocek i wydatek. Zerknij na te aktywne kolumny, wydasz dużo mniej niż budżet

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/1014-klipsch-heritage-the-sixes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Z tej odległości to monitory bliskiego pola, ale nie ma tutaj tej funkcjonalności o której piszesz. Wrzuć zdjęcie jak to nie będzie problemem? 

Właściwie tylko przy telewizorze mogę coś dostawić. Z lewej zaczyna się już skrzydło drzwi a z prawej biurko i okno.

IMG_20200608_201756.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Kolega myslał o monitorach studyjnych.

Może myślał, ale nic takiego nie napisał :D 

____________

Jeżeli nic "klasycznego" nie zmieścisz, rozważ soundbase (nie soundbar), np. Q Acoustics M2.

81EvbjB7P4L._AC_SL1500_.jpg.210855de451dd05c172a79aa59b0f4d1.jpg

Postawisz na niej TV. Bez trudu podłączysz wszystkie sprzęty.

Kino / stereo to nie jest, ale poprawa w stosunku do TV znaczna.

Zmienisz lokal, zmienisz sprzęt :) 

 

Edytowano przez Marek Mondalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na mały wzmacniacz cyfrowy taki jak SMSL Q5pro i do niego jakieś dobre monitory na podstawce np. KEF LS50. Pierwotnie kosztowały ponad 5 tyś , a ostatnio można je kupić nowe za 3tyś. Do tego Chromecast Audio jako urządzenie sieciowe. Jako że TV ma wyjście optyczne i Chromecast również, potrzebny były konwerter z standardu optycznego do elektrycznego ( coaxial ) złącza cyfrowego audio, bo ten wzmacniacz ma po jednym złączu obu standardów SPDIF.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

dobre monitory na podstawce np. KEF LS50

Przy okazji zapytam, czy te KEF'y mogą grać na leżąco - oczywiście bez istotniej straty jakości dźwięku (brzmienie, scena, itd.) ?

Argumenty, które wydają się być sensowne przy tradycyjnej budowie kolumn, nie koniecznie muszą mieć zastosowanie do konstrukcji Uni-Q.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 10.06.2020 o 12:42, MobyDick napisał:

Ja bym postawił na mały wzmacniacz cyfrowy taki jak SMSL Q5pro i do niego jakieś dobre monitory na podstawce np. KEF LS50.

Mały wzmacniacz cyfrowy do LS50? Od kiedy pamiętam wszędzie wskazywano, że LS50 wymagają wydajnego wzmacniacza. Skąd więc ta propozycja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...