Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 - 80% filmy 20% muzyka


Krzyś88

Recommended Posts

Witam,
Myślę nad jakiś zestawiem KD , wstępnie myślałem nad soundbar , ale po odsłuchaniu Samsung HW k950 , jednak postanowiłem zainwestować w coś co mnie zadowoli

Mój budżet
2,5 - 3,5 tyś, ale bliżej 3 celuje
Mój tv Samsung 55 cali q70
Salon niecałe 20 m, wymiary 4x5
Głośniki 5.1
Głównie zestaw 5.1 do filmów (80% filmy głównie Netflix i 20% muzyka)

Wstępnie myślałem nad

Taga Harmony TAV-606 v.3 
yamaha rx-v485
I może Magnat sub 302A
Ale to bliżej 3.5 niż 3 tyś, jakieś inne propozycje? Może poszukać głośników na olx używanych? Albo coś innego kupić? Może gdzieś w zestawie kupić można taniej?

Dziękuję z góry za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chcesz zakupić dobrej klasy zestaw kina domowego, który wystarczy Ci na lata i będzie dawał dużo przyjemności z odsłuchu muzyki, spójrz koniecznie na konfigurację Yamaha RX-V485 z kolumnami Polk Audio T531. W zestawie masz porządny, nowoczesny amplituner i odpowiedni zestaw kolumn. W przyszłości dokupisz sobie subwoofer i będziesz miał prawdziwe kino w domu. Idealny byłby np. Klipsch R-12SW.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gotowy zestaw:

7 godzin temu, Krzyś88 napisał:

Taga Harmony TAV-606 v.3 
yamaha rx-v485
I może Magnat sub 302A

Najbardziej optymalny w swojej cenie.

Taniej od razu bedziesz przeskok w gorzej, jeśli nie znacznie gorzej.

Kupujesz raz na parę lat. Trudno. Górny próg ale się mieścisz.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3,5 tyś to minimum...ale lepiej trochę dołożyć i być zadowolony

Odległość między TV a miejscem siedzeniem to 3 m,  jeszcze daje zdjęcia jak to wygląda

Jeszcze mam pytanie czy możecie jakiś zestaw polecić 5.1 tak aby tylne satelitki były bezprzewodowe ? Chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli do tylnych głośników

O

PANO_20200608_103906.jpg

PANO_20200608_103821.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzyś88 napisał:

Jeszcze mam pytanie czy możecie jakiś zestaw polecić 5.1 tak aby tylne satelitki były bezprzewodowe ? Chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli do tylnych głośników

Polecono Ci Yamahę 485, więc na tył możesz dać satelitki MusicCast 10. Tylko to będzie Cię kosztować pół budżetu na kolumny - bo kosztują ~600 zł sztuka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym umieścił głośniki

Ogólnie tylko te tylnie nieszczęsne tylne głośniki, ale 600 zł za sztukę to zdecydowanie ponad mój budżet, nie ma  zamiennika ? Coś innego do polecenia?  Jakieś inne rozwiązanie, czy tylko i wyłącznie tył też kable? 

IMG_20200609_210432.jpg

IMG_20200609_210525.jpg

Edytowano przez Krzyś88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kable będę miał jakoś w listwach pochować, tylko jaki koszt za m? Najlepiej kable na tyle w miarę możliwości cienkie i cenowo ok? 

Chyba że jakiś zestaw 3.1 i kupił bym te bezprzewodowe Yamaha? 

Muszę przeliczyć jaka będzie różnica celowo i jak nie duża będzie to cóż dołożę trochę grosza, bo te kable do tylnich to nie uśmiecha mi się

Edytowano przez Krzyś88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krzyś88 napisał:

Czyli kable będę miał jakoś w listwach pochować, tylko jaki koszt za m? Najlepiej kable na tyle w miarę możliwości cienkie i cenowo ok? 

Mogę polecić , mam te kable do surrondów pochowane w listwach przypodłogowych , są elastyczne i bardzo dobrze się układają 

https://sklep.bestaudio.pl/norstone-classic-white-w150/

przy długich połączeniach nadruk na koszulce "+" ; "-" ułatwia życie :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...