Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze słuchawek


Recommended Posts

Hej

Potrzebuje porady w  sprawie kupna słuchawek. Do tej pory  kupowałem  słuchawki  głównie  JBL T160, zawsze to był koszt maksymalnie  40-50 zł. Niestety  wytrzymywały   od  półtora miesiąca do dwóch. I zawsze problemem było zanikanie  muzyki w jednej ze słuchawek.  Podejrzewam, że to problem z wejściem słuchawek. Wtyk się  zużywa.
Do tej pory  kupowałem za każdym razem słuchawki do tych 50 zł. Teraz po prostu żal mi  wydawać  kolejne 40-50 zł na  góra dwa miesiące.  Interesują  mnie słuchawki tak do  100 zł, może trochę więcej. Na większe kwoty  z jednej strony jednorazowo  mnie nie stać, z drugiej po tylu doświadczeniach z tańszymi, po prostu boję się wydać więcej, aby za jakiś czas nie żałować wydatku.

Głównie zależy mi na tym, aby były wytrzymałe. Z słuchawek korzystam praktycznie codziennie. I ten zanik muzyki w słuchawce, to taka mała moja fobia już.  Zależy mi na słuchawkach dousznych.  A także, żeby  wtyk tak łatwo się nie psuł. Zdaje sobie sprawę, ze dobre słuchawki kosztują jeśli chodzi o dźwięk.  Ja przede wszystkim nie chcę, żeby  słuchawki  po półtora miesiąca mi padały.  Próbowałem sam coś  wybrać, ale jestem  absolutnym laikiem, stąd zwracam się do was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte słuchawki są z dobrego sklepu i na pewno się nie natniesz. Wysyłka powinna potrwać około 2 tygodnie. Jeśli tak często wysiadają Ci kable, to chyba coś z nimi robisz nie tak. Przewodów słuchawkowych nie powinno się wyszarpywać za kabel i mocno załamywać. Dobrze jest je po użyciu zwinąć do etui. Jeśli owijasz kablem coś do czego masz je podłączone musisz pamiętać aby kabel nie był mocno napięty przy wtyku. Dobre słuchawki warto kupować z łatwo wymiennymi przewodami. Z kraju może spróbuj Beyerdynamic Beat Byrd. Możesz się po nich dobrego nie agresywnego dźwięku. Mają opinię wytrzymałych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuje z tymi podanymi przez Ciebie  Beyerdynamic Beat Byrd. 

Ogólnie  to jak gdzieś idę, to  podłączam wtyk słuchawek do telefonu, wkładam do kieszeni, zakładam  słuchawki.  I tyle.  I tak  codziennie.  Do półtora-dwóch miesięcy  słuchawki wtedy padają. 

Jak pada mi dźwięk w słuchawce, to w zaznaczonym miejscu jak poruszam czasem, to dźwięk się pojawia i znika jak puszczę.  Stąd  uważam, ze wtyk po prostu się  zużywa.  Mam nadzieję, że te powyżej podane są  bardziej  wytrzymałe.

 

Edit:  Pytanko -  Redmi  Note 8  będą z wejściem pasowały? 

 

IMG_20200612_124947.jpg

IMG_20200612_125008.jpg

Edytowano przez Laik2019
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic Beat Byrd nie mają mikrofonu i wtyk jack ma 3 styki. Musi pasować elektrycznie. Podejrzewam że w kieszeni jest dość ciasno i wystający pionowo wtyk również będzie się wyłamywał. Myślę że wtyk który ma uchwyt pod kontem 90° lepiej by się sprawdził. Sugerował bym przynajmniej umieszczać telefon w kieszeni gniazdem słuchawkowym do góry. Bez tego żadne słuchawki nie dadzą rady. Kabel  KZ ZS10 pro ma przewód wyprowadzony na bok pod kontem 90°:

U088436ef6473459b9d20d0e4c80ecfd46.jpg

W Beyerdynamic Beat Byrd jest bardzo krótki prosty wtyk.

images?q=tbn:ANd9GcQtlHPZFt-rWMDvWdPACLO

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki  kupię. W razie czego będę je odbierał  w poniedziałek, więc mam czas  jeszcze na  zmianę decyzji, gdyby ktoś miał inną propozycję :)

https://www.euro.com.pl/sluchawki/beyerdynamic-sluchawki-douszne-beat-byrd.bhtml?gclid=Cj0KCQjwoaz3BRDnARIsAF1RfLcHHAyzWEN8UFJ1dJGl2t3P7MYfePPuo3a1aAEdarP2pN1VeD0oM6QaAi7IEALw_wcB&gclsrc=aw.ds#opis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...