Skocz do zawartości

Recommended Posts

NIe wiem gdzie o tym napisać :) więc piszę tutaj :)  ... od dłuższego czasu szukam systemu pod multiroom do domu. Oprócz głośniczków do poszczególnych pokojów zalezy mi na tym aby system też wspierał główny zestaw stereo (emotiva plus b&w 702).

W tej chwili zostały 3 opcje:

a) Bluesound

b) Sonos

c) ... :) ...

celowo napisałem że c to "..." bo nie rozważałem trzeciej opcji. Kluczem jest oprócz jakości dzwięku wygoda korzystania (czyli przede wszystkim jak działa apka mobilna, z czym się integruje i co potrafi). 

Liderem zdecydowanie jest Sonos aczkolwiek Bluesound też mocno depcze po piętach ... Mam zamówiony pakiet głośników od Sonosa (głównie dodatkowo z dwóch powodów: wspierają Airplay 2 oraz ma je Ikea :) :) ...

Dzisiaj natomiast przeglądając neta zobaczyłem że w Polpaku są naprawdę niezłe ceny na głośniki Paradigm w systemie DTS Play Fi. Po krótki zastanowieniu, godzinnej podróży autem w tą i z powrotem wylądował u mnie w domu następujący pakiet:

a) Paradigm PW Link (połączony zarówno analogiem jak i optykiem z Emotivą MC-700 która nie ma żadnych funkcji sieciowych) - cena 999 zł

b) dwa PW 600 - 1100 zł , jeden PW 800 - 1600 zł i jeden PW 300 :) - 700 zł

Te ceny są naprawdę bardzo bardzo dobre zwłaszcza jak się doda fakt, że każdy z tych głośników (oprócz PW300) i pw link mają kalibrację Anthema ARC ...

Nowa wersja apki 6.0 ma już bardzo bardzo dobre oceny w sklepie więc żal nie było testować :).

Jutro dam znać co dalej :). Jak macie pytania to piszcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumownie testów (bardzo krótko ale konkretnie).

Najlepszy dzwięk: Paradigm LW Link po wykorzystaniu ARC Genesis. Najlepsza dynamika i "dzwięczność".

Bluesound i Sonos podobnie ... szczerze nie słyszę różnicy na plus dla Bluenode. Obydwa podłączone cyfrowo (albo coaxial albo toslink). Testy na Tidalu.

Wygoda korzystania: Sonos absolutnie poza zasięgiem. Możliwość sterowania każdym serwisem z apki sonosa bezcenna (w tym Spotify i Apple Music), wyszukiwanie poprzez wszystkie serwisy bezcenne. Po ostatnich poprawach apka od DTS Play Fi daje rade aczkolwiek od Bluesound jest po prostu lepsza.

Podsumowając:

a) jak chcesz świetny streamer obsługujący wszystkie ważne serwisy i mający świetną jakość dzwięki i system korekty akustycznej to w cenie 999 Paradigm PW Link jest rewelacyjną ofertą. Ciężko znaleźć coś lepszego.

b) jeśli mulitroom i wygoda jest ważniejsze Sonos w wersji S2 nie ma konkurencji. Do kompletu polecam głośniki Symfonisk z Ikei za 499 które grają prawie tak dobrze jak Sonos One czy Pulse Flex 2i a kosztują 2 albo 3 razy taniej. 

Jak ktoś ma pytania niech pisze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...