Skocz do zawartości

Izolacja akustyczna


Marekcki

Recommended Posts

Cześć.

Nie wiem, czy trafiłem w dobre miejsce, ale spróbuję.

Pany i Panewki, szukam porady odnośnie tego, jak w dobry sposób odizolować się akustycznie od sąsiada. Blok się buduje, a ja lubię dość głośna muzykę i wkrótce będę musiał podjąć decyzje odnośnie izolacji akustycznej. Mam pewien pomysł i proszę o opinię, czy pomysł jest dobry, bądź o propozycję czegoś alternatywnego.

1.  jedna warstwa tej pianki: https://soundsolutions.pl/pianki-akustyczne-140kg/m3-wygluszanie-scian

2. na to warstwa tej maty: https://www.semag.pl/mata-dzwiekoizolacyjna-fd-1.html

3. a to wszystko akustyczna płyta GK:   https://www.castorama.pl/plyta-gipsowa-norgips-akustyczna-120-x-260-cm-12-5-mm-id-1091464.html

 

Czy taka kombinacja dużo pomoże? oczywiście zaznaczam, że pisząc "lubię dość głośną muzykę" nie mam na myśli robienia z pokoju sali koncertowej - po prostu lubię poziom dość głośny, ale nie ekstremalnie głośny i nie taki, przy którym trzeba się osobie w mieszkaniu wydzierać do ucha, by cokolwiek usłyszała podczas mówienia do niej.

- Sufit jest nieistotny, bo mam mieszkać na samej górze

- Podłoga będzie ogrzewana, więc lipa z izolacją akustyczną, bo nie ma materiałów, które izolują dźwięki i jednocześnie przepuszczają ciepło, dlatego też zapytuję się szanownych tutaj, czy położenie kolumn na jakiejś macie gumowej  o powierzchni powiedzmy 0,5x0,5m2 coś da? tak w ogóle co lepiej izoluje dźwięki przy podłodze - płytki, czy panele podłogowe?

 

Miłego dnia 

Edytowano przez Marekcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marekcki napisał:

Czy taka kombinacja dużo pomoże?

W zakresie średnich i wysokich tonów może pomóc, ale te akurat sa mniej kłopotliwe dla sąsiada. Niskie częstotliwości, jeżeli projektant nie przeiwdział solidnej ilości betonu, jest bardzo trudno zatrzymać i te moga być "zarzewiem konfliktu".

 

19 godzin temu, Marekcki napisał:

czy położenie kolumn na jakiejś macie gumowej  o powierzchni powiedzmy 0,5x0,5m2 coś da?

Może troche poprawić jakość Twojego odsłuchu w pokoju.

 

19 godzin temu, Marekcki napisał:

płytki, czy panele podłogowe?

Raczej płytki ze względu na swoja masę, ale tez zależy co i ile podłożysz pod panele. Im większa masa tym wyższa izolacja w niższych pasmach.

 

Tyle od amatora. Oczywiście Bartek bezwzględnie w tym temacie jest ekspertem.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być niegrzecznym, ale jeśli czyjeś imię pisze sie małą literą, co jest objawem lekceważenia i braku szacunku, to trudno oczekiwać od niego odpowiedzi. Poza tym tu też obowiazują zasady polskiej pisowni.  A na marginesie Bartek jest, chyba najlepszym na forum, specjalistą od akustyki.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie tą piankę.

Zrób kanapkę stelaż odsunięty od ściany izolowany(najlepiej taśmą nie z pianki tylko gumy sbr), do stelaża wełna 5cm np steprock, stawiasz kolejny stelaż izolowany i odsunięty od pierwszego, kolejna wełna do stelaża tym razem może być np rocktone, na to mata FD-1 i dwa regipsy np jeden fermacell a drugi akustik plus. Zwróć uwagę co na dwa stelaże z wełną dzięki temu uzyskać duże lepsze właściwości niż stosując jeden ten samej grubości.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Podaruj sobie tą piankę.

Zrób kanapkę stelaż odsunięty od ściany izolowany(najlepiej taśmą nie z pianki tylko gumy sbr), do stelaża wełna 5cm np steprock, stawiasz kolejny stelaż izolowany i odsunięty od pierwszego, kolejna wełna do stelaża tym razem może być np rocktone, na to mata FD-1 i dwa regipsy np jeden fermacell a drugi akustik plus. Zwróć uwagę co na dwa stelaże z wełną dzięki temu uzyskać duże lepsze właściwości niż stosując jeden ten samej grubości.

dziękuję Ci za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dzień dobry.

Zależy mi na wyciszeniu ściany przy z użyciem jak najcieńszych materiałów, aby nie pomniejszać za bardzo pomieszczenia,

Czy przyklejenie Semag FD-1 i na to bezpośrednio płyty GK ma sens? Bez stelaża, bez pustki, bez dodatkowej wełny/pianki. Jak w takim układzie mocować/kleić płytę GK do FD-1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...