Skocz do zawartości

Sluchawki BT czy jednak kabel


Recommended Posts

Co będzie lepszym rozwiązaniem za kwotę 1500 PLN? Mam telefon xperia xa2 i on jest źródłem dzwieki oraz spotify. Zastanawiam się nad słuchawkami do nich. W oko wpadły mi Seenheisery Momentum Wireless 3. Czy jakość po BT będzie zadowalająca czy jednak lepiej kupić dac oraz sluchawki przewodowe? Kwota nieprzekraczalna 1500 zł za całość. Słucham przeważnie pop, rock. Gitary oraz bębny to coś co tygryski lubią najbardziej. Pozdrawiam i dziękuję za propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubad napisał:

To pytanie do ciebie czy chcesz ciągać się z kablem i z dacem, czy wybierzesz mobilność. A jakość dźwięku ocenisz po odsłuchu bo może okazać się że bt stanowczo wystarczy, przetestuj ath-dsr7bt. 

Kable plus dac mi nie przeszkadzają. Zależy mi na najlepszej jakości za taką kwotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick Na roznych forach/blogach da sie przeczytac, ze sluchawki DSR9BT graja rownie dobrze, a niekiedy i nawet lepiej jak przewodowe. I mowie tutaj o podobnym przedziale cenowym. Zgodzisz/zgodzicie sie z tym ? Sam jestem zainteresowany zakupem tych sluchawek.

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to ktos inny niz autor tematu ;) Niemniej tez jestem zainteresowany i jezeli o mnie chodzi to smialo moge wydac tyle, ile kosztuja DSR9BT. Tylko mnie troche wokal w tych sluchawkach martwi. Cytat z recenzji na forum audiofanatyk :

 

"Słuchawki mają w ten sposób „efekt estradowy”, powodujący umiejscowienie wokalistów dalej, zaś instrumentów bliżej. Z tego względu najgorzej radzą sobie z portretowaniem wokalu, który wydaje nam się zbyt oddalony, jakbyśmy usiedli w środkowych rzędach wąskiej, ale długiej widowni i mieli po bokach członków kapeli."

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSR9BT kwota założona bardzo przekroczona więc odpada. Widzę że na forum bardzo dużo ludzi poleca sluchawki audio technica. Czy model Ath-dsr7bt warty zakupu czy jednak Seenheisery Momentum m3? Jeżeli dobrze rozumiem pierwsze mają wbudowany swój przetwornik i połączenie przez USB jak najbardziej będzie możliwe i zyska na tym dźwięk? Tylko czy wtedy telefon da radę je rozpędzić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSR9BT i DSR7BT to konstrukcje trochę ze sobą spokrewnione i dość specyficzne w swojej budowie. Gdy są naładowane nie powinny obciążać za bardzo telefonu poborem prądu. Wybór słuchawek to kwestia bardzo indywidualna i najlepiej je po prostu posłuchać. Jest wiele rożnych opcji. Wiele osób jest bardzo zadowolonych np. z Sony WH-1000XM3. Tu wydaje się ze sporo robi oprogramowanie do smatpona. Momentum M3 również mają swoich wielbicieli ... Myślę jednak to co napisałem. Jeśli priorytetem jest jakość dźwięku to lepiej skupić się na słuchawkach przewodowych. Momentum M3 wydają mi się bardziej słuchawkami mobilnymi do użytku na zewnątrz i sam dźwięk nie jest w ich przypadku priorytetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam Kloc napisał:

Wybór padł na DSR7BT po przeczytaniu bardzo wielu wątków na forach i opinii słuchaczy. Zwłaszcza że udało mi się je upolować za 800 zł. Teraz tylko czekać na przesyłkę i cieszyć się dźwiękiem. Dziękuję za rady.

A mozna widziec co konkretnie Cie przekonalo (procz ceny) ? 

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

A mozna widziec co konkretnie Cie przekonalo (procz ceny) ? 

Przekonał mnie system przesyłu dźwięku cyfrowego wprost do ucha i zastosowanie jakby swojego przetwornika. Źródłem dźwięku będzie telefon obsługujący aptx hd i tidal hifi więc mam nadzieję, że w jak najlepszej wersji będzie to przesyłane do słuchawek z ominięciem kolejnego zakupu czyli dac. Zresztą recenzje słuchawek to podkreślają, że rewelacyjnie grają poprzez BT a połączenie kablem jest minimalnie inne/lepsze? Miało być 1500, jest 800 zł więc jak najbardziej na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam Kloc napisał:

Wybór padł na DSR7BT po przeczytaniu bardzo wielu wątków na forach i opinii słuchaczy. Zwłaszcza że udało mi się je upolować za 800 zł. Teraz tylko czekać na przesyłkę i cieszyć się dźwiękiem. Dziękuję za rady.

No cena bardzo fajna oby się dobrze słuchało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie DSR7BT wydają się nieco bardziej interesujące od DSR9BT, bez względu na cenę. Jeśli potrzeba innej charakterystyki do jakiegoś typu muzyki, można wprowadzić korekcję z poziomu źródła. Wydają się być do tego bardzo wdzięcznym materiałem, lepszym niż model droższy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2020 o 17:02, MobyDick napisał:

Podziel się jeszcze wrażeniami :) .

Słuchawki dotarły, wszystko w porządku. Wykonanie, dźwięk na jak najwyższym poziomie. Czuć w rękach ich wartość, a do tego co potrafią na uszach to bajka. Nie jestem audiofilem ale dźwięk po prostu zauroczył. Połączenie z telefonem bezproblemowe, dźwięk niesamowicie szczegółowy, każde pasmo wyrównane i niezwykle słyszalne. Do porównania mam jedynie douszne Seenheisery Momentum In Ear i biją je na głowę. O ile tamte są basiste, energiczne to AT są bardziej wyrównane, chociaż tony niskie są bardzo zaznaczone i niezwykle kontrolowane. Góra również bardzo zaznaczona. Na tę chwilę, POLECAM ZDECYDOWANIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...