Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Pylon Opal 23


Paweł Kusy

Recommended Posts

Witam. Po wielu zachwytach nad Onkyo tx8250 pojawił się lekki niedosyt. Pomieszczenie 20m muzyka przeróżna od plumkającej po hard rocka. Szukam wzmacniacza do 700zł który by wydobył to co najlepsze z Pylon Opal 23. Proszę o poradę czego szukać ?

Brzmienie tego zestawu przy muzyce w której niezbyt wiele się dzieje jest super, ale przy rocku i wielu instrumentach wszystko się jakby zlewa ze sobą. 

Edytowano przez Paweł Kusy
Dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wzmacniacz Basf D 6075 jest to brzmieniowo klon Pioneer 8500mkII. Rewelacyjne brzmienie. Mimo swoich 40 lat nie trzeszczy nie szumi, gra równo i najważniejsze pięknie gra. Środek nie grzebany. Naprawiane tylko wycieraczki. I tutaj pojawia się nowy problem :). Wcześniej ograniczeniem był ampli a teraz kolumny :) . Amplituner podpiąłem przez line out do wzmacniacza i lepiej sobie radzi w roli źródła niż przy wysterowaniu kolumn. Ampli nie sprzedaję na razie bo wzmak ma 40 lat i testuję go a nuż nawali. Zrobić wzmakowi jakiś przegląd czy poczekać na trzaski lub inne objawy ? 

S4Home przyznam się bez bicia, że myślałem wcześniej o waszym mówieniu że wzmak + źródło + dac to naciąganie ludzi na dodatkowe koszta. Przepraszam za moje myśli. Fakt ampli to 1 klocek 2 kable i 2 kolumny. Wygodnie i minimalistycznie ale... nie gra to za dobrze. Onkyo nie wysterowywał do końca dobrze Pylonków. I tutaj bardzo dobra wiadomość dla mnie,że nie jestem głuchy :) . Wątpliwości pojawiły się przy kilku utworach z niskim basem i przy cięższym brzmieniu. Obecnie rzadziej słucham takiej muzy ale zdarza mi się i Onkyo nie zagrało tego dobrze bo niski bas pierdział jakoś dziwnie a metal i hard rock jakiś taki płaski był. Plumkanie za to na dobrym poziomie ale wzmak robi to lepiej.

Basf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...