Skocz do zawartości

Magnat Quantum 677 pomoc w wyborze wzmacniacza


Alfred555

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym się przywitać, czytam forum od dłuższego czasu ale nie miałem okazji się wypowiadać.

Temat wałkowany wielokrotnie i oczywiście umiem korzystać z szukajki ale część wzmacniaczy jest już niedostępna.

Mam dość duży salon i kolumny umieszczone w kiepskim miejscu ale nic na to nie poradzę, podczas budowy domu o audio pomyślałem późno, za późno.

Salon ma około 80 metrów ale "kącik" telewizyjny gdzie stoją magnaty jest w kształcie litery L i właśnie w tej L-ce stoją kolumny niestety wciśnięte między ścianę a szafkę (po bokach mają po kilka cm, odstawiony od ściany na około 40-50. Wciśnięta między ścianę to dużo powiedziane bo to wisząca szafka rtv, wisi 20cm od podłogi i ma około 40cm wysokości. Niestety przed jedną z kolumn w odległości około 2 metrów stoi narożnik, który bardzo chętnie pochłania część niskich tonów.

Szukam najchętniej wzmacniacza ale w ostateczności może być amplituner (jeśli polecilibyście jakiś amplituner, który będzie w stanie je napędzić to zapewne rozbudowałbym zestaw o głośnik centralny głównie ze względu na pozostałość po poprzednim i chęć zamaskowania rozwierconej szafki:)

Mimo, że 677 powinny po odpowiednim zasileniu zejść nisko i obyć się bez subwoofera to jednak rozważam dokupienie suba głównie ze względu, że miałem go zawsze w każdym zestawie więc dobrze gdyby do wzmacniacza/amplitunera dało się podpiąć suba.

 

Muzyka rock i techno (taka rozbieżność:)). Zależy mi na dobrym basie jakkolwiek to rozumieć.

Szukam czegoś używanego kwota najchętniej do 1500zł, jeśli coś wartego uwagi będzie tańsze to świetnie, jeśli natomiast znajdzie się coś co jakością znacznie przebije konkurencje a kosztować będzie 2000zł to pewnie też się skuszę.

Planuje dokupić DAC ponieważ często słucham muzyki z kiepskiego źródła (laptop, tv etc)

Gdyby wzmacniacz miał wbudowany DAC to świetnie, jeśli nie prosiłbym o pomoc w doborze DAC (to będzie mój pierwszy więc nie mam odniesienia do żadnego innego). DAC również używany, najlepiej taki żeby nie zrójnował mnie cenowo.

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymia powierzchnia. Nie wiem czy uda Ci się sprostać jej wymaganiom. To już musisz sprawdzić na miejscu.

Faktycznie wzmacniacz tylko używany. Idź w wydajnego mocnego Denona. PMA 1500R , PMA 1500AE. Może serie 2000 starsza. Jeśli znajdziesz.

Ewentualnie stary ale bardzo jary klocek Denon 1560. Harman HK 690.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź,

HK 690 widzę praktycznie niedostępny i cena poszybowała w górę, poznajdowało mi ich trochę w archiwum allegro i widzę, że parę lat temu kosztowały 3krotnie mniej niż jedyny dostępny w tej chwili na allegro.

Widzę, że jest trochę wzmacniaczy Harmana z serii 980 itd, są słabsze od tych które poleciłeś. Warto się nimi zainteresować czy nie bardzo?

Mam pytanie o możliwość podłączenia suba do np takiego HK 690 za pomocą kabla RCA. Mam kabel, którego wymiana raczej nie wchodzi w grę (raz go wymieniałem i musiałem naprawiać całą ścianę...jest co prawda pod listwą przypodłogową ale łączenie jest zaakrylowane itd więc zdjęcie listwy ostatnio skończyło się remontem ściany). Do suba wiadomo ale zawsze miałem amplitunery i tam było wejście RCA na subwoofer, w takim HK 690 nie widzę tego wejścia. Trzeba kupić jakąś przejściówkę czy jak inaczej rozwiązać ten problem?

 

Ewentualnie gdybyś musiał podać jakiś model amplitunera, który byłby w stanie w miare sensownie je zasilić to co by to było?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha wygląda bardzo dobrze, widzę że mocy ma tyle samo co wspomniany wcześniej harman hk 690 i dodatkowo wyjście rca na subwoofer. Czy ta yamaha jest jakoś specjalnie nastawiona na np. uwypuklenie niskich tonów czy zagra bardziej naturalnie?

Jeszcze raz podpytam jak podpiąć subwoofer, do którego doprowadzony mam kabel rca-rca do wzmacniacza takiego jak np harma hk 690 bez wyjścia na subwoofer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady Yamaha AS 701 to przy nich słabsza alternatywa bez dwóch zdań. Zdecydowanie iz w używany.

HK 980 to nowszy model ale moim zdaniem ma swoje mankamenty konstrukcyjne. Jeśli nie używasz potencjometrów to może być ok. HK 690 starszy ale moim zdaniem bardziej jary.

To szukaj Denonów. Mocne energiczne granie. Starsze modele bardzo udane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgryzłem się w wątek "stereofoniczne amplitunery sieciowe", w skrócie widzę, że jest to wzmacniacz z dodanymi funkcjami sieciowymi ale większość z nich (wszystkie?) mają dedykowane wyjście na suba.

Czy dodanie tych funkcji czyni je gorszymi od typowych wzmacniaczy?

jak dobrze myślę, to właśnie wspomniana Yamaha AS 701 jest takim urządzeniem. W miarę dobre recenzje zbiera też Onkyo 8250 (według znalezionej specyfikacji jest słabszy od tej yamahy).

Czy warto iść w tym kierunku ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2020 o 13:34, Alfred555 napisał:

Czy warto iść w tym kierunku ?

 

Nie warto iść w tym kierunku ten wzmacniacz A-S701 (jest dużo mocniejszy) zdecydowanie lepiej napędzi Twoje kolumny niż TX-8250. Jak basu będzie mało zawsze możesz dokupić do niego subwoofer (ma takie wyjście) ponieważ pomieszczenie masz ogromne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie cudo jak Harman Kardon HK 3490 tyle, że to amplituner stereo a nie wzmacniacz...

Jak to się ma do np yamahy as 701 ? (różnica w cenie dość duża bo x2).

Szukam też denona pma 1500 jak polecam s4home ale srebrne i szampańskie odpadają bo kłócą się z koncepcją żony:) a tylko takie znalazłem.

Nawiązując jeszcze do denona - moc wa widzę taką samą jak yamaha as701, dlaczego zatem będzie lepszy?

przepraszam za głupie pytania ale przerobiłem już sporo kolumn a nigdy nie zstanawiałem się nad źródłem ich zasilania, zawsze podpięte były pod amplituner lepszej lub gorszej jakości, aktualnie mam w domu denona avr-x1200 (do niego podpięte mam  magnaty i z całą pewnością nie jest to dla nich dobre źródło zasilania) oraz drugi zestaw na starym JVC, odnoszę wrażenie, że ten 15 letni JVC gra lepiej od denona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie

Dnia 12.06.2020 o 13:34, Alfred555 napisał:

w skrócie widzę, że jest to wzmacniacz z dodanymi funkcjami sieciowymi

Tak to wygląda. Ale różnic w brzmieniu jednak są. Słyszalne.

AS 701 gra znacznie lepiej od RN602 czy Onkyo 8250.

14 godzin temu, Alfred555 napisał:

moc wa widzę taką samą jak yamaha as701, dlaczego zatem będzie lepszy?

Nie moc generuje o jakości sprzetu.

Seicento 1.1 vs Ibiza 1.0

Oba mają taki sam mały silnik. Komfort jazdy jednak inny. Nie wspominając o nowych gdzie takie małe silniki to standard.

Wracając do elektroniki. Yamaha 701 zagra równiej, bardziej dynamicznie, płynniej i lepiej dawkuje moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

ok zostaje przy wzmacniaczu.

Jeśli dobrze doczytałem to ta yamaha as701 ma wbudowany DAC (część osób ocenia go słabo).

Napisałeś wcześniej że ta yamaha jest dużo słabsza od np wspomnianego hk 690, byłbym wdzięczny gdybyś mógł powiedzieć coś więcej.

Wracając do HK980 jak uplasowałbyś go na tle HK690 i tej yamahy biorąc pod uwagę oczekiwania tj to, że jestem basolubny?

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie kwestii wzmacniacz vs amplituner stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to po prostu klasyczny DAC na wyposażeniu wzmaka. Ani dobry ani zły. W cenie całościowej jest po prostu ok.

HK 980 to nastepca 680. Z tym że on pod kątem wykonania jest nieco słabszy. Jak mówiłem wiele mozna zarzucić potencjometrom.

690 to wydajny, mocny wzmacniacz. Po dobrym przeglądzie będzie grał wiele lat na wysokim poziomie. Gra bardziej dociążonym dźwiękiem od Yamahy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chwilę się nie odzywałem co nie znaczy, że porzuciłem temat. Wręcz przeciwnie ponieważ denon ma już nowego właściciela.

Wstępnie wybór padł na yamahe as-701 nie ukrywam głównie ze względu na wyjście na subwoofer.

Pytanie czy możecie polecić coś dla konkurencji z wyjściem rca ns subwoofer?

tak jak wspomniałem kabel do suba mam wpuszczony w ścianę i nie dam rady go inaczej podłączyć.

 

Dodatkowe pytanie, czy gdybym chciał kupić zewnętrzny DAC jak to się ma z wbudowanym DAC w np yamaha as701 (czy onne nie będą w konflikcie?)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie do wyboru Yamaha as 701 lub NAD C356bee (do nada będę musiał dokupić dac)

Najchętniej wziąłbym oba wzmacniacze na odsłuch ale za długo zwlekałem i czas mam mocno ograniczony.

NAD według specyfikacji znacznie słabszy ale według testów mocy ma dużo więcej niż deklarowana przez producenta.

Ponadto po wyjaśnieniu powyżej wiem już, że mniej nie znaczy gorzej za co jeszcze raz dziękuję.

 

Co z tych dwóch wyżej?

Mały update: ewentualnie nad c372 jest sporo mocniejszy ale o nim czytałem skrajne opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym który wzmacniacz ostatecznie wybrać decyduje indywidualny odsłuch. Dużo można czytać, ale odsłuchu nic nie zastąpi.

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2676-yamaha-cd-n301-a-s701

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/955-nad-c356bee

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mnie goni bo wyjeżdżam a pracuję w systemie zmianowym za granicą i zostawię żonę bez wzmacniacza i... z pustym miejscem na szafce z pękiem kabli po pozostałościach z systemu 5.1.

Biorąc pod uwagę preferencje z pierwszego postu czyli to, że zależy mi sporej ilości basu skłaniam się coraz bardziej w kierunku NADa tyle, że muszę do niego dokupić DAC no i wizualnie pasuje mi jak świnia do karety:)

Co do odsłuchu gdybym mieszkał bliżej pewnie już dawno zgłosiłbym się do Was na odsłuch albo wypożyczenie sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się finałem.

Gdybym miał więcej czasu albo wcześniej wiedział, że mogę wypożyczyć sprzęt na odległość to na pewno bym z tego skorzystał i wybór byłby łatwiejszy.

Finalnie kupiłem Yamahę (miała być nowa bo dzwoniłem do S4Home i dostałem dobrą cenę od Twojego kolegi ale rzutem na taśmę wpadła mi w ręce kilku miesięczna za dobrą cenę).

 

Co do wrażeń, do wzmacniacza podłączone tytułowe Magnat Quantum 677 oraz jeden z pozostałych subwooferów (tak jak wspomniałem w domu mam obecnie 3 zestawy w różnych pomieszczeniach plus pozostałości po wcześniejszych zestawach). Subwoofer to Magnat 302A. Nie jest szczytem marzeń ale chciałem wytestować a stał nieużywany więc podłaczyłem.

W muzyce Magnaty po tym jak były podłączone do denona avr-x1200w odżyły, w końcu usłyszałem to o czym wielu tutaj wspominało (z denonem grały według mnie na poziomie pure acoustic supernova, które kiedyś przewinęły się przez moje ręcę i wytrzymały 2 dni:) Subwoofer psuje stereo, bas jest ciągnący i buczący (zdaje sobie sprawę z tego, że podłączony jest budżetowy sub).

W filmach natomiast subwoofer mimo wszystko robi dobrą robotę więc sumarycznie ciesze się, że wzmacniacz ma wyjście na suba choć wiem, że mógłbym go podłaczyć pod pre out w innych modelach ale musiałbym kombinować z adapterem rca Y.

 

Bardzo dziękuję za porady.

Za jakiś czas będę poszukiwał czegoś w większym budżecie już typowo do muzyki (mam niezagospodarowane pomieszczenie, niezbyt duże pomieszczenie które chciałbym przeznaczyć i przystosować do odsłuchu muzyki, zamierzam tam zainwestować w penele akustyczne itd i pokój przystosować do nagłośnienia a nie odwrotnie). Tak jak wspomniałem tam budżet będzie zdecydowanie większy ale tym razem pierwsze co zrobię to odezwę się do S4Home jeśli będę miał już wstępną selekcję albo wybiorę się na wycieczkę choć mam pareset kilometrów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam po przerwie,

Odświeżę wątek żeby nie opisywać wszystkiego od nowa. Szukam urządzenia do streamowania muzyki do powyższego zestawu tj magnat quantum 677 i Yamaha as701.

Moje pytanie brzmi czy usłyszę różnice między nie produkowanym już google Chromecast audio a dostępnym na all.. ieast audiocast M5?

Czy do tego zestawu warto jednak dokupić malinę czy i tak nie usłyszę różnicy między google Chromecast audio ieast M5 a ewentualnie droższa maliną?

Muzykę chce słuchać ze Spotify.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...