Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Streamer vs Amplituner sieciowy


Das_Fifi

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam aktualnie następujący zestaw:

Głośniki Dali Zensor 3

Wzmacniacz Marantz PM6004

Gramofon Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB

Gromadzę i słucham sporo płyt winylowych i raczej w najbliższym czasie nie przestanę, bo sprawia mi to ogromną frajdę, ale zaczyna mi doskwierać brak jakichkolwiek funkcji sieciowych. Rozwiązania na dzień dzisiejszy widzę dwa, stąd ten post i prośba o wasze opinie / przemyślenia. Nie przewiduję zmieniania gramofonu i głośników.

1) Żeby załatwić wszystko wygodnie i jednym strzałem, chciałbym zainwestować w amplituner z funkcjami sieciowymi - myślałem w pierwszej kolejności o czymś w stylu Yamahy R-N602/803 lub Onkyo Tx8270, ale jestem otwarty na sugestie. Interesuje mnie rozwiązanie w przedziale 2k - 3k PLN, lub nieznacznie je przekraczające, pod które podepnę gramofon i będzie mi się tak samo dobrze słuchało muzyki z płyty winylowej jak przy obecnym zestawie (kurde, ale nawet lepiej, chociaż podobno w tym przedziale cenowym to niemożliwe ;) ), a jednocześnie będę mógł sobie zapodać muzykę ze Spotify premium / telefonu, komputera, pendrive'a, etc. Chciałbym mieć możliwie największą wszechstronność połączeń w każdą możliwą stronę - interesują mnie nawet tak ekstremalne i zboczone kwestie, jak możliwość słuchania płyt winylowych poprzez słuchawki z funkcją Bluetooth, gdyby tylko naszła mnie na takie coś ochota (aktualnie Sony WH-1000m3).

2) Drugim rozwiązaniem jest pozostawienie obecnego wzmacniacza i dorzucenie streamera / ustrojstwa, które dałoby mi wszelkie możliwości sieciowe, o których wyżej  - jak największa wszechstronność przy jak najlepszej jakości dźwięku. Jeżeli chodzi o takie rozwiązanie, to nie mam pojęcia co kupić, ale gdyby miało to przejść, to chciałbym wydać ca 2k PLN.

Muzyki słucham różnorodnej, ze szczególnym jednak naciskiem na muzykę metalową (i to taką raczej ekstremalną  / progresywną  / eksperymentalną) i elektroniczną (od ciepłego, balearycznego house'u począwszy, poprzez melancholijne ambienty, na mechanicznym techno skończywszy) -  zarówno na czarnej płycie, jak i w didżitalu. Słucham też sporo rapsów, post-punku, post-rocka, trochę trochę jazzu. 

Zestaw jest do mieszkania, pokój ca. 15-20 m2, na planie prostokąta, ustawiony wzdłuż jednej z dłuższych ścian. Nie mam na dzień dzisiejszy pomysłu w którą stronę iść (ze sprzętem, rzecz jasna!).

Być może istnieje jeszcze inne rozwiązanie, z którego sobie nie zdaję sprawy - jestem otwarty na pomysły, uwagi, sugestie i propozycje. 

Wdzięcznym bardzo będę!

F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odradzam zakup amplitunera typu Yamaha czy Onkyo. Będzie to krok w tył w kwestii jakości dźwięku w stosunku do Twojego wzmacniacza. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest albo zakup dobrego odtwarzacza sieciowego do obecnego systemu, albo nowy, dobry wzmacniacz all-in-one. W przypadku streamera zwróciłbym Twoja uwagę na pewno na dedykowany do Twojego wzmacniacza Marantz NA6006, bardzo nowoczesny Audiolab 6000N lub także wyróżniający się Onkyo NS-6170.

Drugą opcją jest zakup nowego zestawu all-in-one. To jest rozwiązanie, które na pewno wpłynie bardzo pozytywnie także na jakość dźwięku. W tym przypadku moją propozycją jest Audiolab 6000A PlayCyrus One Cast oraz Marantz PM7000N.

To trochę większy wydatek, ale na pewno będziesz miał pełną satysfakcję także z jakości dźwięku. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Wszystkie urządzenia mamy w salonie poza Audiolab, którego pierwsza dostawa jest zaplanowana dopiero na lipiec (będzie oferta pre-order). Oczywiście dla forumowicza indywidualna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Das_Fifi napisał:

2) Drugim rozwiązaniem jest pozostawienie obecnego wzmacniacza i dorzucenie streamera / ustrojstwa, które dałoby mi wszelkie możliwości sieciowe, o których wyżej  - jak największa wszechstronność przy jak najlepszej jakości dźwięku. Jeżeli chodzi o takie rozwiązanie, to nie mam pojęcia co kupić, ale gdyby miało to przejść, to chciałbym wydać ca 2k PLN.

 

Yamaha MusicCast WXC-50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, terracan1929 napisał:

Ale to nie jest streamer.

to komputer+Dac  + dużo kabli

I jak tym sprawnie  sterować ?

jakich kabli?

masz płytkę maliny , do tego wpinasz nakładkę dac (karta dźwiękowa) i podłączasz rca do wzmaka

wgrywasz np volumio i sterujesz apką ze smartfona, niektórzy twierdzą, że lepiej niż musicast, a dżwiękowo na pewno lepiej

20190218_153418.jpg

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o jakości obsługi i potencjale.

kupujac streamer warto pomyśleć o przyszłości czyli o Multiroom. Muzyka grająca po całym mieszkaniu to super sprawa.

drugi temat to jakość obsługi poprzez aplikacje. 

Wtedy masz:

bluesound 2i - bardzo dobry sprzęt i świetna apka. Drogie głośniki do multiroom na przyszłość.
sonos port lub Sonos CONNECT - port nie wiem czemu ale ma słabszy dźwięk niż starszy CONNECT ... za to później masz możliwość dokupienia bardzo fajnych głośników w ikei z serii symfonisk za o wiele mniejsza kasę niż przy bluesound. Apka w sonosie to mistrzostwo świata. 

yamaha Ok ale apka jest bardzo przeciętna. 

Jest jeszcze jedno bardzo ciekawe rozwiązanie pod katem jakości i ceny. Paradigm PW Link z standardem Dts Play Fi. Do kupienia obecnie poniżej 1000 zł. Apka jest spoko (obecna wersja lepsza niż musiccast yamahy). Sam standard jest tez spoko a dodatkowo co naprawdę warto wspomnieć masz w pakiecie system korekcji ARC od Anthem równie dobry jak ten od Diraca. Za 1000 zł masz wiec naprawdę super sprzęt. Pomysl. Mam go obecnie w domu (i niestety pewnie wymienię na  Sonosa lub Bluesound ze względu na wygodę ) ale dźwiękowo razem z ARC jest super 
 

Ps. Sonos jako jedyny ma wszystkie serowy strumieniowe bezpośrednio w aplikacji ... czyli aby wybrać coś z spotify to nie musisz wychodzić z aplikacji Sonosa plus wsparcie dla Apple Music. Tak jak wspomniałem pod katem jakości obsługi to stare of the art

Dodtakowo jak zamówisz na stronie Sonosa to masz 100 dni na test. Nie spodoba Ci się to zwrócisz. 3 miesiące chyba wystarcza? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ale to nie jest streamer.

to komputer+Dac  + dużo kabli

I jak tym sprawnie  sterować ?

Musicast z WCX-50 to świetna obsługa, a sam streamer też zapewnia przyzwoite granie.

No z tym świetna obsługa to przesadziłeś ... poprawna to lepsze słowo. Bluenode jest jeden poziom wyżej a Sonos dwa... patrząc na oceny apki to nie tylko moje zdanie :). Pod katem dobrego UX yamaha ma jeszcze mnóstwo do zrobienia 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Remi Franek napisał:

warto wspomnieć masz w pakiecie system korekcji ARC od Anthem równie dobry jak ten od Diraca.

ARC i Dirac Live to dwa różne systemy i z tego co przeczytałem o ARC mogę mniemać , że wykorzystuje on filtry IIR , Dirac filtry FIR jak również filtry o zmiennej fazie , po za tym ARC nie koryguje odpowiedzi impulsowej . Nie twierdzę , że ARC jest kiepski , tylko to dwa różne pod względem zaawansowania i funkcjonalności systemy korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu oba ... różnicy na efekcie końcowym nie widzę ... obydwa bardzo dobrze ale łatwość użycia i stabilność działania niebo lepiej przy ARC. W dirac miałem mnóstwo roboty zanim to się udało :( 

 

poza tym mówimy o systemach które są na wyposażeniu ampli od 5k w górę ... tutaj mamy streamer za 999 zł ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, terracan1929 napisał:

I w salonie postawić takie coś (puszkę z komputerkiem) obok wzmaka ? Nie , dziękuję :) 

Zgadzam się ponieważ sprzęt ma nie tylko dobrze grać, ale też wyglądać (chociaż niektóre osoby nie przykładają do tego wagi).

38 minut temu, Remi Franek napisał:

A po co chcesz ja pokazywać. Moze lezec sobie za wzmakiem albo byc schowana w dowolnym miejscu :)

Widzisz wiele osób chce mieć swoje cacka (przesadziłem wiem) na widoku, a nie gdzieś pochowane i tu autor tematu podejmie decyzję co mu bardziej odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Nad'em w standardzie jest do 500 Hz. Nie zauważyłem różnic w zakresie głośności ale nie przeglądałem danych pod tym kątem.

Dnia 12.06.2020 o 19:06, tomek4446 napisał:

Takie pytanie , jak było z ustawieniem głośności podczas pomiaru DL dla wszystkich kanałów / I czy taki sam poziom pozostawał po pomiarze w czasie użytkowania amplitunera? Miałeś pełną wersję DL , czy do 500 Hz ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...