Skocz do zawartości

Kino domowe - tylko głośniki sufitowe + amplituner


Wel Pa

Recommended Posts

Cześć, od jakiegoś czasu czytam forum. Przyszedł czas na mój pierwszy post.

Budżet 6000 zł do kupienie głośniki sufitowe, okablowanie oraz amplituner.
Mam rzutnik Optoma UHD30 i ekran Avtek 300 P elektryczny.
 

Salon: 4,52 m x 6,76 m = ~30,5 m2 minus kominek = 29 m2.

Wstępnie znalazłem głośniki "Melodika BLI6 + Melodika BLI8 + Melodika BLI5LCR Zestaw głośników 5.0 do kina domowego do zabudowy ścienno/sufitowej" oraz Amplituner ONKYO TX-NR686B Czarny nie wybrałem jeszcze suba.  Szukam jedynie głośników sufitowych. Sub może stać na podłodze.

Zestaw potrzebny jest do oglądania VOD, seriale, filmy oraz konsola do grania. Muzyka ze streamingu. Plusem byłaby obsługa Amazon Alexa.

Zamieszczam rzut pomieszczenia. Dzięki!

rzut salonu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Ale chcesz mieć wszystkie 5 głośników w suficie? Hm.

Coś takiego widziałem wiele lat temu na stołówce zakładowej :) Ale byłem w Best Audio na prezentacji takich głośników , co prawda głównie są stosowane do sal audiowizualnych ale ponoć w prywatnych domach też się sprawdzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę też inne propozycję:
1. Sound bar, który bym kładł pod ekran (lub zamontował pod sufitem?! tez mi to ktoś proponował) i skierował go w strone sofy. Np: Samsung Harman Kardon HW-Q70R
2. Bezprzewodowa para głośników stawiana obok ekranu gdy przyjdzie pora na oglądanie filmów. Sonos One lub Yamaha Musicast.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest co innego a poźniej w opisie co inengo.

Jeśli mają być kolumny tylko w suficie to kina z tego nie będzie. Będzie to grało jak w knajpie dla umilenia piwkowania.

Jeśli będą in walle w ścianie. Realnie po bokach TV i w ogóle to faktycznie da się na takim systemie zbudować kino. A Atmos faktycznie z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem:
"...Jeśli mają być kolumny tylko w suficie to kina z tego nie będzie..."
Definitywnie zamyka temat? 

Co w takim razie najlepiej zrobić, dla systemu 5.1 zamontować głosniki przednie L + P + centralny na uchwytach, pod sufitem?  Dwa tylnie w suficie nad sofą? Zakłądając, że widzowie siedzą pod rzutnikiem. 
 

rzut salonu2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzen miedzy kominkiem a elektrycznym ekranem jest dość uczeszczana częścią domu. Po zwinięciu ekranu do kasety  nie może tam być żadnych kabli itp. Nie wiem jak by reagowała też kolumna jak by stała 40 cm od drzwiczek kominka. 

Salon pełni bardziej funkcje rekreacyjną niż multimedialną. Ekran będzie uruchamiany  tylko w weekendy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar pod sufitem to nie jest dobre rozwiązanie. W ogóle, kino domowe w całości w suficie i to na głośnikach ściennych nie jest najlepszym rozwiązaniem, nie uzyskasz na tym prawdziwie kinowych efektów. Będzie to grać, wiadomo, ale nie z efektem, jakiego zapewne oczekujesz po takiej instalacji. Melodika to dobre głośniki, ale do prawdziwego kina, jak już inwestujemy w projektor i ekran, wypadałoby dodać chociaż fronty.

Możesz zainteresować się głośnikami Definitive Technology, ich technologia rzeczywiście sprawdza się przy kinie domowym, może być to lepsze rozwiązanie jeśli upierasz się na sufit:

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-uiw-rcs-iii-uiwrcsiii-glosnik-sufitowy-do-zabudowy-1-szt

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-uiw-rcs-ii-uiwrcsii-glosnik-sufitowy-do-zabudowy-1-szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...