Skocz do zawartości

Czy konwerter Fiio D 03 wpływa na jakość dźwięku stereo w nc+?


Sławek Stańczak

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów -:). Może dziwne pytanie, ale czy łącząc dekoder nc+poprzez łącze spdif ze wzmacniaczem stereo wykorzystując konwerter DAC Fiio D03 tashian jestem w stanie uzyskać lepszą jakość dźwięku?

Dotychczas dekoder nc+ mam połączony ze wzmacniaczem kablem euro-cinch ?

Czytam wiele,pozytywnych opinii o tym FIIO ale czy rzeczywiście da się odczuć różnicę? W końcu do wzmacniacza i tak będzie wchodził sygnał analogowy (tak jak dotychczas) tylko po innych kablach i skonwertowany.

Czy jest zatem sens kombinować?

Będę wdzięczny za wszystkie ciekawe odpowiedzi -:)

Mój sprzęt to:

wzmacniacz kenwood KA -3080 R

dekoder nc+ wifi Premiumbox

kabel euro-cinch no name

kolumny Denon SC-M07

przewód głośnikowy Kimber 4PR

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już zakupiłem.....  ale na razie nierozpakowany ponieważ czekam na kable a do tego nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie.......

Czytając niektóre fora pojawia się informacja że jeśli z dekodera / telewizora nadawany jest sygnał  5.1 to Fiio nie będzie w ogóle odtwarzał dźwięku bo wzmacniacz jest stereo.... jest taka opcja?

Trochę się martwię bo  korzystam z tunera wifi premiumbox cyfry i filmy są z reguły nadawane w 5.1

Edytowano przez Sławek Stańczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sławek Stańczak napisał:

no już zakupiłem.....  ale na razie nierozpakowany ponieważ czekam na kable a do tego nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie.......

Czytając niektóre fora pojawia się informacja że jeśli z dekodera / telewizora nadawany jest sygnał  5.1 to Fiio nie będzie w ogóle odtwarzał dźwięku bo wzmacniacz jest stereo.... jest taka opcja?

Trochę się martwię bo  korzystam z tunera wifi premiumbox cyfry i filmy są z reguły nadawane w 5.1

Mialem te fiio niedawno i nie bedzie problemu. Wiekszosci filmow na Netflix, NC+ itd., jest nadawane w 5.1, tak to prawda, ale mozna zmienic w ustawieniach telewizora na PCM i bedzie gralo stereo.  Mam nadzieje ze to cos pomoglo. Fiio to prosty DAC ktory jest znacznie lepszy od tych w computerach, telewizorach itd i za 100zl nie ma do czego sie doczepic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2020 o 12:54, SamyBoy13 napisał:

Mialem te fiio niedawno i nie bedzie problemu. Wiekszosci filmow na Netflix, NC+ itd., jest nadawane w 5.1, tak to prawda, ale mozna zmienic w ustawieniach telewizora na PCM i bedzie gralo stereo.  Mam nadzieje ze to cos pomoglo. Fiio to prosty DAC ktory jest znacznie lepszy od tych w computerach, telewizorach itd i za 100zl nie ma do czego sie doczepic.

dzięki. dziś będę miał komplet kabli i zobaczę wieczorem jak to zagra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...