Skocz do zawartości

Stereo do pokoju 12m2 pod TV, PC


Xarxes

Recommended Posts

Witam,

Zestaw ma być podpięty do TV (ma on tylko wyjście cyfrowe audio) i PC. Jeżeli chodzi o muzykę to słucham raczej rocku, do tego filmy i PS4.

Pokój 12m2

Odsłuch 2-3 metry od źródła,

Zastanawiam się nad zakupem polecanego wzmacniacza SMSL Q5 PRO albo TOPPING MX3 i kolumn Magnat Vintage 310 albo CANTON SP 206 z allegro. Czy któraś z tych opcji to optymalny wybór?

A może lepiej kupić kolumny aktywne, albo soundbar? Czy lepszy byłby tradycyjny wzmacniacz + konwerter?

Na zestaw chciałbym przeznaczyć około 1000 - 1300zł.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wybaczcie, że trochę nie pisałem. Miałem niestety coś na głowie.

Tak jak radziliście postanowiłem trochę dołożyć i zamówiłem kolumny Tannoy Mercury 7.2. 

Teraz pytanie, czy wzmacniacz Topping mx3 dobrze zagra z tannoyami? Czy może lepiej myśleć o czymś innym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad takimi wzmacniaczami/amplitunerami:

Topping MX3 - najtańsza opcja, ale nie chciałbym, żeby sprawdziło się powiedzenie: kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy.

Sony STR-DH190 - niecałe 100zł drożej, znana firma, ale ciężko znaleźć recenzje w sieci.

A może dołożyć i wybrać coś z tego:

Onkyo TX-8220 - ciężko znaleźć jakieś dane w sieci

DenonPMA-600NE - wg opinii w sieci jakość dźwięku na poziomie topping mx3

Marantz PM6005 - aktualnie mój faworyt

A co myślicie o takich cudach posiadających wiele funkcji sieciowych, dopłacam tylko za nie, czy też mają lepszą jakość dźwięku? Nie lepiej kupić chromecasta do zwykłego wzmacniacza?

Yamaha MusicCast R-N303D; Pionier SXN-30AEB lub Onkyo TX-8250;

Ogólnie, jaki sprzęt uda mi się wyrwać, może być używany, ale na gwarancji. Chciałbym wydać jak najmniej, ale jest to zakup na dłuższy czas, więc postanowiłem trochę dołożyć. Tylko, czy w tym segmencie dołożenie powoduje wzrost jakości (widziałem wykres na forum). Załóżmy, że nie chciałbym przekroczyć tych 1500-1600zł. Dla przypomnienia kolumny to tannoy mercury 7.2.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...