Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do 7-8 tys


Jakub Kosiński

Recommended Posts

Witam
Planuję zakup kina domowego 5.1 ,do 7 tys , głownie będzie używane do filmów
( Netflix) 70% / muzyka 30% ( słucham wszystkiego ) Salon jest w kształcie prostokąta, oddzielony od jadalni belką podwieszana z k/g . Z racji że wypoczynek jest na środku salonu i dzieci będą biegać, głośniki będą w suficie około 1 m - 1,5 m za wypoczynkiem ,gdzie mam już kable puszczone ( Melodika BWC 2,5 mm ) , dodatkowe dwa po bokach z myślą że kiedyś się mogą przydać .


salon z jadalnią ma wymiary,
5,5 m / 8,5 m z czego sam salon :

ściana z tv 5,5 m ,na 6 m - wypoczynek w odległości 3 m - 3,5 m od ściany z tv
jadalnia 2,5 m / 5,5 m

Zestaw nad którym się zastanawiam:

Onkyo TX-NR686
Klipsch R-620F
Klipsch R-52C
Klipsch R-120SW
Klipsch CS-18C x2

 

kino.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ogólnie wybrany przez Ciebie zestaw jest optymalny, jedynie wprowadziłbym kilka korekt. 
Elektronika - można pomyśleć o alternatywnym amplitunerze Denon AVR-S950H, bardzo dobrze współpracuje z kolumnami Klipsch. Druga zmiana to subwoofer, spójrz na model R-112SW. Jest tylko minimalnie droższy, a wyraźnie lepszy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 30% spowoduje że tych kolumn nie wybierzesz. Ale odsłuchaj to zobaczysz. Dosyć meczące granie. 

Z jasnych brzmień lepiej iść w Bronze 6 od Monitor Audio albo Magnata Signature 505.

Z koeli ciekawą propozycją do Onkyo 686 / 696 czy lepszej Yamahy 685 jest Heco Aurora 700.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

A ja bym zdecydowanie wolał dołożyć do centralki!

450C to przepaść w górę w stosunku do R52C. Co Ci da większa ilość basu 115 vs 112 nawet lepszego basu, Kiedy każdy dzwiek z centralki będzie kłujący i nie przyjemny? Do tego po prostu denerwujący.

 

Jezu jak wy proponujecie nieraz r 115 sw do pomieszczeń 20m2 a teraz takie odpowiedzi?

Nie pamietam czy konkretnie wy ale często osoby się kłuciły że kalibracja zrobi swoje

Jeżeli to pomieszczenie jest otwarte na kuchnię to zdecydowanie r115sw

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Edward Gałka napisał:

Jezu jak wy proponujecie nieraz r 115 sw do pomieszczeń 20m2 a teraz takie odpowiedzi?

pokaż mi posta gdzie polecam R115Sw do 20m ? :) Cierpliwie poczekam. Bo chyba nas pomyliłeś z inną branża :P

Ale poczekam

7 godzin temu, Edward Gałka napisał:

Nie pamietam czy konkretnie wy ale często osoby się kłuciły że kalibracja zrobi swoje

A no właśnie :P

Ok. Ale odebrałeś to jako nacisk na Ciebie a nie o to chodzi. Ja zrozumiałem to inaczej.

Jeśli masz JEDEN możliwy WYBÓR do DOŁOŻENIA. To wolał bym lepszy centralny, znacznie lepszy i 112. Niż dużo lepszy sub ale miernotę na centralnym.

Nie można budować kina na dobrym subie kiedy centralka kuleje. Fronty ok, surround ok. Ale nie centralny.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...