Skocz do zawartości

System stero do PC - Edifier 1600 co dołożyć?


danielwas

Recommended Posts

Witam.

Czytam, szukam, i coraz mniej wiem. Ponieważ wiem, że tacy goście jak ja są wkurzajacy na forum, zapewniam, że docienię pomoc i będę współpracował. 

 

Problem jest następujacy.

Zakupiłem tytułowe Ediffiery 1600 III, podłączyłem.. i oczywiście grają dużo lepiej niż dotychczasowe pierdziawki, ale czytając recenzje spodziewałem się odrobinę czegoś więcej. Zastanaiwam się co zrobić, bo mogę jeszcze je zwrócić. Ale myślę o dokupieniu jakiegoś DAC-a. Dodam, że obecnie podączone są do zintegrowanej płyty ASUSA. 

Pomieszczenie ma wymiar 3m x 5,5 m, a obecnie głośniku ustawione są przy krótszym boku. Za minus uważam  beznadziejne panele podłogowe, które psują akustykę. Na jednej dłuższej ścianie jest duże okno oraz podwjne, balkonowe drzwi.  Ogólnie sądzę, że akustyka jest niezła. 

W dźwięku głośników brakuje mi mięsistości, głębi, trochę basu. Muzyki nie słucham głośno ( blok), a rodzaj to rock, metal , i czasem bardziej w stronę muzyki relaksowej, chill. Chciałbym poprawić soczystość dźwięków względem samych Edifierrów 1600 III, które kosztowały 440 zł. Mogę do tej kwoty dorzucić ok 500 zł, by łącznie zmieścić się w tysiącu.

Zastanawiałem się też nad Micro Lab 6C/7C, ale domyślam się że one dadzą podobny efekt, więc wątpię czy warto zachodu.

Zastanawiam się też, czy pomoże wymiana kabla, bo ponoć ten w zestawie może być słabszej jakości? ( w sumie byłoby to dla mnie dziwne, że producent nie zadbał, aby produkt był maksymalnie dobry w odbiorze i efekt psuł marny kabel :/). 

 

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Edki oddam już wiem na pewno. Krótko mówiąc, z tego co proponujesz - jakiś skromny wzmacniacz plus kolumienki, co da łączny koszt ok 1200 zł, co by mi odpowiadało. 

 

Pytanie, czy efekt względem tych ediifierów będzie lepszy? 

Czy ktoś poleci miejsce w Warszawie, gdzie można podejść i sensownie z kimś pogadac i posłuchać na tego typu zestawikach ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Sprzet używany. Weź wydajny stary wzmacniacz jak Denon PMA 560. Zrobisz mu jeszcze przegląd i do niego Tannoy M2 i już. Problem rozwiązany.

Gdybym miał osobę, która zna się na sprzęcie używanym, chętnie bym to rozważył. Sam jednak obawiam się, że zakupiłbym coś nie do końca sprawnego/dobrego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Sprzet używany. Weź wydajny stary wzmacniacz jak Denon PMA 560. Zrobisz mu jeszcze przegląd i do niego Tannoy M2 i już. Problem rozwiązany.

Ten wzmak który polecasz chodzi mi po głowie. Znalzłem taki na allegro:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/denon-pma-560-wzmacniacz-stereo-gratis-denon-dvd 

Brałbyś ten sprzęt w ciemno? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po krótkiej przerwie. Miałem nieco czasu i trochę się zmieniło. Edki poszły do zwrotu.

 

Obecnie posiadam zestaw:

Yamaha S-201 oraz kolumny podłogowe Magnat Supreme 802. Gra to już na moje nieduże wymagania całkiem przyzwoicie, ale bas wydaje mi się dośc "suchy".  Obstawiam, że to kwestia raczej Yamahy. Dodam, że wszystko podłączone jest do komputera przez integrę, więc też obniza to jakość dźwięku. 

Dlatego zastanawiam się nad zmianą na polecanego mi tu kilka postów wyżej Toppinga mx3, bo posiada on także DAC. Czy wg Was lepiej zagrają te magnaty z nim niż z Yamahą? 

Druga rzecz, która mnie zastanawia, to jeszcze kwestia głośników. W podobnej cenie mona dosta nowe Indiana Line Nota 240 X, tzlko cyz takie gođniki podstawkowe yagraj lepiej ni te podogowe ktre mam? 

 

Będę wdzięczny za merytoryczne odpowiedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten Topping ale SMSL Q5 pro powinien dać lepszy bas i całościowo lepsze brzmienie od wzmacniacza który kupiłeś. Z tym że nie jest to sprzęt do ekstremalnie głośnego grania. W przypadku kolumn podłogowych w tej cenie co Magnat Supreme 802 raczej nic lepszego nie kupisz. Jeśli miałbyś się ograniczyć do kolumn podstawkowych to  Indiana Line Nota 240 X wydaje mi się że dadzą sobie radę jeśli  będziesz je używał przy komputerze z bliska. Jeśli chciałbyś sięgnąć po lepsze kolumny to sugerował bym do Q5 pro kolumny takie jak Canton SP206 na allegro lub niemieckim amazonie. Ewentualnie droższe Magnat Quantum 723.

Amoazon odpada bo tam widzę że są niedostępne:

https://www.amazon.de/Canton-206-Kompaktlautsprecher-schwarz-Paar/dp/B005MYQ7E2/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&language=pl_PL&tag=pepperpl09-21&th=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy głośnym słuchaniu bas jest nawet nawet, ale mi zalezy właśnie przy codziennym użytkowaniu, a więc muzyka w tle, bądź powiedzmy - na półowę możliwości. Te magnaty 802 mam wrażenie, że są optymalne, ale to co piszesz sugeruje mi sprawdzić jeszcze z nimi te dwa urządzonka i posłucham który lepszy - skłaniam się do Toppinga bo czytałem dobre opinie. 

Co do głośników - czy te Magnat Quantum 723 dadzą zauważalnie leszpy efekt od tych 802? Budżetowo kilka stów więcej, ale czy warto dokładać przy takiej ogólnej niskiej warości zestawu..? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 723 to generalnie znacznie lepsze kolumny. Na temat Toppinga się nie wypowiadam, bo go nie znam. Jeśli chodzi o Q5 pro to również jest on znacznie lepszym jakościowo wzmacniaczem niż by sugerowała jego cena. Pewien człowiek na tym forum przerzucił trochę sprzętu i w każdym coś mu nie odpowiadało. Rozglądał się właściwie za wzmacniaczami lub amplitunerami po kilka tyś i ostatecznie zdecydował się na Q5 pro plus monitory za około 5 tyś. Stwierdził że odpowiada on poziomowi jakości dźwięku Yamahy 803D, choć gra inaczej. Do tego maleńkiego wzmacniacza cyfrowego warto podłączać znacznie droższe kolumny niż te Magnaty. Warto abyś sobie zdawał sprawę ze on nie ma wbudowanego DAC-a. To bardzo rzadki przypadek prawdziwego wzmacniacza cyfrowego, a nie impulsowego z przetwornicą przyjmującą sygnał analogowy do końcówki mocy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tego podłączenia. Ten wzmacniacz według mnie najlepiej nadaje się do dobrych monitorów, jednak spotkałem się dobrymi opiniami na jego temat gdy był podłączony do podłogówek i to wcale nie małych. Nie chodzi tu o jakieś problemy z napędzaniem tych kolumn. Po prostu gdyby miał grać na tyle głośno aby słyszeli Cie wszyscy w okolicy, czyli na granicy jego mocy, to nie będzie grał zbyt czysto. Przy podobnej głośności nawet generalnie dużo gorszy wzmacniacz o dużo większej mocy może zagrać czyściej, choć niekoniecznie dynamiczniej. Poziom mocy 50W na kanał to naprawdę sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka dotarła, urządzonko podłączone, pierwsze wrażenie jest. 

Początkowo sceptyczne, wydało mi się porównywalne z Yamahą S-201. Ale... z czasem jakby coraz bardziej mnie do siebie przekonał ten Q5. Pojawiały się ciekawe dźwięki, wokale jeszcze wyraźniejsze... , bas też jakby bardziej, no nie wiem - obszerny. Może się tego doszukuję, ale takie mam odczucia. Choć nadal brakuje mi, gdy wsłucham się - głębi której bym oczekiwał - to mam wrazenie jak najbardziej pozytywne. Mam świadomość, że cena mnie ogranicza. Pierwsza ocena w porównaniu do wspomnianej Yamahy jest na plus dla Q5. 

Słucham póki co muzyki dośc spokojnej, elektronicznej, relaksacyjnej. Nawet czasem pojawiają się basy, takie powiedziałbym o półkę lepsze. 

Tak... Wrzuciłem wg mnie doskonały utówr do odsłuchu  Turne the Page Metallici, i jestem zadowolony. Wokal jest wyraźny, bas wyczuwalny, ale nie dudni. Mógłby być mocniejszy, ale nie gnębię sąsiadów wysoką głośnością. 

To co mnie martwi, to brak regulacji tonow wysokich i niskich. Z opisu wydaje mi się, że jest to możliwe z pilota, ale teraz nie mam w nim baterii aby to sprawdzić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja barwy i 7 gotowych ustawień charakterystyk dźwięku jest dostępne z poziomu pilota. Generalnie ten wzmacniacz jest przewidziany głównie do obsługi zdalnej. Wciskając pokrętło na panelu przednim wzmacniacza przełączasz sekwencyjnie jego funkcje z głośności na basy, soprany i znowu głośność. Przyciśnięcie i przytrzymanie powoduje powrót do głośności z dowolnej innej regulacji. Wszystko powinieneś mieć w instrukcji obsługi :) . Aż trudno sobie wyobrazić ze nie masz w domu żadnych baterii małych paluszków. Regulacja barwy może działać razem z ustawieniami korekcji dźwięku. Pierwsze 2 ustawienie to systemy podbicia basu.

Regulacje barwy w tym wzmacniaczu dobywają się w dziedzinie cyfrowej można je używać bez obawy o przedłużenie ścieżki sygnału, o ile nie będą zbyt mocne. Wtedy mogą się pojawić słyszalne zniekształcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekstremistą... Ot, świadomy użytkownik - choć bez wiedzy specjalistycznej. Faktycznie, wzmacniacz jest stale ciepły. Ale tak rozsądnie i przyjmnie. Dźwięk mi się podoba, jest cieplejszy i głębszy. Myślę, że zostały mi udzielone tutaj bardzo dobre rady, za co dziękuję. Jestem zadowolony z całości. Mam też poczucie, że wydane pienieniądze były tego warte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwią mnie sceptyczne zdania co do tego wzmacniacza, gdy ktoś go nie słuchał. Jest maleńki przy klasycznych wzmacniaczach i wydaje się bardzo minimalistyczny. Pozory jednak mylą. Zasilacz jest w osobnej obudowie a rozmiary są uwarunkowane wielkością płytki drukowanej z elektroniką. Radiator jest bardzo mały z powodu wydzielanych niewielkich ilości ciepła, do tego brak transformatora. Tylko jest trochę ciasno z tyłu ze złączami. Kolumny najwygodniej jest podłączać wtykami bananowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...