Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15000 (podstawkowe, funkcje sieciowe)


Rudzik89

Recommended Posts

Hej, witam wszystkich :) 

Od kilku tygodni robię odsłuchy różnych sprzętów. Niestety zawsze znajduje jakiś mankament (a to za mało dołu, a to vocal wycofany, a to zbyt mała scena etc)... i tak się bujam powoli coraz bardziej zwiększając budżet - tak więc pomyślałem, że zwiększe budżet dwukrotnie i pójdę bezkompromisowo (mam przynajmniej taką nadzieje, że będzie lepiej :D)

Tak wiec, szukam zestawu wzmak + kolumny podstawkowe (+ ewentualnie Node, jeśli wzmak niemiałby funkcji sieciowych). 

Salon niecałe 30m, sofa 2-3m od kolumn. Netflix + Tidal (z tym że raczej nie rozkręcam nigdy głośników na pełną głośność). Optyk we wzmaku też musi być (albo lepiej HDMI ARC ale wiem że w sprzętach z tej półki raczej ciężko o to). Nie ograniczam się do żadnego gatunku muzycznego (no może poza hiphopem i rapem co najwyżej).

Co byście polecili? Słyszałem że KEFy R3 + CXA81 jest całkiem spoko zestawem, ale mam wrażenie że w Poznaniu (skąd jestem) nikt tego nie ma do odsłuchu... Jakieś sensowne alternatywy? (Tylko proszę najmocniej o nie podawanie jakiegoś unikatowego sprzętu którego i tak nie będę miał gdzie odsłuchać, Poznań to nie Warszawa... mamy tylko kilka sensownych salonów :( )

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego piątku / weekendu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też jestem z Poznania i dokładnie mam ten sam problem z wybraniem rozwiązania, bo jeśli chodzi o salony to uważam ludzi tutaj pracujących za bardzo kompetentnych , chyba że pójdziesz do galerii to tragedia,

moje założenia trochę inne , mi zależy bardzo na HDMI, 

wzmacniacze wybieram pomiędzy:

1) NAIM unity Atom HDMI

2) NAD Atom M10 Hdmi

3) Blusound PowerNode 2i HDMI

głośniki które biorę pod uwagę:( mnie interesują jedynie podstawkowe)

a) Focal Aria 906

b) Polk Legend 100/200

c) PMC twenty5.22 (ale to już cena kosmos)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woah, byłeś już na jakiś odłuchach tego sprzętu? Chętnie posłucham Twoich odczuć jeśli masz już jakieś doświadczenie :) Ja ostatnio testowałem PowerNode 2i (z HDMI) z B&W 606, Oberon 3 i JBL 17Ti. Sam experience używania PowerNode'a super, nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek nie miałem akurat porównania do innych sprzętów bo miałem w domu jedynie go, ale spokojnie napędzał wszystkie kolumny (natomiast to troche inna półka cenowa tych kolumn).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudzik mam taki zestaw jak napisałeś z tym że 80 zamieniłem na 81. Jedyne na co mogę ponarzekać to bas, czasami jest go za dużo. Zatykam połowicznie BRy i jest idealnie, może gdybym poprawił akustykę z basem było by lepiej. Granie nie męczy, można słuchać godzinami i także słucham dosłownie wszystkiego. Różnice między 80 a 81 są, marginalne ale są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2020 o 14:24, Rudzik89 napisał:

Co byście polecili? Słyszałem że KEFy R3 + CXA81 jest całkiem spoko zestawem, ale mam wrażenie że w Poznaniu (skąd jestem) nikt tego nie ma do odsłuchu... Jakieś sensowne alternatywy?

 

W tym budżecie możesz spróbować posłuchać tych kolumn z Arcam SA20 spokojnie je napędzi.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj na kolejnych odsłuchach, pod ogień poszły:
- Revel Performa3 M106
- Buchardt S400
- Audio Physic Classic 3

Wszystkie kolumny zasilane zestawem Cyrus One + streamer Sonosa.

M106: Muszę powiedzieć, że najlepiej wypadły M106 - grały bardzo detalicznie, z mocnymi pasmami skrajnymi. Po czasie na pewno mogłyby być męczące. Ale brzmiały rewelacyjnie. Wizualnie paskudne że hej...

S400: Zawiedliśmy się natomiast na S400 które są wszędzie zachwalane i polecane. Dzwięk był bardziej stonowany, spokojniejszy, żadne z pasm nie wybijało się wyraźnie przed szereg... ale totalnie nie robił wrażenia - na pewno dobrze by się sprawowały jako kolumny do grania w tle przy kominku.

Classic 3: Prawidłowo grające. Wyczuwalny bas, nie męczyły ucha przytłaczająca liczbą warstw. Nie mogę im nic zarzucić. 

 

Bardzo dziękuje wam za propozycje które wrzucacie, wszystko dokładnie analizuje i już umawiam się na kolejne odsłuchy (w ramach dostępności sprzętu). Zastanawia mnie jak rozplanować budżet, bo widzę że wrzucacie wzmacniacze za 10-12k... to nie zostawia szerokiego pola na kolumny... w moim mniemaniu to mniej więcej budżetowo powinno być 50% wzmak (czyli 7k) oraz 50% za obie kolumny 🤔🤔🤔

Ten Cyrus to spoko sprzęt? Szczerze to dzisiaj pierwszy raz przed oczami mi sie pojawił... Na internecie też niewiele opinii o nim jest... No i czy ktoś miał okazje posłuchać tych kolumn? Co o nich sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...