Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam jakie polecacie słuchawki dokanałowe do 500zl z niezłym basem i dobrze podatne na eq. Słucham głównie muzyki rozrywkowej wcześniej miałem snaaby overtone 101m. Myślałem nad :

aune e1,  final audio e4000, fiio f9, shanling me100, klipsch x6i, MD ME05. 

Edytowano przez maro mario
chęć

Również dużo dobrych opinii mają MEE audio Pinnacle P2. Ponoć Aune E1 cieszą się szczególną estymą chyba tylko w naszym kraju.

maro mario E1 to bardzo dobre doki, kwestia tylko synergii ze sprzętem i Twoich preferencji. Myślałem o nich na poważnie i znajomy na szybko porównał mi je z E3000.

"Na szybko porównane Aune E1 z Final E3000 na Dragonfly Black ukazało mi jednak minimalną wyższość E1. Aune to nieco wyższa rozdzielczość w każdym paśmie. Scena porównywalna, duża w obu przypadkach, tzn E3000 może nawet szerzej, ale E1 głębiej i z nieco lepszym pozycjonowaniem elementów na scenie. Barwa E1 jest zdecydowanie bardziej funowa, ze znacznie większym basem, górą detaliczną, ale jeszcze nieostrą i bez sybilizowania. Finale grają przy nich linowo. Natomiast odnosząc się do powyższych wrażeń z E4000, wydają się być zupełnie innymi słuchawkami opierając się na opisie i wykresie. E3000 nie mają braków w subbasie, ale cały bas sprawia wrażenie super równego. Średnica to również równina, jak i góra nie zalicza jakichś większych spadków, choć detalu względem Aune tu trochę mniej. W swoich przedziałach cenowych zarówno E3000 jak i Aune E1 uważam za mega ciekawe propozycje."

Braki w subbasie, dość monotonny midbas. Uderzenie dość szybkie, ale to wynika z braków w dole zapewne. To jeszcze do przeżycia, bo góra jest słaba. Matowa, kompletnie pozbawiona skraju, mierna rozdzielczość, informacji zero. Scenicznie wypadają podobnie do E1 nieco większą głębią grają. Ogólnie E4000 można odebrać przez to jako dość nijakie, płaskie i monotonne. Do tego uwydationy sam męczący midbas.

Na twoim miejscu skupił bym się na E1 i E3000.

Pod jasne granie brałbym E3000, a pod neutralne E1.

Dokładnie, wyższe modele Finali grają specyficznie i mało uniwersalnie. Trudno złapać z nimi synergię, już lepiej wejść to F9. Jak pod fona to E1 jest u mnie faworytem.

E1 nie mają podbitego basu fakt ale potrafi zejść nisko, zabrzmieć bardziej tłusto i efektownie zawibrować. Jest zwarty, zbity i dosyć elastyczny. Może być zarówno punktowy, jak i bardziej masywny oraz gęsty. Tu wszystko zależy od źródła, z cieplejszym FAD E3000 mogą zagrać zbyt zamulająco i mało szczegółowo. Co to za DAC masz do fona?

Napisano (edytowany)

LG v40 z wbudowanym Dac i samsung galaxy S4 przerobiony z Viperem FX. Ten Viper ma coś takiego że każde słuchawki grają minimum o połowę lepiej a niektóre nawet 5x lepiej. Np. moje stare snaby 101m bez niego są takie zamulone ze myślałem że mam zepsute słuchawki. A z Viperem grają 5x lepiej. 

Edytowano przez maro mario

Myślę że pytanie o źródło dźwięku było tu istotne w kontekście doboru odpowiednich do niego słuchawek. To zwykle dość istotne.

Ale jeśli telefon jest źródłem dźwięku to chyba obie pary się sprawdza dobrze? ( aune i finale e3000) 

A i jeśli słuchawki brałbym z allegro to nie będzie chyba żadnych problemów z nimi tak? Oficjalny dystrybutor aune audeos wystawia je. 

Jak cytowałem wcześniej, obie pary były testowane na Dragonfly Black. Ten DAC nie iskrzy w wysokich tonach i ma dobrze dociążony dól pasma. I tu nieznacznie wyższość pokazały E1, bo okazały się bardziej przejrzyste i szczegółowe. U mnie E3000 grają z Pionkiem XDP-100, podwójne Sabre. To brzmienie detaliczne, bardzo szczegółowe, z dużą sceną, bas szybki konturowy. W takim połączeniu E3000 czują się najlepiej. Świetnie łagodzą cyfrowe naleciałości tego brzmienia, umuzykalnia  je, nie gubiąc przy tym detalu i powietrza. Udało mi się złapać taką synergię, że co nie w rzucę na DAPa, gra mi dobrze lub bardzo dobrze. Nie trafiłem nagrania którego słuchanie powoduje grymas na twarzy i krew z uszu. Z tymi dokami nie używam korekcji, dźwięk leci bez żadnych ulepszaczy. Finale właśnie natchnęły mnie, żeby poszukać takiego brzmienia w nausznych i tu zakup Audioquest Nighthawk Carbon. Ale tu już nie jest tak kolorowo.

Nie znam brzmienia LG v40, wyrokuje tylko że może być lepiej z E1.

Audioquest Nighthawk to specyficzne brzmienie, ciemne i przydymione. Wypchnięty midbas zagęszcza cały przekaz. Duże słuchawki, nie portable, a łatwe w wysterowaniu i skuteczne na tyle, że nawet słuchając z Iphona przy maks głośności można w kilka minut trwale uszkodzić sobie słuch. Przy swojej skuteczności ze stacjonarnymi i mocnymi wzmacniaczami kompletnie się nie zgrywają. Uważam, że nawet szkodzą na brzmienie Howkom. Mam dwa tory słuchawkowe stacjonarne i gdybym nie miał XDP-100 nie zostały by u mnie nawet jednego dnia. Ten DAP ma dwa rodzaje wzmocnienia dźwięku, Variable line out mode i Gain setting. Pozwala to idealnie dobrać moc pod Howki. W 160-cio stopniowej skali głośności i bez wzmocnienia, słucham Howków nie przekraczając 100. Druga sprawa to jak już wcześniej wspominałem o Pionku to podwójne Sabre. Szybkie, konturowe i analityczne brzmienie świetnie im robi. To ciągle basowe brzmienie, ale i przestrzenne oraz szczegółowe, świetna średnica i precyzyjne wysokie tony. Brzmienie nie męczące, totalny i wielogodzinny relaks przy słuchaniu. No i nie do każdego repertuaru muzycznego się Howki nadają, szybki metal to nie ich żywioł. Wygoda, wykonanie i wyposażenie to bardzo dobry poziom. Nie rozumie producenta, dlaczego zaprzestał produkcji i rozwoju tego egzemplarza. 

Nie słyszałem 1more, jakiegoś hype na MP3 nie zrobiły. Co nie znaczy, że to złe doki. Mogę poratować wykresem. Co do wygody, z dokami to zawsze indywidualna sprawa. Do puki nie sprawdzisz na sobie, nigdy nie ma pewności.  

1more.jpg