Skocz do zawartości

Dobór zestawu KD do małego salonu


Marcin Karpiński

Recommended Posts

Witam. Zacząłem poszukiwania zestawu KD do nowego mieszkania. W poprzednim miałem sporo miejsca i zestaw Sony str-dn1080 + Roth Audio Oli 4020 z którego byłem zadowolony. 

Niestety przeprowadzam się do nowego mieszkania i musiałem się pozbyć zestawu ze względu na gabaryt, został jeszcze amplituner.

Wymagania co do nowego zestawu są dość specyficzne ponieważ musiałem pójść z żoną na kompromis.

Po pierwsze gabaryt, na pewno nie mogę pozwolić sobie na podłogówki. Druga rzecz bardzo ważna dla żony to kolor biały co znowu ogranicza pole popisu. To samo tyczy się amplitunera ma być srebrny i "zgrabny" .

Sprzęcik będzie używany w 90% do kina, do muzyki mam swoje audiofilskie sanktuarium w aucie i tak zostanie. 

Poczytałem sporo i wstępnie dokonałem wyboru amplitunera będzie to raczej Marantz nr1710 srebrny i zgrabny raczej nic innego podobnego nie znajdę. No chyba że ktoś mi tu odradzi mocno ten wybór.

Co do głośników to będzie to konfiguracja 5.1.2 atmosy w suficie. Salon 20m łącznie z aneksem 35m. Jakby nie wymóg koloru białego to bym zdecydował się na Klipsch reference 5.1 ale niestety.

Z ciekawych i dobrze ocenianych znalazłem MA Bronze  / Heco aurora / Dali fazon micro. Są jeszcze jakieś ładne i nieduże zestawy które dobrze zagrają a tym Marantzem ?

Na odsłuch ciężko mi się wybrać bo nic w pobliżu nie ma. Jedynie do trójmiasta mogę podjechać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają elegancko, co do suba to nawet celowałem w tego ale svs 1000. Wnęka 55x12. Ale już zacząłem negocjacje bo wybór tylko jednego modelu trochę bez sensu. Najwyżej będzie na półce stał, wtedy ostatecznie mogę zostawic obecnego sony. Budżet na 5.1 bez ampli. +/- 5-6tys 

Edytowano przez Marcin Karpiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Karpiński napisał:

Jeżeli by się okazało że to wyjątkowo nieudany model. To już ostatecznie wolę przebudować szafkę i zmieścić coś normalnego

To nie jest kwestia, że jest to nieudany model. Ale widzę, że to nie tylko żona jest problemem, ale też, a może przede wszystkim szafka. 

2 godziny temu, Marcin Karpiński napisał:

Najwyżej będzie na półce stał

i tak zrób. Ampli to nie butelka wódki, którą możesz sobie wstawić na milimetry do szafki - bo się zmieści ;) pamiętaj, że musisz zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafce mogę "wybić" plecki. Jeszcze temat ciepły bo urabiam żonę i być może problem z amp. zniknie. Skupiam się na głośnikach nawet zacząłem myśleć o klipsch-ach podtynkowych. Jedyny minus że mogę dać tylko na front i w sufit, boczne ścianki beton. Widziałem również dość ciekawe rozwiązanie firmy DLS Flatbox. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wybicie pleców nic tu nie da. Otwory wentylacyjne znajdują się na górze amplitunera i to przez nie odprowadzane jest ciepło. Jeżeli nie zapewnisz mu wentylacji z góry to nie wróżę mu długiego życia. Dlatego zanim zaczniesz wybierać kolumny, zastanów się czy będziesz miał gdzie ustawić amplituner. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tutaj odpowiedź padła prawie na samym początku.

Dnia 13.06.2020 o 20:06, Markcox napisał:

Nie ma to większego sensu, bo Twoja żona i tak już podjęła decyzję. Więc odradzanie amplitunera slim i tak mija się z celem

W innym wątku n stereo psiałem dokładnie to samo.

Kupowanie pod kątem żony, albo dla zaspokojenia jej gustu nie ma sensu. Robienie sobie kompromisu chyba też nie.

Tutaj masz za duzo do kompromitowania.

Szafka, Małe kolumny, wygląd. Co jeszcze dojdzie? Budżet !

Obok Marantza 1710 masz jeszcze Yamahe RXS602.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...