Skocz do zawartości

Dobór zestawu KD do małego salonu


Marcin Karpiński

Recommended Posts

Już jest progres Ampli. może być jaki trzeba, zresztą innej opcji nie widzę. Jak to żona mówi trudno znowu będzie stał wielki czarny kloc i straszył. Co do głośników być może też uda mi się przekabacić na pełnowymiarowe. Wizualnie przewaliłem sporo zestawów żonie wpadły w oko stara seria Heco music 900 5.0 białe. Heco ambient 44f naścienne. Druga opcja podtynkowy zestaw Klipscha. I trzecia MA bronze 5.0. I tu mam pytanie czy głośniki podtynkowe dużo tracą w porównaniu do tych samych w paczkach ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko możesz, to idź w pełen wymiar kolumn, bez półśrodków. Zmiękła jej rura, więc wykorzystuj koniunkturę, do tego krusz żonę, aż powie "taaaak" ;)  Zobaczysz, że zaczniecie smakować również muzykę poza sanktuarium. Ja podpisuje się pod pomysłem Piotra  

16 godzin temu, S4Home napisał:

Jedź z żoną. Może jak zobaczy na miejscu to się złamie.

A kloc wcale nie musi straszyć, a spokojnie może być elementem wystroju. W pierwszym odczuciu, wystroju, którego nie braliście pod uwagę, Ale spokojnie można go wkomponować w całość. Mimo, że jestem z tych, których drażnią wszelkie tematy WAŻ i bardzo wszystkim uczestnikom współczuję, to trzymam kciuki. Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po długiej przerwie powracam do tematu. Miałem problem z doborem klocków a powstał jeszcze większy. Ostatecznie przebudowie uległ mój przyszły salon, została wyburzona ścianka boczna z filarem. Problem taki że na tej ściance miał być przyczepiony prawy efektowny. Teraz nie ma gdzie go fizycznie zawiesić, a standy nie wchodzą w grę bo by strasznie przeszkadzały. Myślałem nawet o innej konfiguracji niż zaplanowane 5.1.2 ale chyba nie da się tego obejść bo mógłbym np. zaczepić efektowne przy suficie pod kontem do słuchacza ale efekt będzie nienaturalny ? Mam nie lada zagwozdkę teraz. 

 

 

IMG_4399.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...