Skocz do zawartości

Onkyo A9130 + Heco Aurora 700?? (zmiana z Indiana Line Nota 550X)


Raus

Recommended Posts

Witam! 

Przygodę z audio zacząłem kilka miesięcy temu. W moje ręce wpadł nowy budżetowy wzmacniacz Onkyo A9130 (był to prezent więc większego wyboru nie miałem :) ). Po lekturze forum oraz poradach userów dokupiłem do niego Indiana Line Nota 550X. Generalnie jako osoba, która przeskoczyła z TV z Youtubem to byłem zachwycony :) Jednak jak wiadomo zawsze apetyt rośnie w miarę jedzenia i wydaje mi się, że jednak te kolumny są chyba ciut za małe do mojego salonu ( 25m2 ). Lubię jak jest dużo basu i o ile po włączeniu funkcji "phase matching bass" jest bardzo fajnie to bez niej bassu raczej nie za wiele. Dodatkowo są momenty i utwory gdzie najzwyczajniej w świeci brakuje mi...głośności. Potencjometrem mogę dojść maksymalnie do godziny 12 i dalej pojawiają się przestery. 

Wzmacniacza nie chciałbym zmieniać (tak jak wspomniałem był to prezent i dokupiłem do niego starego CD + FM i wszystko mogę sterować pilotem od wzmacniacza co jest dodatkowym plusem). Chciałbym zmienić kolumny na większe i na celowniku pojawiły się oczywiście Aurory 700. Pierwszy zestaw kupiłem w ciemno bez odsłuchu. Teraz już postaram się zrobić to po "bożemu" ;) Ale najpierw chciałbym zapytać speców czy to połączenie (Onkyo A9130 + Aurora 700) ma sens? Głównie chodzi o wzmacniacz, który demonem mocy nie jest więc domyślam się, że muszę szukać kolumn łatwych do napędzenia. Czy takie są Aurory 700? Jeśli chodzi o budżet to nowe Aurory kosztują około 2800zł i to już dla mnie absolutny maks, a wręcz liczę na jakieś rabaty lub po prostu używki za 2000-2200. Oczywiście nie muszą to być Aurory 700, ale wybór chciałbym zawęzić do 2 maks 3 modeli.

Z górę dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raus napisał:

Głównie chodzi o wzmacniacz, który demonem mocy nie jest więc domyślam się, że muszę szukać kolumn łatwych do napędzenia. Oczywiście nie muszą to być Aurory 700, ale wybór chciałbym zawęzić do 2 maks 3 modeli.

 

1) Q Acoustics 3050

2) Tannoy Mercury 7.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę (niezła specyfikacja) i odsłuchać z Twoim wzmacniaczem Melodika BL40MK3 . Posiadałem wprawdzie trochę inny zestaw mianowicie Onkyo A-9150 ( ze względu na mały metraż pomieszczenia 16m2 )  do niego wybrałem BL30MK3 i naprawdę dobrze się zgrywało. W salonie słuchałem przed zakupem BL40 i dół pasma dość dobrze był zaznaczony ale niestety do mojego pomieszczenia było by to zbyt ryzykowne .

Edytowano przez Daniel09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za kolejne typy. Niektóre delikatnie przekraczają budżet, ale np Melodika BL40MK3 czy Tannoy Mercury 7.4 mogę dodać do rozważenia. Choć wydaje mi się, że Aurora 700 dalej na prowadzeniu. Wyczytałem na forum, że ogólnie elektronika Onkyo dobrze gra z Aurora 700 i często jest razem zestawiana. Jednak z tego co zauważyłem to Heco Aurora 700 dużo ludzi ma w zestawie z amplitunerami typu Onkyo TX-8250, Yamaha N602 czy Yamaha R-N803D. Wiem, że zdarza się, że elektronika w amplitunerach jest bliźniacza z innym wzmacniaczem. Czy moje Onkyo A9130 można przyrównać do któryś z wymienionych amplitunerów? To dałoby mi jakiś obraz ponieważ tak jak mówiłem sporo użytkowników ma takie połączenia i są bardzo zadowoleni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli przyrównać, ale amplitunery R-N602 oraz R-N803 są o wiele wydajniejsze w porównaniu do Onkyo. Także wzmacniacz którym dysponujesz najbardziej będzie zbliżony do TX-8250, ale trzeba zaznaczyć iż wzmacniacze grają jaśniej niż amplitunery stereo.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...