Skocz do zawartości

RN 602 + Aurora 700


Rbkt666

Recommended Posts

Skończe już może z tym przepychankami. Zachowujecie się jak dzieci w podstawówce. 

Zapytaj się kogo o coś konkretnego, to po 2 odpowiedziach cisza, ale na przepychanki o złote uszy i inne to czas jest. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 23.06.2020 o 06:34, S4Home napisał:

Rozumiem że w kable też nie wierzysz?

wyjaśnij w jaki sposób kable w temperaturze pokojowej mogą zmienić swoją strukturę:o, bo tylko to może zmienić fizyczne właściwości kabla.

Dotyczy to też sprzętu, czy TV, komputer zmienia swoje parametry po wygrzaniu?

Nie bo wtedy nadaje się do kosza, a jak zmienia to słaba jakość to powoduje.

1 minutę temu, Adam Wesolowski napisał:

Zapytaj się kogo o coś konkretnego, to po 2 odpowiedziach cisza, ale na przepychanki o złote uszy i inne to czas jest. 

Bo tylko na tym się znają. A co mają napisać , nową mitologię:15_yum:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karol64208 napisał:

raczej Sowie uszy:D

To w takim razie Szanowny Kolego proponuje Ci zrobić badanie słuchu ponieważ masz bardzo słaby słuch albo za niedługo nie będziesz już słyszał.

6 godzin temu, Karol64208 napisał:

Pisałem już wielokrotnie:3_grin: kolumny mogą zmienić brzmienie w kilku przypadkach.

1. Słaba jakość / grzanie się cewki głośnika/. 

2. Kiedy  głośniki uszkodzone -przesterowane.

3. Otoczenie w którym się znajdują jest zawilgocone, lub częste zmiany tych warunków/ obudowa

wtedy zmienia swój rezonans oraz membrany i zawieszenia.

To są przyczyny a później skutek zmian w odsłuchu o których piszecie, a to znaczy że  parametry tych kolumn się zmieniają :15_yum: nie oto chyba chodzi producentom.

Panowie nie twórzcie nowych zasad fizyki bo i tak Wam nikt nie da Nobla:o, a raczej proponuję zgłębić podstawy fizyki.

I na tym zakończmy dyskusję.

 

 

 

A jeżeli te trzy punkty o których wspominasz nie mają miejsca tzn. jest dobra jakość, nie są przesterowane i grają tym samym pokoju oraz temperaturze to co jest przyczyną?

Nikt tu nie pisze o zmianie parametrów kolumn chciałem zauważyć. Tutaj chodzi o zmiany barwy brzmienia takie jak np: twarde-miękkie, ostre-łagodne itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Tutaj chodzi o zmiany barwy brzmienia takie jak np: twarde-miękkie, ostre-łagodne itd.

to wszystko wiąże się ze zmianami w parametrach. Trudno wymagać od Wszystkich żeby się na tym znali, ale dlaczego zabierają głos w dyskusji....:3_grin:

 

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Szanowny Kolego proponuje Ci zrobić badanie słuchu ponieważ masz bardzo słaby słuch albo za niedługo nie będziesz już słyszał.

Sorry, a ze względu na moją prace robię regularnie, ostatnio w styczniu.:15_yum: 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Kwintesencja forum. Zacznij temat o kablach :P

 

Nie muszę o kablach. Chciałem zasięgnąć opinii o słuchawkach i dostałem tylko jakąś głupawą sarkastyczną ripostę. 

Przewody RCA - skoro już o kablach mowa - też kupiłem na pałę, bo się nie dowiedziałem co dobre a co nie. 

Ludzie to jednak lubią czas tracić na takie pierdoły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MobyDick napisał:

Dlatego napisałem że może lepiej spróbować z czymś co jest typowo do słuchawek. A może potrzebne są po prostu inne słuchawki ?

Próbowanie z inną elektroniką to już by była pogoń za króliczkiem. Inne słuchawki? No właśnie to było celem "tamtego" posta, żeby się inni posiadacze wypowiedzieli, czy je mają (opinie) i może zmienili na inne lub w ogóle mają inne z CXA i są zadowoleni itd.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

CXA81 + CNX nie robi szału na słuchawkach czy na kolumnach? Jakie masz kolumny do niego?

Tylko na słuchawkach nie robi szału, kolumn są jeszcze stare więc nie ma się czego dobrego spodziewać. Szukanie kolumn przerwała niestety epidemia. Swoje typy mam, ale chciałbym posłuchać a na to poczekam jak R0 spadnie do 0.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko jest porównać słuchawki do kolumn, jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Ja swojego czasu miałem ponad 15 par słuchawek i było to paranoją, ponieważ i tak korzystałem z 2 czy 3 par. MSR7 to bardzo dobre słuchawki przenośne o dynamicznym i czystym brzmieniu ale niemożliwym jest osiągnięcie takiej przestrzenności dźwięku jak z zestawu stereo, nawet budżetowego. Pytanie także jakie brzmienie preferujesz i co chciałbyś uzyskać? Wzmacniacz słuchawkowy w Cambridge Audio jest tylko dodatkiem. 

Zapraszam do kontaktu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Q21 napisał:

Bardzo ciężko jest porównać słuchawki do kolumn,

Co do tego nie mam żadnych wątpliwości.

 

12 minut temu, Q21 napisał:

Pytanie także jakie brzmienie preferujesz i co chciałbyś uzyskać?

Najogólniej rzecz biorąc to dobre brzmienie. A może po prostu już jest dobrze (i było wcześniej) tylko nie zmieniło się o 180 stopni i dlatego nie zauważyłem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak z 500 max do 600 euro bym przetrawił o ile ma sens kupowanie słuchawek za te kwoty i podłączanie ich bezpośrednio do wzmacniacza bez dodatkowych wzmacniaczy słuchawkowych.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że kupowanie dość drogich słuchawek do podłączenia wyłącznie do wyjścia słuchawkowego wzmacniacza zwykle nie ma większego sensu. W takiej sytuacji lepiej poprzestać na tańszych. Bardzo rzadko lecz zdarzają się wzmacniacze głośnikowe wyposażone w dobrej jakości wzmacniacze słuchawkowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu może zależeć od budowy wzmacniacza i słuchawek. Często we wzmacniaczach stereo słuchawki podłącza się do jego końcówki mocy przez rezystory. Ponoć słuchawki o wysokiej impedancji wtedy sprawdzają się dobrze. Ostatecznie trzeba posłuchać. Jest tyle słuchawek i wzmacniaczy i do tego gustów i oczekiwań, że trudno oczekiwać tego że ktoś powie Ci jakie masz kupić słuchawki do danego wzmacniacza i będziesz tym zachwycony. W międzyczasie możesz zmienić wzmacniacz i wtedy okaże się że wcześniejszy zakup był nietrafiony do nowego sprzętu.

Dalszy ciąg rozmowy na temat słuchawek lepiej kontynuować w innym temacie, w dziale nieponęconym słuchawkom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zgadzam się. I zapewne zaglądają tam osoby lepiej siedzące w temacie słuchawek.

W pełni się zgadzam, tylko że paradoksalnie to właśnie tak trudno było o jakąkolwiek konstruktywną (/żadną) odpowiedź.

 

PS. Przydałby się jeszcze osobny temat (może nawet osobny dział) o "ZŁOTYCH USZACH" i "SOWICH USZACH".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...