Skocz do zawartości

RN 602 + Aurora 700


Rbkt666

Recommended Posts

Niestety niewiele się zmienia jak dla mnie z ilością basu i według mnie problemem jest akustyka pomieszczenia przede wszystkim. 

Swoją drogą jedna kolumna będzie musiała iść na gwarancję, bo od nowości tweeter przerywa. Pomaga popukanie w obudowę głośnika ale tylko na jakiś czas.

Tutaj zamieszczam filmik. Kolumny próbowałem rozstawiać szerzej, wężej, bliżej i dalej ściany, ale niewiele to zmieniało. Muzyka jest jaka jest, żeby tylko był bas.

W rogach jest go dużo, na miejscu odsłuchowym znacznie mniej, niektórych zakresów np. w ogóle nie słychać, albo słychać, że odbijają się od ścian.

Na nagraniu od 0:08-0:15 około w tym miejscu basu nie ma w ogóle, choć na filmiku coś słychać. Oczywiście to bez znaczenia , bo w tym miejscu nikt nie stoi/siedzi i nie słucha muzyki.

Edytowano przez Rbkt666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Możesz sam odkręcić tweeter i sprawdzić on jest na zaciskach. Może są nie dociśnięte albo poluzowane. Chwila roboty 😉 

Goła ściana za głośnikami nie jest dobrym rozwiązaniem. Akustyka jak najbardziej do poprawy.

Taki chciałem zrobić, ale czy nie stracę gwarancji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rbkt666 napisał:

Taki chciałem zrobić, ale czy nie stracę gwarancji? 

A niby jak to sprawdzą ? Po śrubkach? Ja mam heco aurora 1000 i też odkrecałem tweetery bo testowałem tweeter SEAS. Zrobiłem to na spokojnie i nie ma śladu.Na spokojnie możesz sprawdzić ale jeśli masz jakąś obawę to oddaj 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ars_Poland napisał:

A niby jak to sprawdzą ? Po śrubkach? Ja mam heco aurora 1000 i też odkrecałem tweetery bo testowałem tweeter SEAS. Zrobiłem to na spokojnie i nie ma śladu.Na spokojnie możesz sprawdzić ale jeśli masz jakąś obawę to oddaj 😉

Dla mnie to żaden problem, sam kiedyś zrobiłem kilka konstrukcji DIY, zmieniałem kondensatory we wzmacniaczu, robiłem zwrotnice itp. tylko zastanawiam się czy jak ktoś zobaczy delikatny ślad po kluczu to nie uznają gwarancji. Albo czy nie sprawdzą siły dokręcenia śrubek kluczem dynamometrycznym albo czy nie ma jakiejś plomby w środku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rbkt666 napisał:

Dla mnie to żaden problem, sam kiedyś zrobiłem kilka konstrukcji DIY, zmieniałem kondensatory we wzmacniaczu, robiłem zwrotnice itp. tylko zastanawiam się czy jak ktoś zobaczy delikatny ślad po kluczu to nie uznają gwarancji. Albo czy nie sprawdzą siły dokręcenia śrubek kluczem dynamometrycznym albo czy nie ma jakiejś plomby w środku :P

Plomby w środku  nie ma😉 do mnie jak przyjechały nowe w kartonach to widziałem ślady po kluczu 😄 musieli przecież je jakoś sami przekręcić 😄

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność plomb przy wykręceniu głośnika jest raczej niemożliwa. Prędzej głośniki wysokotonowe mogą być zaplombowane przed ich rozkręceniem. Problem z słabym kontaktem na wsuwkach przy głośniku wysokotonowym zdarza się w różnych kolumnach. Naprawienie go we własnym zakresie oszczędzi niepotrzebne czynności dla wielu ludzi :) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rbkt666 napisał:

To co zrobić można w pokoju, żeby siedząc na kanapie pojawił się dobry bas?

nie wiem kto posadził Ciebie na tej minie, ale kolumny 200W RMS do pokoju 21m2 to chyba gruba przesada:53_cold_sweat:

Kolumny, które masz żeby dobrze zagrały potrzebują min. 40W RMS / kolumnę ( 20% mocy) a to już będziesz miał kocioł i sąsiedzi się wyprowadzą albo Ciebie.

Jak możesz to zamień na słabsze ok. 100 W RMS

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...