Skocz do zawartości

Subwoofer do 1300zł


Dawid Kwiatkowski

Recommended Posts

Cześć :)
Kupiłem ostatnio używaną mini wieże - pianocraft e810 z oryginalnymi głośnikami e800. Wymieniłem przewody na lepszej jakości jednak nadal brakuje mi bassu.
Pomyślałem nad dokupieniem subwoofera, na ten cel mam do przeznaczenia maksymalnie 1300zł.
Na początku myślałem o kodzie sw 1000, jednak stwierdziłem ze wole dołożyć do czegoś lepszego, i tutaj wpadły mi 2 subwoofery, mianowicie: Tannnoy Ts 2.8 oraz Klipsch R-12SW (ewentualnie Klipsch R-100sw, jednak mniejszy głosnik o 2 cale, mniejsza moc, a ta sama cena, chyba lepiej brać R-12SW?) Co sądzicie o tych subwooferach, czy może wybrać coś innego? Pokój w którym zestaw bedzie grał ma 15m^2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej zagra Klipsch R-12SW, jest bardziej energiczny, szybszy. Oczywiście to nie jest subwoofer dedykowany typowo do muzyki, ale w danym przedziale cenowym moim zdaniem to najlepsza opcja.

Z typowo dedykowanych do muzyki subwooferów na pewno trzeba polecić REL T/5I oraz wersję zamkniętą SVS SB-1000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
6 godzin temu, Tenfilip napisał:

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiii??????????? Co wybrałeś? :)

Klipscha, ale nie miałem okazji porównać do czegoś innego, najbliższy sklep gdzie mieli tannoya i klipscha był jakieś 200km od domu, nie chciało mi się jechać tyle, zamówilem klipscha. Subwoofer bardzo ładnie gra, jedyny problem z tym subwooferem jest taki że jak ustawie głosniej amplituner (gdzieś na 1/2, rzadko tak ustawiam, jest naprawde glosno) to subwoofer czasami jak by dostawał za mocny sygnał, miałby za mocno zagrać, zatrząść i w tym momencie go odcina na 3 sec (pewnie zabezpieczenie zeby nie spalic). Nie wiem czy to problem sterowania, czy raczej amplitunera, który nie jest najwyższych lotów (yamaha pianocraft 800 czy tam 810). Można się tego problemu pozbyć poprzez ustawienie mocy subwoofera(z tyłu w subwooferze), ale wtedy brakuje mi basu gdy słucham ciszej. (pewnie w lepszych amplitunerach można sterować mocą samego subwoofera z poziomu amp - i to jest przypuszczam rozwiązanie, u mnie na tym pianocraftie niestety jak zmniejszam bassy, to ma to też wpływ na bass w kolumach). Nie jestem pewny czy to nie jest problem też problem po prostu mojego egzemplarza (aczkolwiek w opiniach, komenatrzach trafiłem na 2 podobne przypadki). Może wypowie się ktoś o większej wiedzy, bo to moja czysta teoria :) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2020 o 08:23, Dawid Kwiatkowski napisał:

Klipscha, ale nie miałem okazji porównać do czegoś innego, najbliższy sklep gdzie mieli tannoya i klipscha był jakieś 200km od domu, nie chciało mi się jechać tyle, zamówilem klipscha. Subwoofer bardzo ładnie gra, jedyny problem z tym subwooferem jest taki że jak ustawie głosniej amplituner (gdzieś na 1/2, rzadko tak ustawiam, jest naprawde glosno) to subwoofer czasami jak by dostawał za mocny sygnał, miałby za mocno zagrać, zatrząść i w tym momencie go odcina na 3 sec (pewnie zabezpieczenie zeby nie spalic). Nie wiem czy to problem sterowania, czy raczej amplitunera, który nie jest najwyższych lotów (yamaha pianocraft 800 czy tam 810). Można się tego problemu pozbyć poprzez ustawienie mocy subwoofera(z tyłu w subwooferze), ale wtedy brakuje mi basu gdy słucham ciszej. (pewnie w lepszych amplitunerach można sterować mocą samego subwoofera z poziomu amp - i to jest przypuszczam rozwiązanie, u mnie na tym pianocraftie niestety jak zmniejszam bassy, to ma to też wpływ na bass w kolumach). Nie jestem pewny czy to nie jest problem też problem po prostu mojego egzemplarza (aczkolwiek w opiniach, komenatrzach trafiłem na 2 podobne przypadki). Może wypowie się ktoś o większej wiedzy, bo to moja czysta teoria :) Pozdrawiam.

Zrob tzw. subwoofer crawl (youtube) i zobacz, czy jak przestawisz subwoofer to nie bedzie lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co piszesz, to go po prostu przesterowujesz i tyle. Po coś się robi mocniejsze suby ;)

Na pewno dużo możesz zmienić prawidłowym ustawieniem suba i to już zadanie dla ciebie. Teoria mówi by ustawić go w rogu (20cm luzu min), wzdłuż ściany, w twoim kierunku i jak się da, trochę za linią kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...