Skocz do zawartości

Wymiana CXA-60 na CXA-81


Bombalina

Recommended Posts

Cześć,

różnica jest wyraźna. Jeśli odpowiada Ci brzmienie CXA60, to zdecydowanie warto wymienić na CXA81. Poza wyższą mocą i rezerwą (to że akurat nie jest jakoś niezbędne w Twoim systemie), model wyższy oferuje znacznie bardziej poukładany, spójny, plastyczny dźwięk. Góra pasma jest troszeczkę spokojniejsza, ale przekazuj więcej szczegółów, bas jest bardziej energiczny, szybszy, lepiej kontrolowany, dokładniejszy.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bombalina napisał:

Witam

Jestem posiadacze wzmacniacza Cambridge Audio CXA60 i zastanawiam się czy warto zbierać kasę na nowy model Cambridge Audio CXA81.

Jaka jest różnica w jakości dźwięku czy warto zainwestować w nowszy model, kolumny Emit 20

Zanim za radą sklepu kupisz, to posłuchaj czy usłyszysz różnicę, bo z moich doświadczeń z odsłuchem wzmacniaczy, gdy planowałem wymianę, wynika, że lepiej zainwestować w lepsze kolumny, bo różnica w brzmieniu jest dużo większa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marek001 napisał:

Zanim za radą sklepu kupisz, to posłuchaj czy usłyszysz różnicę, bo z moich doświadczeń z odsłuchem wzmacniaczy, gdy planowałem wymianę, wynika, że lepiej zainwestować w lepsze kolumny, bo różnica w brzmieniu jest dużo większa.

Tak wiem, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania iż odsłuch.

Może się okazać że faktycznie nie będzie różnicy i zostanę przy obecnym wzmacniaczu, myślę też o gramofonie lub nowym CD który będzie lepszy niż DAC w CXA60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bombalina napisał:

Witam

Jestem posiadacze wzmacniacza Cambridge Audio CXA60 i zastanawiam się czy warto zbierać kasę na nowy model Cambridge Audio CXA81.

Jaka jest różnica w jakości dźwięku czy warto zainwestować w nowszy model, kolumny Emit 20

Wolałbym kupić wzmacniacz innego producenta. Charakter dźwięku na bank będzie taki sam tylko watów dojdzie. Zmień coś innego w torze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DACu nie uświadczysz miażdżącej różnicy. Ale wzmacniacz jest wyraźnie lepszy.

Jeśli brzmienie CXA60 z Dynaudio Ci odpowiada to może to być dobra droga. CXA81 gra swobodniej i nieco równiej, jest bardziej nautralny, a wyższa moc pozwala lepiej wysterować kolumny. Gdybyś jednak chciał zmienić to Roksan K3 jest odpowiednim partnerem do tych kolumn, ewentualnie Denon PMA 1600 NE, lub Moon 240i.

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...