Skocz do zawartości

Amplituner do głośników Cabasse Alcyone 2


Grzegrz

Recommended Posts

Witam, poszukuję amplitunera do głośników, które już mam zamontowane w pokoju (Cabasse Alcyone 2), pokój ma ok 25m2. Sprzęt będzie głównie przeznaczony do filmów, ale muzykę też będę puszczał jak będzie to jakoś brzmiało (przy czym muzyka to raczej klasyczny rock więc nie wiem jak będzie to brzmiało na tych głośnikach) ;) Nie mam w planie zmiany głośników na lepsze i nie będę też w przyszłości zwiększał ilości kanałów (5.1 mi wystarczy i więcej się nie zmieści). Na amplituner nie chciałbym wydać więcej niż 2500, chyba że będą za tym przemawiały jakieś realne korzyści. W tym momencie rozważam 3 modele Denon AVR-X1600H, Yamaha RX-V485 lub RX-S602. Czy macie jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, pomyśl o minimalnym zwiększeniu i budżetu i rozważ amplituner Marantz SR5014. To urządzenie, które bardzo dobrze poradzi sobie w kinie domowym, ale co najważniejsze będzie dobrym uzupełnieniem Twoich kolumn przy odsłuchy stereo. To moim zdaniem najlepsze rozwiązanie w rozsądnym budżecie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zyskam na jakości dźwięku jeżeli wybiorę np. Yamahę 685 względem 485 przy założeniu, że głośniki będę miał w konfiguracji 5.1 - zakładam, że Atmos czy DTS:X na 5.1 nic mi nie dadzą. Czy propozycja 685 wynika z dodatkowych funkcjonalności, które zostały w nim wprowadzone ale nie przekładają się na jakość dźwięku? A co myślicie o amplitunerze Marantz NR1510? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras lubi kontrowersyjne opinie. :)

Wyrasta na opozycję jak Karol. Ale to dobrze potrzebujemy takich ludzi na forum.

Ja także uważam że MARANTZ AV jest dużo ŁAGODNIEJSZY od Yamahy. Nawet do momentu przesady momentami. Iz kino jest "nudniejsze"?

19 godzin temu, Grzegrz napisał:

Czy zyskam na jakości dźwięku jeżeli wybiorę np. Yamahę 685 względem 485 przy założeniu, że głośniki będę miał w konfiguracji 5.1

685 jest duzo wydajniejszy. Mocniejszy. Gra także pełniejszym dźwiękiem. Czy będzie różnica z Twoimi Cabasse? Nie wiem. Nie pamiętam ich .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...