Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu


GrzesiekP

Recommended Posts

Witam

Proszę Was o pomoc w doborze amplitunera i głośników. Sprzęt ma być i do słuchania muzyki i do filmów. Salon ok 25-30m. Budżet 6-7 tys.  Planowałem zakup zestawu Jamo concert II C97 + c93 + C9cen a do tego amplituner Denon AVR-X2600H. Prośba o Wasze opinie, propozycje i sugestie. To mój pierwszy zestaw, w związku z tym moja wiedza też bardzo marna. Jamo wybrałem bo po porostu bardzo mi się podobają. Z góry dzięki

Edytowano przez GrzesiekP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Też początkowo chciałem kupić RX-V685 ale Pan w sklepie internetowym zasugerował, że lepszy będzie w tej konfiguracji ten Denon. W sumie do żadnej marki nie jestem przywiązany bo to pierwszy taki zakup :)Dodam jeszcze, że salon jest dzielony z jadalnią i kuchnią (prostokąt: największa część salon ok.25 m + dalej jadalnia i kuchnia). Odległość od kolumn frontowych do miejsca siedzenia to niecałe 3m. Czy zatem mogę prosić o wycenę tych Jamo o których pisałem z RX-V685 + Twoje propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

patrząc na elektronikę, wybierałbym pomiędzy Denon AVR-S950H (odpowiednik AVR-X2600H który jest już nieprodukowany) a Yamaha RX-V685. Denon jest bardziej ciepły, plastyczny, spokojny. Yamaha wyraźniej eksponuje skraje pasma. 
Kolumny - spójrz na Heco Aurora 700 Set. Wydaje mi się, że będzie to najlepsze rozwiązanie. Jako alternatywa można jeszcze rozważyć Wilson Raptor 7 Set oraz polski zestaw Pylon Audio Pearl 27 Set. Jeśli zestaw będzie w głównej mierze wykorzystywany do kina domowego, koniecznie musisz wspomóc go subwooferem. Spójrz na ofertę Klipsch, z opcji bardziej budżetowej model R-12SW, natomiast bezkompromisowo Klipsch R-112SW.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, GrzesiekP napisał:

ziękuję za odpowiedź. Też początkowo chciałem kupić RX-V685 ale Pan w sklepie internetowym zasugerował, że lepszy będzie w tej konfiguracji ten Denon

W sensie że do Jamo konkretnie?

23 godziny temu, GrzesiekP napisał:

Czy zatem mogę prosić o wycenę tych Jamo o których pisałem z RX-V685 + Twoje propozycje?

Napisz mi na PW numer telefonu to zaproponuję Ci cenę.

20 godzin temu, Kubad napisał:

Yamaszka rx-v685 będzie lepsza opcja w tym przypadku z kolumn możesz dodać set na indiana line tesi 561,761,241. 

Pytanie tylko czy tu nie 661?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...