Skocz do zawartości

Topping MX3 vs SMSL Q5 Pro


kubalonek

Recommended Posts

Cześć i czołem,

Planuję do kuchni zamiast trzeszczącego radia mono wrzucić coś kompaktowego stereo. Zastanawiam się nad Topping MX3 albo SMSL Q5 PRO + Chromecast Audio. Głośniki bliżej nieokreślone może Cantony 206, albo jakieś inne malutkie używki. Ktoś porównywał jakość dźwięku Toppinga i SMSL? Jakieś sugestie?

 

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli oczekujesz opisów jak w gazetach branżowych. "gra pełniej, zdecydowaniej, klarowniej, z dociążeniem" no to nie ten pułap.

Tutaj ważne że grają i tyle. Masz nowe w cenie 600 zł

Dlaczego tak piszesz?

Wcześniej zamieściłeś wpisy, że nie znasz tych urządzeń. W takim wypadku należałoby powstrzymać się od komentarza. Ewentualnie zapoznać się z nimi i wtedy dopiero wyrazić opinię. Toppinga Q21 chwalił, smsla MobyDick zaś. Ja mogę nie znać się, ale powyższym użytkownikom raczej nie można odmówić doświadczenia i osłuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ich.

Chodzi mi o to o jakie porównanie  chodzi koledze. O opisy jak z gazetek? To tanie wzmacniacze. Nie twierdze że nie nic nie warte czy tez nie warte tych 600 zł. Jeśli tak zrozumiałeś to nie o to chodziło. Bardziej wskazuje na fakt że raczej w głównej mierze brzmienie będzie zależało od kolumn tutaj. A wzmacniacz ważne żeby działał bez awaryjnie i tyle.

Ja mając taki wybór poszedł bym dawniej w Reelop HA 210. to model nie kontynuowany. ale z tego co wiem były jego klony. Wiec warto by poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-q5-pro-dac-and-stereo-amplifier-review.10719/

Sam jestem ciekaw takiego porównania ale ostatnio wpadłem na taki test 

Koleś testuje też Toppinga mx3 oraz Smsl ad18

SMSL Q5 Pro DAC And Stereo Amplifier Review | Audio Science Review (ASR) Forum

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.07.2020 o 07:04, milk-monster napisał:

Cytując samego siebie może kolega @MobyDick coś powie na temat testu przez pana z innego kraju.

Moby wydaje mi się że jesteś odpowiednią osobą żeby się wypowiedzieć na temat (chińczyków klasy D) czytałem dużo twoich postów uważam że masz odpowiednią wiedzę żeby zweryfikować ten test.

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-q5-pro-dac-and-stereo-amplifier-review.10719/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś mnie pytało ten test. Nie che mi się tego szukać. Z testu tego wzmacniacza wynika że był to egzemplarz mocno używany i to z zasilaczem 24V, gdy producent dopuszcza zasilanie 19V , dostarczony był do niego jakiś zasilacz 19V, ale nie sprzedawany z nim i o nieco mniejszej mocy wyjściowej niż wymagana (90W , obecnie sprzedaje się je z zasilaczami 120, wcześniej były z zasilaczami o mocy wyjściowej nieco ponad 100W ). Wykres zniekształceń wskazuje że jeden z jego kanałów jest chyba niesprawny. Przynajmniej nie w pełni. Ten wzmacniacz nie spisuje się zbyt dobrze gdy używa się go przy jego pełnej mocy. Przy głośnym słuchaniu muzyki w warunkach domowych jego moc jest jednak zupełnie wystarczająca. Nie jest to jednak sprzęt estradowy ani imprezowy. Ludzie którzy go nabyli i o nich wiem, są bardzo zadowoleni z niego. Jeden człowiek, dość krytyczny, po przetestowaniu sporej ilości sprzętu wybrał go i stwierdził że poziom jakości jego dźwięku jest na poziomie Yamahy 803d i ostatecznie wybrał go i używa z tego co wiem z dobrymi monitorami za około 5 tyś zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick

Generalnie ile osób tyle opinii najlepiej samemu przetestować dane urządzenie.

Jeden mankament tych chińczyków wielkość takie malutkie (ja to jakoś przeboleje) no ale z technicznego punktu widzenia nie mogą być większe i zasilacz jest oddzielnie.

Bardzo mnie one interesują teraz muszę wybrać który zapewne stanie na Topping mx3 chodzi o podłączenie laptopa bo Smsl q5 pro nie obsługuje Windows chyba że coś się zmieniło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

SMSL Q5 pro z tego co wiem oficjalnie obsługuje chyba tylko Windows i Os. Nie działa z Androidami. Nie wiem jak sprawa wygląda z Linuxem.

Windows i Os mi wystarczy dzięki za informacje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiary tych wzmacniaczy to nie potrzebują one większych obudów i są one wyposażone w maleńkie lecz bardzo ładnie wykonane obudowy aluminiowe. Zewnętrzny zasilacz oddala go od wzmacniacza i zmniejsza problem przenikania produkowanych przez niego zakłóceń. Zaletą takiego rozwiązania jest również to że jeśli nawali zasilacz to łatwo go wymienić na nowy o odpowiednich parametrach i dość standardowej wtyczce. W tego typu konstrukcjach zwykle własnie zasilacz jest tym co wysiada w pierwszej kolejności, często na skutek zużycia kondensatorów elektrolitycznych. Ich wymiana często rozwiązuje problem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wygląd jest ok i jakość wykonania też wydaje się na dobrym poziomie a zasilacz zawsze można zmienić np od Tomanka podobno robi ciekawe rzeczy 

Zresztą trwałość też chyba jest na dobrym poziomie nie wydaje mi się żeby był z tym problem Smsl robi dobre produkty jest wiele pozytywnych komentarzy o ich sprzęcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...