Skocz do zawartości

Audiolab 6000A+6000N vs. Marantz PM7000N


sheryll

Recommended Posts

Hej!
Co poradzilibyście do napędzenia Dali Zensor 7? Audiolab 6000A wraz ze streamerem 6000N czy może Marantz PM7000N?
Muzyki słucham głównie ze spotify oraz cd, potrzebuję także radio internetowe. Pomieszczenie to ok. 20-25m2, muzyki słucham wszelakiej.

Chciałbym posłuchać Waszych za i przeciw odnośnie tych 2 sprzętów zanim posłucham ich na żywo - na tę chwilę mam tylko suche, ogólne pojęcie na ich temat - wizualnie bardziej przemawia do mnie Marantz (wygląd, wyświetlacz), ale bardzo pochlebne opinie czytałem także o audiolabie, który niestety jak na me gusta nie wygląda dobrze, za to podobno gra znakomicie.

Chyba, że macie inne propozycje, to chętnie się z nimi zapoznam. 
Dziękuję z góry za poświęcony dla mnie czas. Pozdrowionka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapraszam do odsłuchu lub wypożyczenia obydwóch systemów, mamy pełna ofertę Audiolab i Marantz w naszym salonie. Moim zdaniem przy takim porównaniu plus dźwiękowo dla Audiolab. To bardziej plastyczne, dociążone, równiejsze granie z duża swobodą, muzykalnością. Marantz gra także bardzo dobrze, natomiast jest to kwestia indywidualnych preferencji.

Co do alternatyw to można spróbować Cyrus One Cast, natomiast bardziej pasowałby tutaj Primare I15 Prisma. 
Aha, jeśli dużym priorytetem jest jedno urządzenie all-in-one, to w najbliższych tygodniach będzie dostępny Audiolab 6000A Play. Natomiast jeśli możesz postawić dwa klocki, to ja obstawiałbym zestaw 6000A z 6000N.

Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel zensorow (co prawda piątek) podpiszę się pod tym co mówi s4home. Sam mam Cyrusa a testowałem też tańszy model wzmacniacza marantza i uważam, że cyrus zagra z tymi kolumnami lepiej. Jeśli potrzebujesz urządzenia all in one masz coś takiego jak cyrus one cast. Jeżeli jednak musisz wybierać między marantzem a audiolabem to ja stawiam na marantza. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafił do mnie na testy wspomniany wcześniej Marantz PM7000N i muszę przyznać, że jestem lekko rozczarowany...

Bardzo podobają mi się wokale, bardzo podoba mi się góra, pasmo gitar itp, ale niskie dźwięki bardzo wg mnie kuleją. Gitara basowa w niektórych kawałkach znika zupełnie, podobnie jak brzmienie bębnów (głównie mam tu na myśli stopę/centralę) - są wg. mnie słabo wyeksponowane, schowane gdzieś z tylu, wyciszone.
Posiadam wciąż amplituner Denon avr-x1100w i on chyba z tymi zensorami 7 gra bardziej uniwersalnie - traci bardzo górę i środek w porównaniu do marantza, ale zyskuje mnóstwo w dolnym paśmie.

No chyba, że to kwestia przyzwyczajenia do demona...

no nic posłucham kilka dni ulubionych utworów i raczej go odeślę - mam nadzieje, że uda mi się znaleźć coś dla mnie lepszego...

chyba w takim układzie chętnie sprawdzę tego Cyrusa;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli Marantz Ci nie podszedł to Audiolab też nie będzie.

10 godzin temu, sheryll napisał:

Denon PMA-150H

To potraktujemy jako pytanie retoryczne. Nie rozumiem jak mozna wydać tyle gotówki na taki produkt.

W takim razie zdecydowanie Roksan K3 albo sprawdź też Magnata MR780. Tańszy ale może Ci podejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...