Skocz do zawartości

Kolumny do Rotela A 14


Iras76

Recommended Posts

Do elektroniki Rotel raczej szukałbym kolumn o brzmieniu bardziej plastycznym, ciepłym, dociążonym. Moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie np. Kef R3Buchardt Audio S300 MK, koniecznie posłuchaj Gato FM-15 albo jeśli budżet pozwoli Sonus faber Sonetto II. To zestaw znacznie droższy, ale teraz objęty ciekawą promocją, w której możemy rozliczyć Twoje kolumny nawet do 100% wartości.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Q21 napisał:

Do elektroniki Rotel raczej szukałbym kolumn o brzmieniu bardziej plastycznym, ciepłym, dociążonym. Moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie np. Kef R3Buchardt Audio S300 MK, koniecznie posłuchaj Gato FM-15 albo jeśli budżet pozwoli Sonus faber Sonetto II. To zestaw znacznie droższy, ale teraz objęty ciekawą promocją, w której możemy rozliczyć Twoje kolumny nawet do 100% wartości.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Zastanawiam się jeszcze nad Pylonami lub Audio Physic 3. Mają dobre opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Iras76 napisał:

Czy ktoś może doradzić, jakie monitory najlepiej pasują do Rotela A 14. Przymierzam się do B&W 706s2, grały pięknie na odsłuchu, ale są różne opinie, że po wygrzaniu brzmienie będzie za ostre

Słuchałeś w domu, czy w sklepie? Jeśli w sklepie, to bierz pod uwagę, że warunki akustyczne były tam prawdopodobnie inne niż u Ciebie w domu. To może robić różnicę. Te Bowersy są świetne, ale koniecznie przed ostatecznym zakupem posłuchaj ich trochę w domu (wypożycz lub kup wysyłkowo).

Do jakiego metrażu je wstawisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kraft napisał:

Słuchałeś w domu, czy w sklepie? Jeśli w sklepie, to bierz pod uwagę, że warunki akustyczne były tam prawdopodobnie inne niż u Ciebie w domu. To może robić różnicę. Te Bowersy są świetne, ale koniecznie przed ostatecznym zakupem posłuchaj ich trochę w domu (wypożycz lub kup wysyłkowo).

Do jakiego metrażu je wstawisz?

Pokój 18m2. Właśnie obawiam się różnicy dom, sklep. W sklepie grały faktycznie świetnie. Różnica między serią 600, której też słuchałem, a 700 jest kolosalna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komercyjne bo te firmy wzajemnie się polecają. Nie tylko u nas ze względu an jednego dystrybutora. Po prostu szerzej ze sobą współpracują. Także marketingowo. Ale to zestawienie i tak jest w miarę sensowne.

Wypożycz te kolumny do domu

Weź obie też monitor audio Silver 100, PMC Gold i Opera Prima. I spokojnie sprawdzisz w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2020 o 10:01, Iras76 napisał:

Czy ktoś może doradzić, jakie monitory najlepiej pasują do Rotela A 14.

Dostałeś sporą ilość kolumn do odsłuchu od branży, a ja zaproponuje jeszcze Dynaudio Emit M20 do tego wzmacniacza. Nie wiem czy najlepsze dla Ciebie, ale sporo tańsze od zakładanego budżetu i nie zmęczy w dłuższej perspektywie takie połączenie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem o co Wam chodzi? Zakładając że RA14 różni się niewiele od RA1572 i posiadając jeden z tych modeli, uważam że mogę w kwestiach kolumn cokolwiek powiedzieć.

B&W miałem

Spendor A5 miałem

Audium Comp 5 mam 

Infinity Kappa 8,2 mam

Co do źródła: potwierdzam, że w głównej mierze gram z TV. Dla mnie jest to prawie jednoznaczne z CD, a niekiedy mam wrażenie że TIDAL jest ciut bardziej widowiskowy.

Ups...widzę że do gry wszedł jeszcze jeden Karol🙂🙂🙂

Edytowano przez karolkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, karolkos napisał:

Nie do końca rozumiem o co Wam chodzi?

 

Te wpisy od kolegów powyżej nie dotyczą Ciebie.

Pozdrawiam

17 godzin temu, karolkos napisał:

Co do źródła: potwierdzam, że w głównej mierze gram z TV. Dla mnie jest to prawie jednoznaczne z CD, a niekiedy mam wrażenie że TIDAL jest ciut bardziej widowiskowy.

 

Tutaj nie zgadzam się, że dźwięk z TV jest prawie taki sam jak z CD ponieważ nie można tego w jakikolwiek sposób porównać.

17 godzin temu, karolkos napisał:

Zakładając że RA14 różni się niewiele od RA1572 i posiadając jeden z tych modeli, uważam że mogę w kwestiach kolumn cokolwiek powiedzieć.

 

Nie ma problemu możesz powiedzieć tylko trzeba zaznaczyć też jaką masz trudną akustykę (wspominałeś o tym w innym temacie).

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2914-rotel-a14

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3026-rotel-ra-1572

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2020 o 10:01, Iras76 napisał:

Czy ktoś może doradzić, jakie monitory najlepiej pasują do Rotela A 14. Przymierzam się do B&W 706s2, grały pięknie na odsłuchu, ale są różne opinie, że po wygrzaniu brzmienie będzie za ostre

Ostre po wygrzaniu? Każdy model B&W który miałem, był co raz bardziej łagodny wręcz po długim wygrzaniu. Więc nie wiem skąd taki wniosek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Te wpisy od kolegów powyżej nie dotyczą Ciebie.

Pozdrawiam

Tutaj nie zgadzam się, że dźwięk z TV jest prawie taki sam jak z CD ponieważ nie można tego w jakikolwiek sposób porównać.

Nie ma problemu możesz powiedzieć tylko trzeba zaznaczyć też jaką masz trudną akustykę (wspominałeś o tym w innym temacie).

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2914-rotel-a14

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3026-rotel-ra-1572

Doprawdy, cieszę się, że moje wpisy są tak śledzone. Zgadza się, że mam problemy z akustyką. Co do jakości sygnału z TV: sam jestem zaskoczony że jest tak dobry. W razie wątpliwości zapraszam do siebie na odsłuchy. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karolkos napisał:

Co do jakości sygnału z TV: sam jestem zaskoczony że jest tak dobry. 

Zaskoczeniem by było, jakby był gorszy;) TV robi przecież tylko za transport. Oglądam sporo koncertów i nie mam do jakości dźwięku z TV, wysyłanego cyfrowo do sprzętu Hi-Fi, żadnych zastrzeżeń.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Zaskoczeniem by było, jakby był gorszy;) TV robi przecież tylko za transport. Oglądam sporo koncertów i nie mam do jakości dźwięku z TV, wysyłanego cyfrowo do sprzętu Hi-Fi, żadnych zastrzeżeń.

Śledząc i czytając fora: do TV wystarczy byle jaki DAC, bo i tak sygnał z niego jest nieakceptowalny

Sorry za Off Topic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...