Skocz do zawartości

Jakie zmiany wprowadzi nowy Dac?


Mar Ka

Recommended Posts

Cześć

Posiadam zestaw złożony z:

Cxa60,emit m30,malina z digione signature i zasilanie liniowe. Pomieszczenie ~17m2.

Odtwarzane głównie flac z własnej kolekcji i radia internetowe. Trochę się już osłuchałem i myślę o zmianach.Zastanawia mnie co może wnieść użycie zewnętrznego Dac? Naturalnie na taki,który będzie lepszy od tego z cxa.Czy warto zmieniać Dac,czy też może lepiej pomyśleć o zmianie wzmacniacza,aby móc wykrzesać z zestawu jeszcze więcej.

Wstępnie mogę przeznaczyć ~1200-1500pln. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kwocie powiedzmy 1500 zł. nie zmienisz wzmacniacza na zdecydowanie lepszy. Moim zdaniem warto zainwestować w dobry przetwornik, wpłynie to wyraźnie korzystnie na jakość dźwięku. Spróbuj zastosować taki przetwornik w swoim systemie, przetestuj. U nas masz taką możliwość.

Spójrz na Topping D50S, może model DX7s. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie odebrałem wzmacniacz.Ile czasu potrzeba na wygrzanie cxa80?Ma niecałe dwa miesiące i podobno mało grany.

Z pierwszych zmian jakie się rzuciły,to średnica wyszła lekko w przód, tony wysokie zyskały detali i szczegółowości.Dòł pasma jest bardziej dociążony.Separacja pomiędzy kanałami,scena nabrała powietrza.Dżwięk jest zdecydowanie ciekawszy.Jakby bardziej soczysty🤦😂Nie wiem jak opisać to inaczej...

Na pewno muszę się osłuchać,to tylko tyle co udało mi się wyłapać na już

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Z informacji od sprzedającego miał wygrane kilkanaście godzin.Myślę, że nawet nie dał mu szansy na pokazanie możliwości.

Zaraz po podłączeniu uderzyło sybilantami, tak jak nigdy tego na cxa60 nie słyszałem.W pierwszych minutach nie byłem pewien,czy ta wymiana to były dobry pomysł.Nie zagrał powalająco. Z czasem jednak dźwięk się "porządkuje".Po jednym dniu jest wyraźny progres.Kolumny chętnie "znikają" przy niższych poziomach głośności.Emity grają jak nie moje...😂 Cxa60 idzie pod młotek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mar Ka napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Z informacji od sprzedającego miał wygrane kilkanaście godzin.Myślę, że nawet nie dał mu szansy na pokazanie możliwości.

Zaraz po podłączeniu uderzyło sybilantami, tak jak nigdy tego na cxa60 nie słyszałem.W pierwszych minutach nie byłem pewien,czy ta wymiana to były dobry pomysł.Nie zagrał powalająco. Z czasem jednak dźwięk się "porządkuje".Po jednym dniu jest wyraźny progres.Kolumny chętnie "znikają" przy niższych poziomach głośności.Emity grają jak nie moje...😂 Cxa60 idzie pod młotek.

 

Widze ze zrobilismy taki sam progres w elektronice,z tym ze ja jeszcze musze wygrzac nowy nabytek,ale wrazenia po tygodniu odsluchu mam podobne,pozostaje tylko cieszyc sie nowym brzmieniem,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej bardziej przemawia do mnie jednak wygrzanie sprzętu,jego adaptacja w docelowym zestawieniu, niż przyzwyczajenie się słuchacza do charakteru grania.

Ten z pewnością uległ zmianie, dźwięk zmierza ku docelowemu,lub już taki jest.Po dwóch dniach prawie ciągłego odsłuchu, najzwyczajniej ewoluował. Posiadam jeszcze cxa60,pewnie spróbuje jeszcze raz go podpiąć aby sprawdzić jak zagra po cxa80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odgrzebuję temat co by nie zakładać nowego i w nadziei, że uzyskam więcej informacji, czy z perspektywy czasu wymiana CXA60 na CXA80 to dobre posunięcie? Rok temu chciałem zacząć przygodę z nowym dźwiękiem i zamieniłem plastik na CXA60 + Heco Aurora 700. Przywykłem, choć nie było łatwo na początku, ale ja nie o tym... Idą długie jesienno zimowe wieczory, które spędzam głównie przy muzyce i czemu by nie umilić sobie ich bardziej? Wymieniłem w Aurorach tweetery i stała się jasność której im brakowało, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę... słuchania. Stąd pomysł na jakieś większe zmiany (jeśli takowe nastąpią), czyli sprzedać 60 kupić 80 (wiem, ciężko już jakąś upolować). Po co? Korci mnie by sprawdzić te opinie o lepszym brzmieniu, detaliczności, szerszej scenie itp, bo tego jakby mi mało. Nie bez znaczenia jest też fakt, że słucham często muzyki do późna, a mieszkając w bloku czynię to po cichu, a tu ochy i achy o CXA80 i jego "cichym graniu" płyną szerokim strumieniem. Nie żebym jakoś mocno obecnie narzekał, sam charakter grania CA mi odpowiada i stąd pomysł na wyższy model i jeśli różnica w cenie wyniosła by mnie ~1,5k to skłonny byłbym ponieść taki koszt w imię szerszego banana na pysku przy odsłuchu. Ino czy warto? A może nie w tą stronę zmierzam, może nie tę część zestawu chcę zmieniać? Streamer mam raczej tani za około 2,5 stówki, ale śmiem wątpić, że jego wymiana na jakiś za 1,5k dużo wniesie. Może DAC? A może te 1,5k zostawić i zaczekać aż pula wzrośnie, albo spożytkować na zakup jakiegoś trunku na te długie wieczory (byłby spory zapas), bo zadowalających zmian w brzmieniu nie uzyskam w tej kwocie? Helpnie kto? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2022 o 12:44, chudeusz09 napisał:

Odgrzebuję temat co by nie zakładać nowego i w nadziei, że uzyskam więcej informacji, czy z perspektywy czasu wymiana CXA60 na CXA80 to dobre posunięcie? Rok temu chciałem zacząć przygodę z nowym dźwiękiem i zamieniłem plastik na CXA60 + Heco Aurora 700. Przywykłem, choć nie było łatwo na początku, ale ja nie o tym... Idą długie jesienno zimowe wieczory, które spędzam głównie przy muzyce i czemu by nie umilić sobie ich bardziej? Wymieniłem w Aurorach tweetery i stała się jasność której im brakowało, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę... słuchania. Stąd pomysł na jakieś większe zmiany (jeśli takowe nastąpią), czyli sprzedać 60 kupić 80 (wiem, ciężko już jakąś upolować). Po co? Korci mnie by sprawdzić te opinie o lepszym brzmieniu, detaliczności, szerszej scenie itp, bo tego jakby mi mało. Nie bez znaczenia jest też fakt, że słucham często muzyki do późna, a mieszkając w bloku czynię to po cichu, a tu ochy i achy o CXA80 i jego "cichym graniu" płyną szerokim strumieniem. Nie żebym jakoś mocno obecnie narzekał, sam charakter grania CA mi odpowiada i stąd pomysł na wyższy model i jeśli różnica w cenie wyniosła by mnie ~1,5k to skłonny byłbym ponieść taki koszt w imię szerszego banana na pysku przy odsłuchu. Ino czy warto? A może nie w tą stronę zmierzam, może nie tę część zestawu chcę zmieniać? Streamer mam raczej tani za około 2,5 stówki, ale śmiem wątpić, że jego wymiana na jakiś za 1,5k dużo wniesie. Może DAC? A może te 1,5k zostawić i zaczekać aż pula wzrośnie, albo spożytkować na zakup jakiegoś trunku na te długie wieczory (byłby spory zapas), bo zadowalających zmian w brzmieniu nie uzyskam w tej kwocie? Helpnie kto? 

80 zagra niemal identyczną sygnaturą brzmienia, usłyszysz troszkę więcej szczegółów i energii. DAC nie poprawia brzmienia, nie idź w tą stronę ;) 
Jeśli masz możliwość, po prostu porównaj te wzmacniacze i oceń czy warto wymienić. Odkładając cierpliwie większą sumę mógłbyś wskoczyć poziom wyżej, ale wtedy Heco będą już bardzo wąskim gardłem w systemie. Już teraz przy CXA60 mógłbyś pomyśleć o nieco lepszych kolumnach - to by Ci dało największy przyrost jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretne kolumny byś polecił do CXA60, żeby grały właśnie bardziej szczegółowo, detalicznie i energiczniej? Aurory grają dosyć "efekciarsko" i przyznaję, podoba mi się to. Utemperowałem je wymianą tweeterów, teraz grają znacznie jaśniej i to zmiana w dobrym kierunku. Jeśli chodzi o CXA80 to ciężko o odsłuchy bo pojedyncze sztuki zostały i tylko używane. Jak się ma CXA80 do CXA81 pod względem brzmienia właśnie? Różnią się funkcjonalnością, to wiem, a porównując samo granie są duże różnice? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz rozbudowę i zmienić kolumny, to CXA80 jest bardzo dobrym kierunkiem. Co do kolumn jakie można z nimi połączyć, żeby było z fajnym detalem, ale bez utraty solidniejszej podstawy basowej to Monitor Audio Bronze 500, Fyne Audio F502, ale są to wstępne opcje, bo wszystko zależy od tego jakie masz duże pomieszczenie, bo na ten moment nie wiemy jeszcze nic na jego temat. Jak napiszesz coś więcej, to będziemy modyfikować propozycje w oparciu o te informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...