Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego


Heisenberg667

Recommended Posts

Witam szanownych Forumowiczów. Jako że na dniach planuję zakup TV oraz odtwarzacza 4K, zdecydowanie przydałoby się do uczty wizualnej dołożyć w miarę dobrych wrażeń dźwiękowych, dlatego proszę o opinię/poradę w doborze amplitunera oraz zestawu audio, jako że w tej kwestii jestem laikiem.  Pokój 18m2, dwa fotele usytuowane na samym środku.

Z tego co czytałem, to w stosunku jakość-cena zestawem audio plasującym się w moim budżecie jest  Taga Harmony 606 v.3 5.0 + 2 surroundy również Tagi v3 + subwoofer Magnat Monitor Supreme II Sub 202A, tak aby oglądać filmy w systemie dźwiękowym 7.1 (chociaż na kilku forach czytałem, że opcja Atmosa 5.1.2 to również dobre rozwiązanie, wtedy 2 surroundy na sufit).

Jeżeli chodzi o amplitunery, dobrym wyborem wydaje mi się Denon AVR1200W/2200W - atrakcyjne ceny używanych jednostek w bardzo dobrym stanie, wsparcie dla Dolby TrueHD i Atmosa oraz materiałów 4K HDR.

Jak według Was sprawdziłby się taki zestaw?

Edytowano przez Heisenberg667
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego. Określ przede wszystkim budżet, jakim dysponujesz na tą dźwiękową przyjemność, wtedy też pojawi się realna pomoc w temacie. I podrzuć więcej danych: czy smakowanie muzyki również wchodzi w grę, filmy będą grane tylko z tego odtwarzacza 4k (i co to za odtwarzacz), czy jeszcze wchodzą w grę inne źródła? Wspomniane przez Ciebie kolumny, to takie minimum, żeby faktycznie do kina podejść, ale sub'a min. musisz wymienić na 302A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga 606 V3 w swojej cenie to znakomite kolumny. Różnie grające i nie ma się do czego przyczepić.

Subwoofer weź raczej Magnata 302A bo to model który konkuruje z dwukrotnie droższym Klipsch R12SW.

A co do jednostki no to już zalezy. Najważniejszy jest jej stan. Pewne źródło zakupu. Najlepiej chociaż gwarancją rozruchową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za poradę odnośnie subwoofera, w takim razie zakupię 302. 

@Markcox Budżet na zestaw amplituner + kolumny to max. 4000zł. Nie za dużo, ale absolutnie nie oczekuję w tej cenie fajerwerków, poza tym do tej pory oglądałem filmy przy dźwięku z małych kolumn 2.0, dlatego przeskok będzie odczuwalny ;) Muzyka najwyżej okazyjnie, głównie jednak filmy z Blu-ray 4K z odtwarzacza Panasonic DP-UB820 oraz z aplikacji Netflix na LG OLED C9.  

@S4Home Tak, nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią na temat tych kolumn w tej cenie, tak więc jestem na nie już w 100% zdecydowany. Sprzedający amplituner gwarantuje 100% sprawność sprzętu oraz możliwość odsłuchu, tak więc o stan techniczny jestem spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...