Skocz do zawartości

Emotiva XMC-2


Remi Franek

Recommended Posts

ląduje właśnie u mnie na dwutygodniowy test.

https://emotiva.com/products/xmc-2

nie jestem audiofilem ... jestem megapragmatykiem optymalizującym wszystko aby było wygodnie, dobrze i "tanio". Obecnie katuje zestaw Emotiva MC-700 + Emotiva A-5175 ... napiszę tylko tyle że gra to mniej więcej na poziomie wzmacniaczy STEREO w okoliach 10k... z amplitunerami nie porównuje bo szkoda (wczesniej miałem onkyo RZ 820 ... MC-700 zjadło go śniadanie i pomlaskało).

XMC-2 to model o parę klas wyżej ... kosztujący parę klas wyżej więc dam znać czy okiem pragmatyka, slązaka mieszkającego w Warszawie ma to sens :) ... wszystkie podchwytliwe pytania mile widziane. Aha, nie spodziewajacie sie opisów miary @Kraft ... to inne wątki :)  ... tutaj zamiast artyzmu i sztuki będzie podejście stricte biznesowe.

Grać będzie z B&W 702 S2 (dla oszczedzających budżet polecam 603 ... aczkolwiek wrażenia artystyczne przy 702 bezcenne ... pierwszy raz żona mnie pochwaliła :) a niektórzy wierzą ile to znaczy szczególnie w takiej kategorii :).

Przetestujemy przy okazji najprostszy wymiar atmosa czyli dodatkowe dwa kanały przednie ... nie spodziewam się fajerwerków ale ...kto wie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XMc-2 tak jak mc-700 jest tylko procesorem dźwięku wiec bez a-5175 nie da rady. mógłbym wziąć  cos mocniejszego ale nie ma sensu. Aby uruchomić dwa dodatkowe kanały dla atmosa połączę emotive a-150.

obecny zestaw wytrzymuje mi mniej więcej do poziomu ponad 100 dB mierzonych w miejscu osłuchu i ponad 110 blisko kolumny. Moim zdaniem wystarczy. Powyżej wyłącza się A-5175 przy 702 s2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Remi Franeka można wiedzieć z jakimi wzmacniaczami porównywałeś tę emotive? A propos emotivy przypomniała mi się pewna historia z AV show. Stały tam dwie ładne panie z prospektami. Zapytałem jaką firmę reprezentują, odpowiedziały "to taka droższą firma, pewnie Pan nie zna - emotiva" 😁. A nawet kiedy pytałem Pana o bowersy za bodaj ok 60000 pln, ten sympatyczny pan zaczął mi wszystko wyjaśniać jakbym był potencjalnym nabywca. Od tego czasu mam jakiś uraz do tej emotivy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

No tak ale ile kosztuje xmc-2 a ile arcam, no i zobacz też ile tych końcówek trzeba przecież na a-5175 nie zrobisz ani 7.1 ani atmosa a arcam wraz z nią daje już takie możliwość.

Do tego cenę lepiej przetrzyma i będzie bardziej szukanym produktem przy odsprzedaży.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2020 o 07:20, S4Home napisał:

Nie musi być opisu historii, ani technicznych aspektów. Po prostu realne powiedzenie. "tak, w dorzuconej cenie słychać właśnie taką różnice" , " w dorzuconej cenie nie słuchać aż takie różnicy, poprawy", "moim zdaniem nie warto.

W dwoch zdaniach rozbudujesz dlaczego i juz :)

Test nie trwał długo 1-2 godzin... więcej trwało podłączanie :)  ... bo zapomniałem że nie mam kabli XLR ... dostałem za 4 godziny kable i podłączyłem :) przy czym minus testu jest taki ze nie za bardzo mialem prosta mozliwosc robienia odsluchu A/B (czyli 15 sekund jedno rozwiazanie a pozniej 15 drugie tak jak ostatnio testowalem streamery)

W skrócie: z moim sprzętem proporcjonalnie do ceny głośników: NIE OPŁACA SIĘ wymiana z MC-700 zakładając że nie potrzebuję Atmosa. Nawet jakbym potrzebował Atmosa to wybrałbym tańsze rozwiązanie. Natomiast jak ktoś chce zrobić 9.1.6 to nie sądzę że jest coś lepszego.

Gra czysto, ładnie tak jak po prostu Emotiva. Różnicę słychać ale jest ona mała na moich kolumnach. Bardziej może poprawić ARC lub Dirac lub samego źrodło albo wymiana tylnich głosników (obecnie Tonsile Siesty).

Te Siesty chce wymienić na 606 lub 706 ... niestety różnica w cenie dwukrotna aby kupic 706.

 

Dnia 18.06.2020 o 08:13, Jasiek88 napisał:

No tak coś mi się popierdzielilo a nie myślałeś żeby sprawdzić arcam'a 850 one mają podobno świetną sekcję analogową i podłączona końcówka gra pełną parą.

Inne ceny. Emotiva obecnie jest w cenie 11500 (bo jeszcze nie jest zaimplementowany Dirac)  i dodatkowo mogłem wymienić swoje MC-700. Byłby dość mocno przyszłościowy a na razie mogłem bez problemu wykorzystać to co mam.

Będę testował jeszcze:

a) Denon AVC-X6500

b) Anthem MRX-720

testowałem wcześniej NAD-v758 v3. Fajny sprzęt ale brakowało trochę mocy vs mój aktualny sprzęt dodatkowo subiektywnie wydaje mi się że dynamika lepsza w Emotivie plus czystość dzwięku (to w sumie potwierdzają parametry MC-700 i A-5715. Zaletą NAD był Atmos i wygodna obsługi oraz BlueOs. Jako że zdecydowałem się na Sonosa pozostałe zalety nie wystarczyły do zamiany. 

Przetestujemy te powyżej i dam znać z czym dostanę. Na Atmosie super mi na razie nie zależy bo już moje 5.1 bo wymianie na MC-700 daje doskonałe doznania :). Natomiast wygoda byłaby fajna :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jasiek88 napisał:

@S4Home

No tak ale ile kosztuje xmc-2 a ile arcam, no i zobacz też ile tych końcówek trzeba przecież na a-5175 nie zrobisz ani 7.1 ani atmosa a arcam wraz z nią daje już takie możliwość.

Do tego cenę lepiej przetrzyma i będzie bardziej szukanym produktem przy odsprzedaży.

Myślę że powyżej odpisałem. NIe chce wydać więcej niż 8-9k na całość. Jeśli więcej to mam lepsze kierunki poprawy dzwięku :)

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Kolego @Remi Franeka można wiedzieć z jakimi wzmacniaczami porównywałeś tę emotive? A propos emotivy przypomniała mi się pewna historia z AV show. Stały tam dwie ładne panie z prospektami. Zapytałem jaką firmę reprezentują, odpowiedziały "to taka droższą firma, pewnie Pan nie zna - emotiva" 😁. A nawet kiedy pytałem Pana o bowersy za bodaj ok 60000 pln, ten sympatyczny pan zaczął mi wszystko wyjaśniać jakbym był potencjalnym nabywca. Od tego czasu mam jakiś uraz do tej emotivy. 

Którą? Mogę powiedzieć z którymi porównywałem swój MC-700 i A-5175

a) Onkyo RZ820

b) NAD 758v3

c) Marantz HD-AMP1

d) Denon X2400

Jedynie Marantz który jest wzmacniaczem stereo grał na podobnnie odczuwalnym poziomie ... a i b słabiutko vs MC-700 o NAD pisałem wyżej. Ze względu na fakt, że RZ820 które tak dobrze jest oceniane w stereo wyszło słabo przy MC-700 odpuściłem standardowe rozwiązania z gatunku ampli do 5-6 tysięcy. Natomiast później wchodzimy już większą kasę i nie do końca ma to sens finansowy.

2 godziny temu, S4Home napisał:

To już amplituner który gra pełną parą bez końcówki.

Nie wiem czy w tej cenie nie warto już iść w czysty procesor jeśli ktoś ma i tak stosować końcówki.

np Emitovia XCM-2 także na Dirac Live

Albo tańszy Marantz AV7705 czy AV 8805. Wbrew pozorom procesory Marantzowi na prawdę wychodzą. 

Mysle o AV7705 bo znalazlem go za 1100 funtów (otwierane pudełko) i ma wszystko co potrzebuje. Z drugiej strony przy tym rozwiazaniu muszę zostawić sobie końcówkę mocy (np. vs X6500 lub MRX 720) więc to rozwiązanie wychodzi najdrożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Ale tutaj nie ma żadnego wzmacniacza za 10 000 pln. I broń Boże nie ujmuje niczego temu setowi emotivy (bo go po prostu nie znam, nie moja półka cenowa), tylko zastanawiam się czy rzeczywiście procesor AV plus końcówka mocy za ok 20000 pln zagra w stereo tak jak o połowę tańszy wzmak. 

te rozwiązanie za 20k ja też odpuszczam. Nie z takimi kolumnami, to nie ma sensu.

Ja chce rozwiązanie za max 8-9 które obsługuje stereo, kino domowe i daje super jakość dzwięku w jednymi drugim. Fajnie jak obsłuży atmosa i będzie wygodne w obsłudze. Nie musi mieć streamingu bo do tego mam Sonosa.

Stąd wzmacniacza stereo za 10k nie kupię bo potrzebuje jeszcze kino a nie się przełączać między jednym a drugim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia jak grają takie zestawy procesor plus końcówka mocy ale czy nie lepiej mając budżet 10k pln kupić przyzwoity amp AV typu Yamaha 1080 plus wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy? Łączysz i przyzwoite kino i przyzwoite stereo. Źródła podpinasz pod wzmak i łączysz 2 światy. Ja i wielu użytkowników tego forum stosuje takie rozwiązanie i większość je sobie chwali. Z doświadczenia wiem, że amp AV i wzmak stereo w zbliżonej cenie na pewno nie zagrają tak samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, seba3002 napisał:

Nie mam zielonego pojęcia jak grają takie zestawy procesor plus końcówka mocy ale czy nie lepiej mając budżet 10k pln kupić przyzwoity amp AV typu Yamaha 1080 plus wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy? Łączysz i przyzwoite kino i przyzwoite stereo. Źródła podpinasz pod wzmak i łączysz 2 światy. Ja i wielu użytkowników tego forum stosuje takie rozwiązanie i większość je sobie chwali. Z doświadczenia wiem, że amp AV i wzmak stereo w zbliżonej cenie na pewno nie zagrają tak samo. 

Widzisz przy MC-700 kino jest więcej niż przyzwoite :) problemem dla większości wbrew pozorom jak mi wyszlo nie jest końcówka mocy ale nawet juz przedwzmacniacz. Owszem można stosować takie rozwiązanie jak napisałeś ale to znowu dwa klocki i przełączanie pomiędzy dwoma urządzeniami. Dwa urządzenia do sterowania, kolejne piloty etc. wiec to rozwiązanie jest słabo ergonomiczne i dlatego wybrałem MC-700 plus A-5175 aczkolwiek absolutnie rozumiem ze dla części takie rozwiązanie jest idealne. Ja po prostu mam inne priorytety i z definicji jestem wygodny (tak wygodny że Sonosa wybrałem dlatego że nie trzeba wychodzić z aplikacji aby posłuchać muzyki na Spotify :)

Dodatkowo ja mam dwa źródła dla muzyki. Albo Apple tv 4k albo Sonos. I nie da się ich podpiąć po dwa urządzenia jednocześnie (Sonosa się da ale Apple tv 4k już nie).  

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

No to arcam 390 + A-5175 w 10 000 powinno się udać.

To jedna z możliwych opcji :) ale tak jak piszę w innych miejscach moim zdaniem gorsza jakość dźwięku wynika nie z końcówek mocy często ale z sekcji przedwzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jasiek88 napisał:

W pierwszym moim poście napisałem że właśnie arcam podobno ma świetny pre i jakość wyjść analogowych pre out, dlatego na pewno warto było by to sprawdzić w miarę możliwości.

 

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Challange zaakceptowany :) 

na testy trafiają Denon 8500 i Anthem 1120 ... innych nie mieli :) ale różnice pomiędzy 6500 a. 8500 i  1120 a 720 o których myśle nie Są duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zaczalem ... dobrze ze żona w tym samym czasie robi przemeblowanie ogródka bo inaczej po ostatnich tygodniach to pozew rozwodowy jak nic ...

Po 30 minutach ... wydaje mi sie ze dla mnie jedyna konkurencja dla Emotiva moze być Anthem. W Denonie brakuje takiej czystości dźwięku jaka ma Emotiva i chyba Anthem. Pisze chyba bo muszę zrobic bezpośrednie porównanie. Tak samo przy niższych poziomach głośności wydaje mi (specjalnie tak pisze to to mega subiektywne uczucie) ze Anthem lepiej sobie z odtworzeniem stereofonicznej ścieżki dźwiękowej ... tak jak jakby amplituda dźwięków miała szerszy zakres.

Wazny dla mnie jest tez interfejs użytkownika. I tutaj na pierwszy rzut oka ten od Anthema jest bardzo dobrze zrobiony i swietnie poukładany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dlaczego miałbym sie urazić, robię pewien test dla siebie który komuś moze ale nie musi sie przydać. Jak sie przyda jednej osobie to juz bede zadowolony nawet jesli 99 powie ze to bez sensu :)

Rozumiem aczkolwiek zapraszam aby posłuchać. Mogę tylko dodać ze wystawienie kolumn metr do przodu tak aby miały czym oddychać praktycznie nie zmienia w tym pomieszczeniu charakterystyki dźwięku. Nie wiem dlaczego, nie wnikam. Między kolumnami jest około 4 metrów. Miejscu odsłuchu od każdej kolumny oddalone o 4,8 metra.

Chyba ze chodzi Ci o coś innego. Ja napisze, tez bez urazu, ze szybko oceniasz bez odsłuchu w konkretnym pomieszczeniu.

A czy to sa błyskotki? Nie wiem. Ja tego tak nie postrzegam. Nie widzę kompletnie uzasadnienia do wydawania tak dużej kasy na Denona X8500 oprócz tego jak ktos naprawde chce podłączyć tyle głośników. 

Jesli chodzi o Anthema to dla mnie ma to co chce czyli ... zastanawiałem sie jak to opisać ... najłatwiej napisać tak ... ja lubie słyszeć i czuć jak ktos grając na gitarze lub dowolnym innym instrumencie strunowym dotyka strun a czasami je szarpie. Denon nie daje mi poczucia jak Emo czy Anthem.

I co ustawień i akustyki...ja nie jestem audiofilem i napisałem to na początku ale u mnie kolumny grają równie dobrze jak w wypasionych salach odsluchowych w salonach . Pewnie dlatego ze żona kupiła fajne grube zasłony :)

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tragiczne ustawienie kolumny centralnej. I nie muszę słyszeć, żeby wiedzieć, że nie da się w ten sposób dobrze ocenić generowania dźwięku przestrzennego. Wiem po sobie, że ampli z górnej półki potrafi dużo wnieść do smakowania, ale równie ważne, jak nie ważniejsze, jest rozstawienie kolumn zgodnie ze sztuką. Ale wierzę, że samą jakość brzmienia z pojedyńczych kolumn, czy grania w stereo, w tej sytuacji oceniać możesz spokojnie. Powodzenia i miłej zabawy! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie oceniam dźwięku przestrzennego. Pisałem powyżej wyłącznie o stereo bo tego de facto dotyczy mój cały test. Jeśli chodzi dzwięk przestrzenny to mam więcej poprawek do zrobienia.

W zakresie kolumny centralnej to rozumiem argumentację ale na razi tam musi być i tyle :) .... żeby było ciekawiej jak miałem więcej skrzynek to musiałem go przestawić na półkę powyżej czyli tam gdzie obecnie na zdjęciu widać projektor. Różnice w efektach znikome ku mojemu zdziwieniu (fakt że moja kanapa jest bardzo niska). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w rzeczy samej trochę niefortunnie umiejscowiona ta kolumna centralna. Czyżby na przeszkodzie, żeby umieścić ją na blacie stoi żona 😉? Wiem, że ciężko jest umieścić centralny na wysokości głośników wysokotonowych w kolumnach ale masz ogromny blat i postawienie tam jednej kolumienki nie zaburzyłoby chyba jakoś harmonii tego pomieszczenia 🙂.

PS. Niestety wrzucanie zdjęć swoich zabawek, wiąże się zawsze z możliwością krytyki. Pozdrawiam

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...