Skocz do zawartości

Emotiva XMC-2


Remi Franek

Recommended Posts

w sąsiedzkim temacie nt. głośników do atmosa, podawałem koledze przykładowy link sklepu z Magnatami IC62. Tam widzę, że można dokupić "skrzynki" w różnych rozmiarach do takich głośników instalacyjnych.

https://glosniki-instalacyjne.pl/uniwersalna-mala-obudowa-montazowa-zamknieta.html

niektórzy też stosowali "płaskie" kolumny surround, montując je do sufitu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mogę już zapisać, że skończyłem konfigurację swojego zestawu. Wersję demo XMC-2 i XPA-5 zastąpiły docelowe urządzania i zaczęły się wygrzewać :). 

To co przy okazji mogę napisać to trochę więcej na temat końcówki mocy XPA-5 bo oprócz tego, że to naprawdę dobrze gra to jeszcze jest bardzo ciekawa z punktu widzenia konstrukcyjnego. Tak naprawdę to jest jedna skrzynka w której jest miejsce na 7 kart albo mono (pod jedną kolumnę) albo stereo (dla dwóch). Można więc dowolnie sobie konfigurować i rozbudowywać sprzęt wedle potrzeb gdzie pod kino domowe taki optymalną wersją maksimum jest obsługa 11 kanałów (3 karty mono - na fronty plus centralny) i 4 karty stereo na resztę). Jedna karta to koszt mniej więcej 1000 zł. W moim przypadku mam konfigurację 3xmono plus 1 raz stereo dla surround.

https://emotiva.com/products/xpa-5-gen3

XMC-2 za to został u mnie jako procesor dzwięku. Jakościowo i dźwiękowo naprawdę nie ma za bardzo do czego się przyczepić (może ergonomia oprogramowania mogłaby być lepsza :) ale jak widać skupiają się mocno na sprzęcie :). Pod kątem dzwięku jest doskonale ... w kinie domowym mega super a w stereo dopiero Hegel w wersji H190 zagrał dla mnie na poziomie równym (może troszeczkę lepszym dla mnie osobiście). W każdym innym przypadku XMC-2 brzmi doskonale, czysto, dynamicznie i z doskonałą przestrzenią. Chciałbym jeszcze przy okazji kiedyś posłuchać Naima ale to i tak nie rozwiąże kwestii kina.

Jak ktoś ma mniej gotówki to drugą opcją bardzo fajną jest Anthem MRX-720. W NAD 758 brakowało po prostu mocy bo reszta całkiem dobrze.

W zakresie kolumny skończyło się na 702 S2, HTM72, 707 S2. Docelowo może zmienię centralny na HTM71 ale na razie brakło miejsca. Testowałem go w weekend ... gra mocniej ale mocy mi w kinie obecnie kompletnie nie brakuje. Większą zaletą dla mnie było lepsze spasowanie z 702 S2 pod kątem tworzenia jednolitej ściany dźwięku. Pod tym kątem radzi sobie lepiej niż HTM72. 707 jako surround bez problemu dają radę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemeklbn napisał:

@Remi Franek, Sonos i AppleTV wpięte do XMC-2? Jak taki układ się sprawuje dźwiękowo?

Bardzo dobrze. Apple Tv poprzez hdmi a Sonos poprzez coaxial. Dodatkowo jak bardzo potrzebuje to mam połącznie poprzez HDMI z moim NAS'em. Wtedy po HDMI audio idzie praktycznie wszystko od FLAC po DSD, albo bezpośrednio przez aplikację NAS'a albo poprzez Roon zainstalowany na NAS. Przy czym szczerze najczęściej korzystam z Sonosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

Super wątek trafiający praktycznie w 100% w  dylematy jakie mam na chwilę obecną w związku z planowanym za chwilę remontem.

Mój obecny zestaw to wysłużony HK AVR 460 (właśnie do zmiany  na ,,coś"z  atmosem) zestaw Monitor Audio SILVER z rx8 na czele, Velodyne SPL 1000, Epson 9400W + ekran Kauber. Na górę chciałbym umieścić Monitor Audio CSS230 ULTRA SLIM.

Wyjściowy budżet i założenia mam (miałem) podobne jak kolega Remi Franek.

  Zestaw EMOTIVA chciałbym przetestować na początek. Z informacji jakie można już przeczytać na stronie ANTHEM za chwilę pojawi się nowa seria. Trzeba pewnie będzie poczekać na rzetelne testy spróbować u siebie.

Remi Franek do testowania dostawałeś kable do wszystkich kolumn z końcówkami XLR?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...