Skocz do zawartości

Nowi domownicy ;)


Fafniak

Recommended Posts

Fajne niemieckie paczki , masz więc vintage " na papierze" . Najbardziej ciekaw jestem basu , słuchałem wielu Kenwoodów , Sansui , JBL , Grundigów z papierowymi membranami i to właśnie bas różnicował najbardziej te kolumny.

A co do podstawek składanych :

https://arena.pl/taboret-skladany-twin-tworzywo-hdpe-biale-swe,p41595174.html

https://chlopcyzrancza.pl/Krzeslo-Skladane-Drewniane-Taboret-Stolek-Turystyczny-p1052

https://www.ikea.com/pl/pl/p/aepplaroe-stolek-ogrodowy-skladany-brazowa-bejca-20204925/

ten ostatni cholernie wytrzymały , mam go na sześć lat na balkonie przez wszystkie pory roku a na nim 20 cm. ważący 50 kg. plaster 146 letniego jesionu , więc kolumienki będą bezpieczne :) 

IMG_1177.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowski spleen 🎵🎵🎵  z vinyla (?), na lampach + vintage paczki na papierowych głośnikach 👍 

Chętnie bym posłuchał bo pewnie klimat dobry jest 🙂

Podaj jakiś link do poczytania bom ciekawy tych kolumn a nie znam. TSM? - nie umiem sam znaleźć

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajne kolumny - a przynajmniej fajnie wyglądają  ;)

A możesz coś napisać o tych podstawkach? Czy słychać poprawę dźwięku?

Ja właśnie do moich Lintonów zrobiłem samemu podstawki i się zastanawiam czy jeszcze nie zamówić płyty kamiennej (weszłaby między podstawkę a kolumnę).

Ale nie wiedziałem że są podstawki gąbkowe. Może to lepszy pomysł. Da się je dociąć pod wymiar kolumny? A w szczególności obciąć te fronty z logo?

Czy bardzo się uginają pod ciężarem kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

A możesz coś napisać o tych podstawkach? Czy słychać poprawę dźwięku?

To będę mógł zweryfikować jak zakupie stoliczki/siedziska które podlinkował @tomek4446 - wtedy jest szansa na bardziej prawidłowe ustawienie kolumn. To ustawieni pod sufitem nawiązuje do czasów z lat 70/80 - no tak było :D

Gąbki troszkę się uginają

można obciąć jak sie chce a co do zamowienia "pod wymiar" to negocjuj z Bartkiem z tej firmy - jest na forum

Jak te nowe kolumny stały na oberonach to głównie pokazały pazur w starszych nagranaich polskich - bardzo mi sie to spodobało

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Idąc za przykładem sesji rozbieranej @tomek4446 to ja troszkę młodszą rozebrałem i mniejszą ;)

IMG_20201021_213210_DxO.thumb.jpg.4c183b1a8a64615f327d8db1b04373fa.jpg

IMG_20201021_213713_DxO.thumb.jpg.d7907a2d4b3d30cd70c70b82fafe57e8.jpg

IMG_20201021_213732_DxO.thumb.jpg.5265690927652ca4f844d4cdd8b1b7d7.jpg

20201021_214212_DxO.thumb.jpg.9b797b1a9f0f32f3d7d63f795412dd40.jpg

20201021_214240_DxO.thumb.jpg.c9df94799872e02e79b45f23795aab38.jpg

20201021_214027_DxO.thumb.jpg.93b845c48c9d2833792d0b6aee0c3328.jpg

Ilość wygłuszenia mnie zaskoczyła

Na szczęście niemiaszki same głosniki mocowali na śrubach a nie wkrętach (czego się bardzo obawiałem

Pytania:

1 - czy patrząc na złącze głośnikowe, warto wymieniać na coś współczesnego ?

2 - czy warto przyjrzeć się zwrotnicy - wywalic całe to wygłuszenie na czas zdjęcia?

3 - wymienić te kabelki ?

 

po bokach dotychczasowego terminalu nawierciłbym otworki pod takie ustrojstwa :

https://www.blackdotaudio.eu/gniazdo-glosnikowe-terminal-hd530-satin-para-p-409.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problemy z podłączaniem kabli do terminali sprężynkowych, to te terminale zakręcane mają jak najbardziej sens. To tylko kwestia wywiercenia otworów i przylutowania do nich kabli. Kondensatory elektrolityczne, które tam są mogą być już w nienajlepszym stanie ze względu na ich wiek. Z nowymi kondensatorami foliowymi przybędzie góry. Do wiercenia należy wymontować głośniki i wytłumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ okazało się ze oryginalne terminale głośnikowe nie przyjmują cienkich przewodów (po prostu wypadają)

Zamówiłem takie termianle:

https://www.blackdotaudio.eu/gniazdo-glosnikowe-terminal-hd530-satin-para-p-409.html

Nie przeczytałem.. są gigantyczne.... :(

Moja prośba - tylna ścianka ma wpasować sie pomiędzy dwa białe kołnierze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastikowe elementy są potrzebne gdy terminale mają być przykręcone do metalowej powierzchni np. obudowy wzmacniacza z blachy. Jeden z nich jest najprawdopodobniej zamontowany na stałe, a podkładka plastikowa nie będzie konieczna jeśli zamontujesz je do obudowy kolumny.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...