Skocz do zawartości

Salon 17 m2 Polk T50 co do nich ?


Bautek

Recommended Posts

Cześć,

Szukam sprzętu do kolumn Polk T50 - obecnie posiadam podpiętego do nich Denona RCD-M39, potrzebuję coś z radiem + CD

Kolumny po jakimś czasie ( za ok 2 lata ) będę zmieniał

Budżet ok 3-4 tys.

Salon 17 m2 w kwadracie

Słucham dużo muzyki z CD ( Metallica, Slayer, System Of A Down, Korn, Motorhead, Pink Floyd, Kult, Hey, Cypress Hill, Kaliber 44 Prodigy, Lana Del Rey, Wardruna itp... )


Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale wzmak czy amplituner?

Onkyo 8390 + 7030

Yamaha RN 803 + CDS300

ewentualnie

wzmaki. Tu wybór jest szeroki. Zalezy od późniejszego dobru kolumn. Pod T50 nie dobieraj patrz przyszłościowo.

Bardziej bym się skłaniał ku amplitunerowi, ze wzmacniaczy z wbudowanym amplitunerem to wybór zawęża się do Cambridge Audio AXR 85 lub 100 + CD, ewentualnie ponad budżet Magnat MR 780 + MCD 750 

A z żoną słuchamy dużo radia, to przydało by się takie, żeby jednym pstryknięciem je włączyć. A dokupywać osobny tuner, to już się za bardzo się zagraci.

Kolumny na pewno kiedyś będę zmieniał, jak mi dziecko ( 16 mies ) podrośnie i przestanie je obtłukiwać zabawkami ;)

Między Onkyo 8390 a 8250 duża będzie różnica ?

I który sprzęt bardziej do cięższych brzmień i rocka Yamaha czy Onkyo ?

Pozdrawiam

Bartek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Do cięższych brzmień bardziej sprawdzi się Yamaha model R-N803D z CD-S300, warto również zwrócić uwagę na francuską markę Advance Paris, która w swojej ofercie posiada świetne urządzenie All in One, model MyConnect 50, obydwa urządzenia posiadamy fizycznie w salonie, dlatego w miarę możliwości zapraszamy na odsłuchy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 8390 to duża różnica względem 8270. Podobnie jak 803 i 602 u Yamahy.

Właśnie tu jest to że czy wybierzesz Onkyo, Yamahę, Cambridge czy magnat to zależy od kolumn które będziesz kiedyś miał. Nie można wskazać w ciemno. 

Najbezpieczniejszy wybór bo taki e miarę naturalny to Onkyo i magnat. Ale jak mówię nie znaczy że to złoty wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, Do cięższych brzmień bardziej sprawdzi się Yamaha model R-N803D z CD-S300, warto również zwrócić uwagę na francuską markę Advance Paris, która w swojej ofercie posiada świetne urządzenie All in One, model MyConnect 50, obydwa urządzenia posiadamy fizycznie w salonie, dlatego w miarę możliwości zapraszamy na odsłuchy

Dzięki, myConnect 50 - dość ciekawa opcja, zajmie mało miejsca, ma wszystko co potrzebuję, może podczas urlopu uda mi się do Państwa pojechać, z Chorzowa to wyprawa na cały dzień by się szykowała ;)

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak 8390 to duża różnica względem 8270. Podobnie jak 803 i 602 u Yamahy.

Właśnie tu jest to że czy wybierzesz Onkyo, Yamahę, Cambridge czy magnat to zależy od kolumn które będziesz kiedyś miał. Nie można wskazać w ciemno. 

Najbezpieczniejszy wybór bo taki e miarę naturalny to Onkyo i magnat. Ale jak mówię nie znaczy że to złoty wybór. 

Tak, zdaje sobie z tego sprawę, że jednak lepiej by było najpierw kolumny wybrać i kupić, a później dobierać elektronikę. ale z tego co poczytałem to do Yamahy, Onkyo, Pioneera, Denona, przeważnie są polecane kolumny w granicach 3-4 tys zł za parę.

Mam już parę typów, które chciałbym przesłuchać i później wyselekcjonować z 2 pary i je przesłuchać już u siebie

Polk Audio S 55E
Heco Aurora 700
Focal Chorus 716
Monitor Audio Bronze 6
Melodika BL 40 MK III
Tannoy Mercury 7.4

 

Jeszcze mam pytanie , jak w porównaniu z RN803 i Onkyo 8390 wychodzi Denon DRA-800H ?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bautek napisał:

Jeszcze mam pytanie , jak w porównaniu z RN803 i Onkyo 8390 wychodzi Denon DRA-800H ?

 

Denon to brzmienie ciepłe, plastyczne i moim zdaniem nie sprawdzi się przy tych gatunkach muzycznych, których słuchasz. Moje typy do odsłuchu:

1) CA AXR100,

2) CA AXR85,

3) R-N803D.

 Na odsłuchy możesz się wybrać do S4Home masz niedaleko od swojego miejsca zamieszkania, a później wypożyczyć wybrany sprzęt do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak większości mamy te sprzęty u siebie więc nie ma problemu żebyś podjechał i odsłuchał sobie.

W głównej mierze denon będzie słabszy jeżeli chodzi o moc i wydajność. Na pewno nie będzie to amplituner który możesz kupić w ciemno a później polować na kolumny.

co do kolumn masz fajne typy już wybrane od tego zacząłbym odsłuch jeżeli do nas przyjedziesz to podłączymy ci i elektronikę i właśnie wspomniane kolumny i zobaczysz który gra na tyle neutralnie że możesz go kupić nie mając jeszcze docelowych kolumn.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2020 o 15:17, lysyrafal napisał:

Denon to brzmienie ciepłe, plastyczne i moim zdaniem nie sprawdzi się przy tych gatunkach muzycznych, których słuchasz. Moje typy do odsłuchu:

1) CA AXR100,

2) CA AXR85,

3) R-N803D.

 Na odsłuchy możesz się wybrać do S4Home masz niedaleko od swojego miejsca zamieszkania, a później wypożyczyć wybrany sprzęt do domu.

 

Cześć, CA w porównaniu z Yamahą jak się sprawdzą w metalu ?

 

Dnia 19.06.2020 o 15:32, S4Home napisał:

Tak większości mamy te sprzęty u siebie więc nie ma problemu żebyś podjechał i odsłuchał sobie.

W głównej mierze denon będzie słabszy jeżeli chodzi o moc i wydajność kropka Na pewno nie będzie to amplituner który możesz kupić w ciemno a później polować na kolumny.

co do kolumn masz fajne typy już wybrane od tego zacząłbym odsłuch jeżeli do nas przyjedziesz to podłączymy ci i elektronikę i właśnie wspomniane kolumny i zobaczysz który gra na tyle neutralnie że możesz go kupić nie mając jeszcze docelowych kolumn.  

Dziękuję za odpowiedź, pozostaje już mi się tylko wybrać do Państwa na odsłuchy.

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bautek napisał:

Cześć, CA w porównaniu z Yamahą jak się sprawdzą w metalu ?

 

Nie pokuszę się o wskazanie jednoznacznego faworyta ponieważ to Ty będziesz tego słuchał, ale według mnie z dostępnych na rynku amplitunerów stereo te dwa najlepiej pasują do tej muzyki. Dlatego we wszystkich tematach rekomendujemy indywidualne odsłuchy, żeby nie było rozczarowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lysyrafal napisał:

Nie pokuszę się o wskazanie jednoznacznego faworyta ponieważ to Ty będziesz tego słuchał, ale według mnie z dostępnych na rynku amplitunerów stereo te dwa najlepiej pasują do tej muzyki. Dlatego we wszystkich tematach rekomendujemy indywidualne odsłuchy, żeby nie było rozczarowania.

Ok, dzięki, na odsłuchy na pewno się wybiorę przed zakupem.  A pytałem bo jak już masz dużo sprzętu osłuchanego, to zawsze możesz naprowadzić na coś fajnego. ;)

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...