Skocz do zawartości

[Nauszne] Tani bluetooth czy jednak kabel do PC? Modele


Recommended Posts

Witajcie. Wreszcie może udało mi się trafić  w sensowne miejsce, gdzie uzyskam konkretne odpowiedzi, bo sprzedawcy za wiele nie wiedzą.

Chciałem  kupić słuchawki bluetooth - takie raczej względnie tanie do max 200 zł. Nie jestem audiofilem. Główne ich przeznaczenie byłoby do komputera, może sporadycznie do telefonu. Dlatego też poczytałem trochę o tych adapterach usb.

Ta technologia też jest od dawna, ale jak zacząłem szukać, to się naczytałem, że jak słuchawki będą usb 4.2, a adapter 4.0 to bywają problemy. Nie wszystkie urządzenia się sparują. Sprzedawcy mówią, że wszystkie bluetoothy są kompatybilne wstecz i że jak coś komuś nie działało, to raczej była to kwestia konkretnego egzemplarza.

Jak długo taka przeciętna bateria działa jeśli nie jest używana? Jak naładowane słuchawki poleżą miesiąc nieużywane to akumulator padanie i przed użyciem trzeba je będzie ładować? (sprzedawca powiedział, że nie padnie, ale gdzieś czytałem że około 2 tyg. wytrzymują.)

Rozważałem takie modele:

1. Philips TASH402BK - nie widziałem na żywo, nie wiem jak grają (nie wiem też czy mogą grać jednocześnie ładując się na kablu, bo nikt tego nie potrafił mi powiedzieć). Mają podobno duże membrany i dobre opinie

2. JBL Tune 500BT - te słyszałem fajnie grały. Tylko nie można ładować i słuchać jednocześnie, a nauszniki są poryte cienkim materiałem takim ja kw moich ostatnich, który po jakimś czasie zostawał m na uszach.

3. Sony MDR-XB650BT słuchałem też ok grały, trochę droższe od pozostałych. Nic więcej nie wiem o nich.

Czy może coś innego lepiej w tej granicy cenowej?

Rozważałem tanie adaptery do 50 zł, bo też kupowanie adapteru, który będzie kosztował tyle co słuchawki lub więcej, wydaje mi się mijać z celem. Z nimi jest problem. W sklepach stacjonarnych nawet za bardzo nie mają. 

Asus BT400

TP-Link UB400

SAVIO BT-040

LogiLink BT0037

Chińskie wynalazki z Allegro

Oprócz tych ostatnich to wszystko ma Bluetooth 4.0, z Allegro można znaleźć i 5.0, ale co jest w środku? Nie wiadomo.

Nie wiem czy też ogólnie obsługują te systemy poprawy jakości dźwięku, ale chyba starsze telefony i laptopy i tak ich nie mają, ani nawet nie wiem czy mają je te słuchawki.

Alternatywą jest kabel + przedłużacz - taniej, bez problemów, bez ładowania, zawsze gotowe, ale kosztem komfortu i mobilności. Jak miałbym się denerwować albo kupić coś co nie będzie działać, to wezmę kabel. Używam słuchawek sporadycznie.

Co do jakości dźwięku to dla mnie JBL Tune 500BT i Sony MDR-XB650BT grały całkiem ok w przeciwieństwie do Sony WH-CH510BT

 

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W tej cenie zwrócił bym uwagę na Bluedio T7 Plus. Raczej ich nie naładujesz podczas używania. Naładujesz je za to w 2 godziny i działają 30. Problemy z parowaniem słuchawek z komputerami z tego co wiem wynikają głównie z niezgodności oprogramowania adapterów USB. Zwykle da się to naprawić lub trzeba wybrać taki który ma to sprawdzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna osiągalne były adaptery bluetooth odpowiadające standardowi 4.0. Obecnie zaczynają się pokazywać nowsze w standardzie 5.0. Jeśli kupujesz słuchawki w standardzie bt 5.0 to lepiej było by kupić taki. Nie powinno być jednak problemu ze starszymi adapterami.

Bluedio T7 ma na wyposażeniu kabel do podłączenia przewodowo słuchawek pod gniazdo jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będą leżeć miesiąc w szafie to pewnie trzeba ładować przed użyciem??

 

Z tymi adapterami to właśnie niby polecali Asus, potem czytam gdzieś, że ktoś nie mógł sparować właśnie z tym. Za to facet z Komputronika mi napisał, że ma taki adapter do 50 zł w komputerze i są z nim problemy - jakie nie wiem.

Muszę to kupić w 2 różnych sklepach. Dodatkowo np.  RTV Euro AGD nie przyjmuje zwrotów słuchawek nawet tych nausznych zw na kwestie higieniczne.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ładowanie słuchawek bluetooth to wyłączone powinny zwykle wytrzymać kilaka miesięcy. Powinny być do tego naładowane i to najlepiej nie do pełna. Zaleca się do tego zwykle 80% naładowania. Kiedy akumulator jest w kiepskim już stanie, wtedy szybciej może dochodzić do samorozładowania. Nie wolno dopuszczać do tego aby akumulator był długo całkowicie rozładowany. Kiedy słuchawki są rozładowane, wtedy same się wyłączają i jest w nich jeszcze trochę energii. Nie można ich wtedy tak pozostawić na dłuższy czas bez ładowania. Przy słuchawkach podaje się często czas czuwania. Jest to zwykle kilkadziesiąt do np. 1000 godzin ( lub więcej ). Jest to czas w jakim mogą być włączone gdy nic nie gra i są podłączone. Uważam ze godne uwagi sa również tańsze Bluedio TM i TMS. Jedne i drugie mozna podłączyć przewodem, jednak nie ma go na wyposażeniu standardowym, a żeby działał taki kabel USB-C/jack praktycznie musi być oryginalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick Ty się na tym znasz :) Znajomy  któremu skompletowałem sprzęt nadal mnie męczy o podłączenie słuchawek bezprzewodowych / Cyrus One/ . Znalazłem dwa nadajniki , i krótkie pytanie , który z tych dwóch wybrałbyś dla siebie ? Muszę to ustrojstwo dzisiaj zamówić.

https://rcpro.pl/product-pol-17283-Nadajnik-odbiornik-Bluetooth-5-0-BlitzWolf-BW-BR5.html

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/adapter-bluetooth-xx-y-tr01-odbiornik-nadajnik

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobbyDick jesteś chyba pierwszą konkretną osobą w temacie na jaką trafiłem.  Ogólnie sprzedawcy w Media Expert, Euro RTV, żaden nie potrafi mi opowiedzieć na podstawowe pytanie, czy podczas ładowania słuchawek bluetooth można z nich korzystać. Nie mogłem nawet uzyskać informacji jak długi jest kabel. Euro w ogóle rządzi, tam można sobie obejrzeć pudełko. Tylko pytanie po co chodzić do tego sklepu. Do Philipsa dzwoniłem, bo minie bodajże w sklepie internetowym Media Expert tam  skierowali - zadałem 3 pytania, na żadne nie uzyskałem odpowiedzi, mam ją otrzymać w nieokreślonym czasie na maila, bo ani konsultantka, ani też eksperci producenta, których pytała jak ja czekałem słuchając muzyki, nie byli mi w stanie odpowiedzieć, czy mogę ładować i słuchać jednocześnie. Napisałem do iluś sklepów i sprzedawców na Allegro  i tak ogólnie mogę stwierdzić, że w naszym kraju na rynku elektronicznym sprzedawcy nie mają najmniejszego pojęcia co sprzedają. Z resztą nawet konsultanci producenta nie mają pojęcia.

Zastanawiam się czy nie lepiej wziąć na kablu? Ogólnie chciałem żeby były mobilne - na siłownie czasem. Ale tak naprawdę używam ich rzadko. Czasem leżą właśnie całe miesiące w szafie. Potem najdzie mnie, żeby w coś zagrać i jadą po kilka godzin dziennie na stacjonarnym PC a potem 2 lata leżą w szafie. Czy w moim przypadku ta bateria nie pożyje za długo?

 

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o możliwość ładowania podczas używania bluetooth, to nawet w instrukcjach obsługi zwykle nie ma na ten temat informacji. Do tego taka możliwość wydaje mi się dość rzadka wśród słuchawek. Częściej głośniki bluetooth można ładować gdy grają. Trzeba by pytać kogoś kto ma takie słuchawki. Z leżeniem nieużywanych słuchawek bluetooth niema zwykle wielkiego problemu jeśli dba się o to aby nie leżały rozładowane. Zwykle zaleca się aby przynajmniej raz w miesiącu je rozładować i naładować. Kilka miesięcy nieużywania zwykle nie szkodzi. Sporo zależy też od jakości użytych akumulatorów. Trudno tu coś konkretnego powiedzieć bo różne słuchawki mogą się inaczej zachowywać. Najlepiej jeśli się je używa. Akumulatory zazwyczaj da się wymienić na inny nowy. Jest to jednak zwykle czynność wymagająca ich rozebrania i lutowania, oraz przyklejenia akumulatora do obudowy. Może faktycznie lepiej kupić słuchawki przewodowe. Zwykle za te same pieniądze.  można kupić lepsze. Bluedio TM i TMS są bardzo tanie i zwykle wypadają lepiej niż wielu słuchawek za 200 zł znanych marek. T7 to już inna liga, szczególnie jeśli chodzi o wykonanie. Słuchawki bluetooth są z zasady przewidziane do sprzętu przenośnego i jeśli są do nich kable to ich długość zwykle wynosi około 1,2m. Czasem są krótsze np.1m. Pozostaje ewentualnie przedłużacz lub możliwość podłączenia dłuższego przewodu kupionego na własną rękę. Nie zawsze jest to możliwe. Niektórzy producenci utrudniają to przez jakieś zagłębienie wokół gniazda lub zabezpieczenie przed wyszarpnięciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluemedio TM rzeczywiście tanie TMS chyba dość trudno dostępne. T7 to też kwotowo ok. Chociaż w sumie cena ta sama co Philips ActionFit TASH402BK (zarezerwowałem sobie wcześnie wj RTVeuroAGD za 159). Tylko to wszystko  są BL. Chociaż w X-komie piszą przy tych Bluemedio "Łączność: Bezprzewodowa i przewodowa", ale to chyba standardowa regułka. Nie wiem jaki tam jest kabel. No i znając siebie to jakiś czas może będę pamiętał o tym ładowaniu raz na miesiąc, ale potem będą leżeć w szafie. Chyba nie chce mi się tego pilnować.

A jakieś kablowe polecisz? Z długim  kablem. Oglądałem w Media Expert jedne solidnie wyglądające Sony MDR-XB550APL kosztowały bodajże 180 zł czyli porównywalnie, a nawet więcej niż te Bluetooth, które oglądałem.

Większość kablowych ma tę cienką "folio-skórkę" na nausznikach, która potem na uszach zostaje. Czego wolałbym uniknąć

 

 

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wszystkie 3 wymienione modele Bluedio to działają przewodowo. Pisałem już o tym. Każde z nich ma gniazdo USB-C do ładowania i do podłączenia specjalnego kabla który z drugiej strony jest zakończony wtykiem jack 3-polowym. Taki kabel jest na wyposażeniu tylko T7 i jest to krótki kabelek 1,2m bez mikrofonu. Można jednak dokupić taki kabel osobno na aliexpress kosztuje kilkadziesiąt zł zestaw składający się  z krótkiego kabla1,2m z wtykiem jack 4-ropolowym i przedłużacza zakończonego dwoma wtykami jack 3-polowymi do komputera. 

Jeśli chodzi o słuchawki do komputera do 200 zł nie wymagające dodatkowego sprzętu wybrał bym  Encore Rockmaster OE . Mają wprawdzie krótki kabel na wyposażeniu lecz bardzo łatwo kupić inny o dość dowolnej długości. Musi być zakończony z obu stron wtykami jack 3,5 mm. Można z nich łatwo zrobić słuchawki bezprzewodowe podłączając np. adapter bluetooth Xiaomi Mi .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jakieś opcje przewodowych tańsze? Zakładałem, że przewodowe to tańsze. Bo BT podobno poniżej 150 nie warto kupować.

Bluedio też spoko opcja o ile nie zajadę ich tak ładując / nie ładując, no i kable musiałbym dokupić bo 1,2 metra to za krótki. Mam duże biurko i do PC trochę daleko.

Kupujesz bezproblemowo na tym AlliExpress? Bo u nas w firmie czasem zamawiamy różne rzeczy, ale często są problemy. Np. dostaliśmy podszewki do szycia peruk, zamiast form silikonowych do ciastek i gadka ze sprzedawcą to jak odbijanie piłeczki o ścianę. Dziewczyna, która robi te zamówienia, mówi, że co chwilę jakieś spory otwiera.

 

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś tam kupujesz w sklepie który jest firmowym danego producenta lub po prostu w dobrym sklepie, to z reguły nie ma problemów. Jeśli zamówisz słuchawki to raczej niemożliwe  abyś dostał coś innego. Niektóre z tych sklepów mają magazyny w Europie i wtedy czas dostawy jest krótki. Mały akumulator i chip zapewniający łączność bluetooth  są tanie. Podobne słuchawki przewodowe i bezprzewodowe często różni kwota 20-30 zł. Jak widzisz przyzwoity odbiornik-adapter może kosztować 40 zł. Nie zawsze warto kupować słuchawki w Chinach, ale te OneOdio ponoć warto https://pl.aliexpress.com/item/32832715875.html . Kiedyś jedna z polskich firm rebrandujacych sprzedawała je w wersji podstawowej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają solidnie. Tylko potem jak będzie jakiś wadliwy egzemplarza lub się coś zepsuje to już nic się nie zrobi.

Właśnie zauważyłem, że nie ma wielkiej różnicy cenowej między BT, a kablem. Chociaż na forum komputerowym pisali, że za tę samą kwotę ma się znacznie lepsze słuchawki kablowe niż BT.  Zaskoczyłeś mnie trochę tym, że trzeba je trzymać naładowane i przynajmniej raz w miesiącu podładować . Ogólnie na przełomie ostatnich 2 miesięcy użyłem słuchawek 1-2 raz do odsłuchania filmiku instruktażowego na Youtube. Dlatego jak to napisałeś, to pomyślałem, że lepiej jednak ten kabel. Tylko te znowu się przełamują i przestają łączyć. Czy te dzisiejsze już tak nie mają?

Na siłownie może lepiej kupić drugie douszne BT.

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość mi podobają się też te  Bluemedio T7 - to taka hybryda - można chyba dokupić też przedłużacz kabla jack 3,5 i używać na kablu. Chociaż ten czytnik kart jak dla mnie zbędny.  Zastanawia mnie tylko jak ten akumulator się będzie sprawował, jak ja je będę pewnie głównie na kablu używał, czy właśnie nie ucierpi. Nie wiem czy one się ładuję też z tego jacka, czy osobno trzeba ładować. To są oddzielne systemy?

 

Jeszcze ciekawe są T2 one wyglądają bardzo solidnie na zdjęciach. Nie wiem jak z graniem. Do tych chyba trzeba kupić kabel usb-c - jack 3,5

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bluedio T2 to dość stara konstrukcja i są całkowicie plastikowe. Znacznie gorsze wykonanie. W przypadku  Bluedio T7 najsensowniejszym i chyba jedynym rozwiązaniem jest zakup przedłużacza, bo długie przewody do tych słuchawek nie istnieją. T7 bez plusa nie mają czytnika kart pamięci. Myślę że w niczym on nie szkodzi. Zawsze powstaje dodatkowa opcja słuchania muzyki bezpośrednio z karty pamięci. Powinieneś wiedzieć że dla tego producenta charakterystyczną cechą słuchawek jest to że gdy używa się ich przez bluetooth do kabla można podłączyć drugie słuchawki przewodowo lub można je podłączyć np. pod wzmacniacz i wtedy działają jak odbiornik bt. Słuchając przewodowo tych słuchawek raczej nie naładujesz. Utrudnia to jedno wspólne gniazdo do ładowania i podłączania kabla analogowego. Są rzadkie przypadki słuchawek bt które działają przewodowo podłączone do komputera przez USB i wtedy można oczekiwać ładowania gdy słucha się w nich muzyki. Tyle ze te które znam były i są dużo droższe. Ten odbiornik Xiaomi o którym wspominałem jest wręcz przewidziany do ładowania gdy działa. W momencie podłączenia do ładowania sam się włącza. Do tego ma na wyposażeniu kabelek o długości kilu cm zakończony wtykami jack z obu stron na którym może wisieć pod słuchawkami przewodowymi.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obecnie zastanawiam się nad tańszymi kablowymi JBL T500, bo w sklepie fajnie grały, ale ta ceratka na nausznikach, średnio. Superlux HD330 (też cerata) i tymi Bluedio T7 (te mi się wydają najlepsze), a jak oceniasz je pod kątem dźwięku?

Ta funkcja podłączania drugich słuchawek to tak żeby sobie we dwoje słuchać? Ciekawe, chociaż chyba nie używałbym.

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T7 nie słyszałem. Z tego co o nich czytałem powinny mieć najbardziej dopracowane brzmienie w stosunku do starszych wersji i są to podobnie jak T6 i TM słuchawki wokółuszne. T6 nie miały przycisków do regulacji głośności. Nie powinny ustępować dźwiękiem dobrym słuchawkom przewodowym w tej cenie w jakiej się je sprzedaje. T7 powinny daleko dystansować jakością wykonania plastikowe JBL T500. Ich konstrukcja pałąka opiera się o metalowe odlewy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły słuchawki bluetooth jeśli mają być używane na kablu jack nie korzystają z mikrofonów wbudowanych w słuchawki. Zdecydowana większość słuchawek bezprzewodowych do podłączenia przewodowo ma kable 3-pin czyli TRS. Zadko można spotkać kable na wyposażeniu z mikrofonem. Wtedy muszą mieć wtyk jack 4-pin czyli TRRS. Tu masz zestaw Bluedio składający się z kabla z mikrofonem z wtykiem TRRS i przedłużacza z dwoma wtykami jack do komputera: https://pl.aliexpress.com/item/32962843029.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem prawie zawsze słuchawki bt jeśli mają kabel do działania przewodowo, to z reguły jest bez mikrofonu i TRS. Jeśli chcesz mikrofon do korzystania przewodowo to trzeba sobie dokupić taki kabel. Taki kabel z mikrofonem na wyposażeniu to rzadkość, a w cenie jakiej szukasz słuchawek, chyba niemożliwe. Do tego musisz wiedzieć że jeśli używasz mikrofonu w trybie bt, to słuchawki działają w trybie niskiej jakości dźwięku w słuchawkach - mono. Dlatego taki mikrofon może służyć do komunikatorów lub rozmów telefonicznych. Do gier 3D grupowych odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...