Skocz do zawartości

[Nauszne] Tani bluetooth czy jednak kabel do PC? Modele


Recommended Posts

aha, czyli do gier toraczej takie gamingowe słuchawki z takim wysuwanym mikrofonem? Albo osobny mikrofon?

JBL t500 mają chyba właśnie takie kable TRRS tak przynajmniej po jakcu sądząc - 3 obrączki ;). No ale one nie są BT więc musi tam być ten mikrofon na kablu.

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@MobyDick dotarło ustrojstwo od bluetooth :) Wykonanie super , nawet komuś się chciało dać imitację szczotkowania na plastikowym panelu przednim. Kabelków dołączyli więcej niż jest u mnie w osiedlowym elektrycznym , za to plus , tym bardziej , że jest nawet optyczny ,co rzadko się zdarza. Trochę lekki , ale to może dlatego , że jestem przyzwyczajony do sprzętów 20kg. + :)

 

IMG_1206.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę dzisiaj u siebie , napisze jak to działa , może się komuś przyda do słuchawek bezprzewodowych.

A zasięg nadajnika wg. producenta to 60m. , po robocie biorę miarkę i sprawdzam , jak mi umilkną słuchawki po przejściu 59,95 m. to ich zaskarżę :) 

9 minut temu, MobyDick napisał:

Powinni napisać 1 kabel ;) .

Może to tylko alternatywa do energii wiatrowej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz , bo do tego cuda techniki molekularnej jak przeczytałem, można podłączyć , sparować , czy jak się to nazywa ,dwie pary słuchawek i każdy może słuchać oddzielnie w swoim pokoju. Tak , a'propos pokoi , to tyle zapłaciłem , że chyba w cenie było to mieszkanie z wizualizacji ,czekam na klucze.....może pocztą ? :)

bluetooth.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do tego Bluedio.pl facet powiedział, że mikrofon działa normalnie na kablu. Pytałem, czy  słuchawki przełączają się w tryb mono jak się używa mikrofonu, powiedział, że nie że normalnie działają, ale zdecydowanie podane przez Ciebie informacje są bardziej szczegółowe. Szczerze mówiąc mało ludzi się na tym zna. W sklepach ciężko. Oficjalne pytanie do producenta mogą wysłać. W instrukcji jest tylko o użytkowaniu na bleutooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Edifier W800? też przewodowe i bezprzewodowe. Też dodają kabel jack, pewnie taki sam jak Bluedio. Jak usłyszałem mikrofon Bluedio T7 na tym teście to chyba nie ma sobie co nim głowy zawracać, czy działa na kablu, bo za bardzo się do niczego nie nadaje. Chociaż nie wiem jak na żywo wychodzi, bo tak jak przechodzi przez ileś nagrań to nie wiem na ile wiarygodne. Nawet nie wiem czy będą działać.

 

Edifer W800 na X-komie ma napisane kompatybilność Windows, Androdi, a nic o iOS / iPhone. Tak samo nie ma żadnych konkretnych informacji na ten temat o Bluedio, ale na jednej reklamie graficznej chyba jest iPhone, (chyba). Mają też aplikacje pod iOS więc zakładam, że słuchawki są kompatybilne.

Opisy w sklepach też są niezłe - w jednym piszą, że ten model ma mikrofon, w drugim że nie ma. Kupując dzisiaj sprzęt elektroniczny, to się kupuje jajko niespodziankę.

Nikt nic nie wie. Instrukcje okrojone, dane producenta okrojone. Kompatybilność to jedna wielka niewiadoma. Przedstawiciel producenta w pl też nic nie wie. Jedynie jakieś sensowne recenzje, ale tu też wiadomo, że afiliacja działa, reflinki w opisie i często to rzutuje na opinię.

 

Na Amazonie Edifier W800 ma sumarycznie nieco lepsze oceny niż T7, ale nie wiem na ile się taką statystyką sugerować. 

 

 

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden mikrofon wbudowany w słuchawki bt nie będzie działał po kablu jack. Ten z Edifer W800 na pewno nie.  Nie wiem jak jest z tym mikrofonem w T7. W starszych modelach był bardzo czuły. Czasem aż za bardzo, bo bardzo było słychać wszelkie odgłosy z otoczenia. Może ten koleś z youtuba miał uszkodzony mikrofon. Edifer W800 ma atut w postaci bardzo długiego czasu pracy bezprzewodowej na jednym naładowaniu. Nie słyszałem ich, więc co do dźwięku się nie wypowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też może mieć znaczenie izolacja otoczenia, jak w pokoju jest ktoś kto ogląda TV, a pod tym względem chyba lepiej wychodzą Bluedio, chociaż te systemy ponoć aż tak nie działają.

 

Które byś wybrał dla siebie z tych 2, bo nie mogę się zdecydować :) . Też nie widziałem, nie macałem, nie przymierzałem i nie słuchałem. Wirtualnie trudniej wybrać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybrałem Bluedio, zanim jeszcze przeczytałem twój post. Głównie ze względu na jakość wykonania,   ale nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Mikrofon rzeczywiście się do niczego totalnie nie nadaje. Jakbym planował dużo używać mikrofonu i rozmawiać przez nie, to bym od razu odsyłał. Prawie się nie da zrozumieć rozmówcy. Musi bardzo, bardzo głośno mówić. Może coś da się tam jakoś podgłośnić, ale nie wiem jak. Do rozmów się one w ogóle nie nadają.

Mocno słychać na zewnątrz muzykę ze słuchawek.

Grają chyba ok, ale nie mam porównania.

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba rzeczywiście musieli zaoszczędzić na mikrofonie, bo starsze modele miały je bardzo czułe. Może otworek przez który działa mikrofon do rozmów jest przytkany? Próbowałeś rozmawiać przez te słuchawki z włączonym i wyłączonym ANC ? To tez może mieć wpływ. Mikrofony są potrzebne do działania tego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tylko aplikację w telefonie, w której nic niema. Poza tym, że większość funkcji jest płatna, co jest dosyć żenuje zwżając na fakt, że właśnie kupiłem ich sprzęt.

Jaki ten program do wygrzewania słuchawek?

Kurcze czytam teraz sporo opinii, że ich wadą jest mikrofon i to lipa. Próbowałem tylko na wyłączonym ANC. Wiesz jak odbierasz rozmowę, to trochę niezbyt jakby trzeba było jeszcze włączać ANC. Spróbuję jutro.

Ogólnie jak rozmówca ekstremalne głośno mówi to słychać, ale  trzeba mu powiedzieć żeby mówił bardzo głośno. Tak normalnie, to co drugie zdanie trzeba powtarzać, co? co? co? powtórz, bo nie słyszę... nie rozumiem... Dramat. Nie da się z tego korzystać do rozmów. Chyba zwalili to totalnie. Jak tamten były zbyt czułe, to ten w ogóle nie zbiera. Lepiej by było rozłączyć i odebrać normalnie telefon.

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to słuchawki do komputera - jeszcze czekam na adapter. Zobaczymy jak pójdzie.

Na kablu jest ok z laptopa, z komputera słabo, ale to może być wina karty dźwiękowej - zintegrowana na płycie Asrock B450M Pro4. ma   5.1 / 7.1 ale gra kiepsko na słuchawkach, albo mam coś źle ustawione lub może sterownik kiepski.  Na bluetooth z iphona i laptopa grają ok.

Ogólnie nie poleciłbym ich nikomu, kto chce używać mikrofonu do czegokolwiek. Mikrofon nawet do rozmów się nie nadaje.

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...