Skocz do zawartości

[Nauszne] Tani bluetooth czy jednak kabel do PC? Modele


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No dobra , jak zacząłem pisać o nadajniku bluetooth w tym wątku to dokończę , przypomnę że mowa o 

https://rcpro.pl/product-pol-17283-Nadajnik-odbiornik-Bluetooth-5-0-BlitzWolf-BW-BR5.html

powiem krótko , produkt się sprawdził , testowałem u siebie jako odbiornik / Spotify z telefonu , radia internetowe / jak i u kolegi jako nadajnik do słuchawek bezprzewodowych. Co prawda już na wstępie dałem plamę podłączając / nadajnik/ BlitzWolf po rca do Pre Out wzmacniacza zamiast do wyjścia słuchawkowego , no ale każdemu się zdarza :) Co do połączenia z urządzeniami to następuje błyskawicznie i nawet nie musiałem parować z telefonem ani słuchawkami , jakoś samo " wskoczyło ". Jedyna uwaga to , że nie ma w zestawie zasilacza i trzeba kombinować samemu / u mnie podłączenie pod USB amplitunera KD jako źródła prądu , u kolegi pod ładowarkę do telefonu/.

@MobyDick , jeszcze raz dziękuję , trafiłeś z wyborem.

IMG_1210.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Adapter USB Savio B-40, to zasięg ma 2 metry, tyle że nawet na 1 metrze ciągle przerywa. Chyba, że może wgranie softu z płytki coś zmienia?? Nie instalowałem, bo wszystko się łączyło, ale z taką jakością przerywaną, to do zwrotu. Dziadostwo totalne. Spróbuję chyba z tym ASUS BT-400, ma dość dobre opinie. 

Chyba, że mi coś polecicie taniego jeszcze alternatywnego. Kupowanie adaptera droższego od słuchawek dla mnie nieco mija się z celem.

Z Alliexpres trochę się obawiam, bo już do Chin nie odeślę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

I jak z zasięgiem ?

Jako odbiornik /Spotify/ bez problemu z jakiś 17 metrów , dalej chałupa kolegi się skończyła :) , jako nadajnik / słuchawki Sony nie wiem jaki model, ale srebrne , metalowe i dosyć ciężkie/ spokojnie z ok. 8 metrów , wszystko w obrębie jednego pomieszczenia ,dalej nie sprawdzaliśmy, bo zająłem się ustawianiem w sensowny sposób kolumn / pierwszy raz po przekątnej pokoju , fajny efekt wyszedł :)/. Nic nie rwie , dźwięk płynny , połączenie ze słuchawkami po ok. 1 sekundzie. Brak instrukcji do BlitzWolf po polsku , to minus , bo np. dla takiego laika jak ja połowa instrukcji w angielskim była niezrozumiała , to urządzenie ma sporo funkcji połączenia i jakaś instrukcja w rodzimym języku by się przydała. Było coś o parowaniu i kodzie " 0000" , ale urządzenie połączyło się samo i dzięki Bogu :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod 0000 bywa czasem potrzebny gdy jakieś urządzeni koniecznie żąda kodu. Wygląda na to że te anteny działają i dają dobre połączenie. Przy połączeniach bluetooth spory wpływ mogą mieć zakłócenia i jest to wtedy szczególnie denerwujące gdy słucha się muzyki tą drogą. Zasięg na poziomie 2 metry to tragedia. Albo jest coś nie tak z tym adapterem, albo jest blisko jakiegoś źródła zakłóceń. Przyzwoity adapter tego typu powinien dać zasięg na poziomie 10 m w linii prostej bez przeszkód. Na Aliexpress dobre adaptery ma Ugreen w standardzie 4.0. Myślę że tamtego nie musiał być zwracać. Kosztuje 2 dychy ale nie wiadomo w obecnej sytuacji ile bezie szedł do Polski bez dopłaty. Za AliExpress Standard Shipping trzeba dopłacić 10,50 i powinien dotrzeć w jakieś 2 do 3 tygodnie. A u nas to jak się trafi jedne dość tanie działają dobrze a inne gorzej. Z droższymi również bywa rożnie.  Musisz poczytać opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus BT-400 ma dość dobre opinie.

Co ciekawe na Savio dzisiaj jest o niebo lepiej, nawet wstałem od komputera poszedłem i sporadycznie tylko coś zerwie. Co może powodować zakłócenia? Inny bluetooth np. mocny z iphona?

Wczoraj robiłem test laptop spoko grał, ale przez ścianę nie przejdzie, iphone nawet i przez ścianę dawał radę, a ten cały czas szarpał. Dzisiaj gra normalnie. Chyba, że sąsiad z kosmitami gada, to może zakłócać. No popróbuję go jeszcze przez kilka dni. Jeśli to zakłócenia, to mimo wszystko  laptop i iphone nie miały z nimi problemu. Ten jest zdecydowanie słabszy, ale to pewnie norma.

 

Warto dogrywać ten sterownik z płytki?? Jak się wszystko paruje? Tylko o dziwo często nie wyskakuje mi w trayu ikona BT

Edytowano przez Ramal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami z płytki bywa różnie. Czasem mogą  zupełnie uniemożliwić działanie przesyłania dźwięku. Czasem dostajesz dodatkowe opcje. Zawsze możesz je odinstalować. Myślę że warto wypróbować. Czasem warto umieścić taki adapter na przedłużaczu USB, tak aby odsunąć go od komputera i umożliwić lepsza propagację w większej ilości kierunków. Anteny obu urządzeń powinny się widzieć. Kiedy się nie widzą korzystasz w dużej mierze z odbić od ścian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...