Skocz do zawartości

Kolumny do Nad c368


Gość

Recommended Posts

Cześć.Panowie wymieniłem sobie wzmacniacz na Nad c368 Jakie wg was typować kolumny do tego wzmaka.Pomieszczenie 28m2 muzyka różna z przewagą roka raczej żywiołowa.Preferuje raczej brzmienie ocieplone ale szczegółowe a i lubie słyszeć struny gitar i w miare głęboki bas kiedy trzeba uderzony w punkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, jest wiele ciekawych opcji. Focal Chora 816 to moja pierwsza propozycja. Mocny, szybki, energiczny dźwięk. Bardziej plastycznie, ciepło, ale nadal z dobrym basem i świetną przestrzenią zagra Kef Q750. Bardzo fajnie, zgodnie z Twoimi wymaganiami zagra Dynaudio Emit M30. Spójrz także na Pylon Audio Ruby 25.

To tylko kilka, moim zdaniem najciekawszych propozycji. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. U nas masz do dyspozycji dziesiątki modeli, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Oczywiście dla forumowicza indywidualna atrakcyjna wycena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Bez opisów bo i tak musisz to odsłuchać

Dynaudio emit 30

Heco elementa 700

Oraz kef q750

To modele które moim zdaniem bardzo dobrze zgrywają się z tym modelem nada. Zapraszam cię po wypożyczenie sprzętu i na odsłuch u nas. Pozostaje do twojej dyspozycji w razie wszelkich pytań

Czy Heco Elementa 700 bardzo się różni dzwiękowo od Aurory 700?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, przemo820308 napisał:

Cześć.Panowie wymieniłem sobie wzmacniacz na Nad c368 Jakie wg was typować kolumny do tego wzmaka.Pomieszczenie 28m2 muzyka różna z przewagą roka raczej żywiołowa.Preferuje raczej brzmienie ocieplone ale szczegółowe a i lubie słyszeć struny gitar i w miare głęboki bas kiedy trzeba uderzony w punkt.

W tym budżecie do tego wzmacniacza warto posłuchać kolumn Elac Debut 2.0 F6.2

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2020 o 12:38, przemo820308 napisał:

Czy Heco Elementa 700 bardzo się różni dzwiękowo od Aurory 700?

Powiem na moim odczuciu, Element'y były bardziej przejrzyste w pasmach wysokich i środek w stosunku do Auror no i cena 2x droższe. Ale ten odsłuch robiłem na Yamaha 1080 

Edytowano przez MuadDib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2020 o 12:38, przemo820308 napisał:

Czy Heco Elementa 700 bardzo się różni dzwiękowo od Aurory 700?

Tak. Ewidentnie to brzmienie pomiedzy Aurora a Celan. łączy w sobie aspekty obu konstrucji. Mimo że z wyglądu bardziej przypomina Aurore.

Dnia 20.06.2020 o 14:52, lysyrafal napisał:

Elac Debut 2.0 F6.2

Tak, warto je dopisać do mojej listy.

Dnia 20.06.2020 o 23:22, Miras23 napisał:

to teraz pojawiły się nowe, ich następca Reference. Są trochę droższe ale moim zdaniem bardziej przestrzenne i zróżnicowane.

To nie jest następca. To linia która będzie produkowana obok Debut. Gdzie ich słuchałeś i z czym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Tak. Ewidentnie to brzmienie pomiedzy Aurora a Celan. łączy w sobie aspekty obu konstrucji. Mimo że z wyglądu bardziej przypomina Aurore.

Tak, warto je dopisać do mojej listy.

To nie jest następca. To linia która będzie produkowana obok Debut. Gdzie ich słuchałeś i z czym?

 

No to po co mieć Fabię i Fabię z innymi światłami? Serio Elac będzie produkował dwie serię na raz? Nie wydaję mi się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Reference 2.0 zostaje i Reference Premier. Bo to nie są te same kolumny.

Jest to uzupełnienie linii. Seria Premier jest prawie dwukrotnie droższa co uzupełnia lukę pomiędzy Debut a Uni Fi.

No właśnie próbuje zaznaczyć że to nie jest Fabia i Fabia z innymi światłami. Idąc Twoim rozumowaniem po co jest robić (zaznaczam że strzelam bo się na tym znam) Golfa, Leona, Rapid i takie tam skoro to jest to samo podwozie.

Zaznaczyłem! Konstrukcja wewnętrzna, strojenie, zastosowane membrany są inne w serii Elementa. Kolumna gra inaczej.

Teraz dużo kolumn rożnych producentów wygląda podobnie. Po co jej robią skoro ktoś inny ma już taką Fabie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S4Home , odsłuchiwałem Aurory i potem dostałem Elementa i jest różnica w dźwięku a i wyglądem też się różnią bo ( obwódki głośników w aurora są czarne i boki kolumn są nie białe tylko w kolorze brzozy ). Elementa nie dość, że prezentują się elegancko ( obwódki srebne lub stalowe jak tam kto woli to jeszcze kolumny są białe ) no i to co jest najważniejsze grają nie porównywalnie lepiej od Auror. I tak naprawdę nie wiem czemu kupujący mylą je lub nawet porównują bo to są naprawdę inne kolumny.

Edytowano przez MuadDib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inna sprawa jak je odbierasz, oczywiscie że tak. Ja nie wiem czy grają dwukrotnie lepiej.

18 godzin temu, Kubad napisał:

porównując elac debut 2.0 f6.2 z nową serią Reference

Być może dlatego że w nowej serii reference nie ma odpowiednika tych kolumn. Jedyny podłogowy model DRF52 to odpowiednik F5.2.

Ja bardzo lubię F6.2 może doczekam się odpowiednika. A może Andre Jones wykorzystał już potencjał Debuta. To 3 odmiana tych kolumn w krótkim czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...