Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do Wharfedale 11.1


Cielik

Recommended Posts

Witam szanowne forum,

Zwracam się o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza do kolumn Wharfedale 11.1.

Calosc poki co bedzie podlaczona do PC gdzie beda ogladane Filmy jak i do gier i muzyki (Muzyka Dance ,Pop,lata 80te,radio).

Narazie mam tylko 2 glosniki ale z czasem mam zamiar dokupic glosnik centralny  lub subwofer i glosniki podlogowe.

Dlatego szukam wzmacniacza jak Denon x1600h -na start 2.0 pozniej 5.2 lub inne opcje.

Bardzo proszę o opinie(porady) czy to dobre polaczenie czy moze lepiej Yamaha lub inne opcje.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. ,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze  to na chwilę obecną nie ma to znaczenia. To są tyły do kina domowego. jeśli w najbliższej przyszłości myślisz o kupieniu frontów do przodu i amplituner kina domowego to w tym momencie musisz się zastanowić jakie fronty będą i pod to będziemy dobierać amplituner. Jeżeli do kompletu seria 11 od wafli to polecam Yamahę 685. 

A jeśli coś innego, to co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli będzie jednak kino to Do Wafli polecam Yamahe 685. A do Cantona, Denona albo Marantza.

Więc musisz się zastanowić.

X1600 jest tańszy bo to dźwiękowy odpowiednik Yamahy 485. Ma tylko więcej kanałów. Jak 585.

685 czy też model X2600 graja lepiej.

a jeśli chciałbyś zostać przy stereo to tak jak powiedziałem wcześniej. Bez różnicy bo te kolumny nie nadają się do stereo. Taki tani Topping czy SMSL to tania opcja na przeczekanie i dozbieranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki.

na poczatku Sierpnia chcialem cos juz kupic xD,a czasem mi se wydaje ze z dnia na dzien wiem mniej niz wiecej 😅

Jak pisalem na poczatku plan byl kupic 2 glosniki (Wafle 11) i jakis wzmacniacz do tego(do 2k zl-.") i podlaczyc do kompa.

Z czasem mialem dokupic reszte glosnikow(5.0,5.1) i podlaczyc juz wsysko do TV.

Teraz w glowie to  juz z 10 opcji mam 😂 .

ok lece do roboty,dam znac jeszcze .

Dzieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

bo dluzszym zastanowieniu kupia se lepij alumy do auta i bydzie  git xD

ok a na powaznie to po rozmowach z plcia piekna w domu doszlismy do wniosku ze zostaniemy przy stereo (2.0 lub 2.1)i podlaczymy do tv a nie do pc( bo w 90 % do muzyki bedzie uzywane a w 10 % do filmow i TV).

Muzyka ktorej sluchamy -wsumie wszystko oprocz muzyki klasycznej.

Pozostaje teraz tylko kwestia jakie glosniki i wzmacniacz 😇-budzet do hmm okolo 3k lub max do 4 bez wiedzy plci pieknej w domu 😁

Macie jakies propozycje ? bo ja to uparty jakos na wafle jestem he 11.3 moze 11.4,moze crystal 4.3 he.

Jestem otwarty na propozycje, kupie 2 zestawy i porownam.

Dzieki z goryizba.thumb.JPG.aa7c80c8ab937d13b7e0ca0bd0f377e3.JPG

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to monitor który został skonstruowany do tyłów kina domowego. Moim zdaniem 13 cm membrany ( a zaznaczmy że tyle nie ma przecież) to mało jeśli chodzi o generowanie niskich częstotliwości. Owszem mozna go stosowac jako zamiennik to monitorów przy mini wieży. Ale no wypada budować stereo po prostu na większych kolumnach. Zwłaszcza przy 20 m

RN 602 możesz bez problemu wszędzie do nich sprawdzić w domu. My też możemy Ci go wypożyczyć przetestuj sam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...