Skocz do zawartości

Standy głośnikowe mojej produkcji - czy są chętni ?


Recommended Posts

Cześć. Niedawno nabyłem kolumny podstawkowe pod które potrzebowałem stojaki. Jak zobaczyłem ceny w necie to zdębiałem, dlatego postanowiłem wykonać je samodzielnie. Niestety materiał na składach w ilości, które potrzebowałem nie wychodzi zbyt tanio, ale przede wszystkim jest to (nie chwaląc się) zdecydowanie inna jakość :) Nogę stojaka zrobiłem z pełnego wałka 50mm co w połączeniu z dwoma blachami o grubości 5mm dało ok 11kg wagi na stojak. Aby uniknąć ewentualnych naprężeń i odkształceń blachy podczas spawania postanowiłem nawiercić w każdej blasze i po obu stronach wałka 3 otwory 6mm i przykręcić blachy stożkowymi śrubami tak aby nie wystawały poza wysokość blachy. Dodatkowo między wałek, a blachę z obu stron zastosowałem masę sikaflex aby ewentualnie absorbowała drgania i nie przenosiła je na cały stojak :) Stojaki nie licząc podkładu były 3 razy malowane.  Gdyby był ktoś zainteresowany to mogę takowe stojaki wycenić i wykonać. Wszystko do ustalenia indywidualnie.

 

IMG_20200617_160425.jpg

IMG_20200618_175401.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak było by najprościej o ile robiłbym wszystkie jednakowe standy lub w bardzo przybliżonych wymiarach.

Wstępnie najtaniej jak można trzeba przyjąć 400zł/para z racji na nie koszt już samego materiału, a czas pracy nad takim stojakiem. 

Oczywiście cena aktualna jeśli wymiary zamówionego stojaka będą takie same lub zbliżone do mojego. Tj. wysokość 45cm i wymiar dolnej i górnej podstawy 20x20 (na zdjęciu 20x24). Koszt wysyłki do ustalenia, ale w sumie dwa takie stojaki to blisko 25kg wagi.

Edytowano przez Aggressive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popierałem i zawsze będę popierał twórczość własną :) Stand, przynajmniej na zdjęciach wygląda dobrze , cena jest do przyjęcia , fajnie by było gdybyś jeszcze zróżnicował wymiary podstaw , stojak byłby bardziej uniwersalny i mógłby być stosowany do większych monitorów.

Miałem nie pisać , ale niestety nie mogę się powstrzymać :) Chłopie, tym zdjęciem z tymi dwoma kolumnami wciśniętymi we wnękę na TV robisz sobie antyreklamę , bo od razu widać , że nie masz pojęcia o akustyce , do następnego publikowanego zdjęcia wystaw te standy z kolumnami przed ten segment i będzie ok..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Aggressive napisał:

Cześć

Fajnie to wszystko wygląda na zdjęciu, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie tego amplitunera na szafce pod TV. Potrzebne jest dobre chłodzenie, a w tej półce nie ma go wcale albo jest niewiele.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 oczywiście wymiary podstaw jak i wysokość wałka do ustalenia, kwestia tylko docięcia blachy na odpowiedni wymiar i wycenienia większego formatu blachy. Można zrobić i 50x50cm :) Cena z czasem może ulegnie zmianie na plus, ale muszę obrać jakiś sposób szybszej obróbki, nawiercenia, gwintowania i pogłębiania otworów. Nie robię tego z automatu tylko każdą blachę indywidualnie pasuję pod każdą stronę wałka. Nie mam na to póki co dobrego sposobu. Aby uniknąć ewentualnych niedoskonałości na powierzchni walka jest on na całej długości toczony aby powierzchnia była idealnie gładka, a blacha jest przed malowaniem ręcznie szlifowana. Dołączam nowe zdjęcia, te kropeczki białe na podstawie to kurz :)

 

Krytykę oczywiście przyjmuje i dziękuję za zwrócenie uwagi. Jestem świeżo po zakupie kolumn jak i amplitunera i dopiero testuję ich ustawienie. Liczyłem się z tym od samego początku bo w innym temacie koledzy również podzielali Twoje zdanie. Zanim w ogóle zacząłem cokolwiek czytać na ten temat to pomysł był aby tam wcisnąć podłogówki, ale na szczęście koledzy szybko wybili mi ten pomysł z głowy. Kolumny podstawkowe miały być kompromisem, który na ten moment akceptuję bo i tak brzmi to lepiej niż głośniki z tv.

 

Ps. Proszę nie ciągnąć wątku złej akustyki w tym temacie. Jestem świadom, że na ten moment nie będzie to brzmieć najlepiej bo sama meblościanka jak i akustyka (kształt) pomieszczenia jest nie najlepszy.

 

@lysyrafal dziękuję za zwrócenie uwagi. Jestem świadom takiego ustawienia i póki co jestem na etapie jego testowania. Będę rejestrował temperaturę w tej "budzie" i zobaczymy czy będzie taka konieczność, ale jeśli tak to rzeczywiście amplituner pójdzie półkę wyżej. Dziękuję.

 

 

IMG_20200620_181228.jpg

IMG_20200620_181235.jpg

Edytowano przez Aggressive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grzegorz38 napisał:

Dołączę się , w tej wnęce dzwięk musi lekko przerażać :)

Nie dołączaj się-bo autor wątku wyraźnie prosił by nie wypowiadać się tutaj o złej akustyce w Jego pokoju!

@Aggressive,

przeniosłem wątek do odpowiedniego działu-standy samodzielnie robione pasują bardziej do DIY.

A jak już jesteśmy przy propozycjach zmian-oprócz tego co już zasugerował Rega, to:

- otwory w narożnikach podstaw by można było tam wkręcić kolce  od dołu;

- możliwość nawiercenia otworów w górnej podstawie pod konkretne modele kolumn podstawkowych które mają takie nagwintowane otwory (np. Xaviany) umożliwiające zespolenie kolumn z podstawkami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo gwint w kolcach standardowo jaki ma rozmiar ? Jest to oczywiście do zrobienia, ale to już kwestia dogadania z ewentualnym kupującym jaka opcję sobie życzy, bo nawiercać wszystkie pod kolce nie ma chyba sensu bo będzie to gorszej wyglądać gdyby ktoś chciał je postawić na gumowych nóżkach, gąbce czy filcu, a otwory zostaną.

Druga opcja też jest oczywiście do zrobienia, muszę tylko wygoglowac o co kaman bo nie miałem wcześniej styczności z takimi kolumnami ani stojakami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...