Skocz do zawartości

Jaki amplituner AV do Monitor Audio Bronze 5??


maciek069

Recommended Posts

Witam,

zostałem właśnie posiadaczem zestawu kolumn Monitor Audio Bronze 5 (póki co zestaw 5.0 ale sub w planach). W chwili obecnej poszukuję średniej klasy amplitunera kina domowego do dopełnienia tego zestawu.

Budżet 2500-3500 zł

Wykorzystanie: filmy - bluray, netflix, yt, avi 50%, muzyka - głównie CD, ale też wszelaki streaming 50% (docelowo do muzyki planuję zakup dedykowanego odtwarzacza CD, może też chromecasta)

Pomieszczenie - otwarty prostokątny salon, ok 25m2.

Póki co rozważam:

- Yamaha MusicCast RX-V685 (i do tego później odtwarzacz CD CD-S300 lub CD-S700)

- Marantz NR1710 (i do tego później odtwarzacz CD Marantz CD6006)

Zależy mi po trochu na wszystkich - zarówno aby efekt kina domowego był 'wow', ale też żeby muzyka brzmiała przyzwoicie, dynamicznie i wyraziście (w szczególności odtwarzana z CD, których to CD mam całkiem pokaźną kolekcję).

Proszę o pomoc/rady/sugestie co do tych amplitunerów, a także w kwestii samych odtwarzaczy CD - co wybrać, na co zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli nie podałem jakichś istotnych informacji, to dajcie znać, uzupełnię wypowiedź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Monitor Audio raczej skłaniałbym się w kierunku amplitunerów Denon lub Marantz. Jest to kwestia charakteru brzmienia urządzeń w połączeniu z kolumnami. Jeśli stawiasz także na odsłuch muzyki, zdecydowanie namawiam na amplituner Marantz. Może być NR1710, chociaż niewiele droższy, a dźwiękowo lepszy będzie SR5014. System taki swietnie sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym. Docelowo dokupisz sobie jeszcze dobry subwoofer (w tym przypadku zwróciłbym Twoją uwagę na markę REL i SVS) i będziesz miał pełne kino.

Alternatywą dla Marantz może być Denon AVR-S950H. Yamaha RX-V685 także wchodzi w rachubę, ale będzie do zestawienie, które zagra najbardziej jasno, trochę ostro.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz dokupić w przyszłości odtwarzacz CD to ja sugeruje zbudowanie systemu na amplitunerze z wyjściem pre out i wzmacniaczu, który posiada wejście main in. Wiąże się to ze zwiększeniem budzetu, ale też z poprawą odbioru stereo. Sam przez jakiś czas miałem połączony Amp marantza nr1509 z CD ekiem i grało to tak sobie. Dobiero wzmak przyniósł poprawę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 @seba3002 Bardzo dziękuję za odpowiedzi!

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Jesli zamierzasz dokupić w przyszłości odtwarzacz CD to ja sugeruje zbudowanie systemu na amplitunerze z wyjściem pre out i wzmacniaczu, który posiada wejście main in. Wiąże się to ze zwiększeniem budzetu, ale też z poprawą odbioru stereo. Sam przez jakiś czas miałem połączony Amp marantza nr1509 z CD ekiem i grało to tak sobie. Dobiero wzmak przyniósł poprawę. 

@seba3002Powiedz mi proszę (bo ze mnie laik) co daje mi amp z wyjściem pre out oraz do tego wzmacniacz z wejściem main in? Dodatkowo czy możesz polecić jakiś amplituner, który takowe posiada? W jakie marki amp byś celował do głośników Monitor Audio?

Jak taka konfiguracja, o której piszesz miałaby się np. do zakupienia dobrego przetwornika DAC i podłączenia odtwarzacza CD do amp przez taki przetwornik?

@Q21 Na wizytę u Was niestety zdecydowanie za daleko :/ Czyli dobrze rozumiem, że muzykę lepiej pociągną Marantze niż Yamaha? A jak będzie z kinem? Problem mój jest taki, że sporo oglądam filmów i seriali i no musi być zestaw 5.1, a jednocześnie po ojcu mam zacięcie do, wydaje mi się dobrej muzyki, i klasyka często z głośników leci. Jestem w pełni świadom, że przy takim budżecie muszą być kompromisy i to spore - to oczywiste, ale jednocześnie nie jestem audiofilem nie mam nie wiadomo jak wyszukanego słuchu, a do tej pory szczytem było słuchanie muzyki na głośnikach komputerowych, ew. starych Tonsilach i wzmacniaczu z wieży Sony w domu XD, także co bym teraz nie usłyszał to i tak jest fajnie. Chodzi mi po prostu aby całość dobrze się ze sobą zgrywała, przyjemnie brzmiała i żeby uszy od muzyki nie bolały (bo raczej o kino, bez względu od ostatecznego wyboru ampa się nie obawiam).

Jak zapatrywalibyście się Państwo na dołożenie do ampa przetwornika DAC i podłączenie przez niego urządzeń audio (odtwarzacz, chromecast) - czy taka opcja trochę uratuje sytuację?

Na odsłuchach testowałem właśnie różne kombinacje przy muzyce - solo amp, amp + odtwarzacz, amp + DAC i nie ukrywam, że z wykorzystaniem przetwornika muzyka brzmiała zadowalająco. Aha i jeszcze dodam, odsłuchy robiłem na ampach Yamahy, zaczynałem od niższego modelu, ale skończyłem na Yamaha RX-V685. Jednak poczytałem sporo opinii i ponoć Yamaha z Monitorami się gryzie.

Z góry dzięki za poświęcenie czasu na odpowiedź i pomoc w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Yamaha 685 jak i ten slim marantza mają wyjścia pre out. Oznacza to, że możesz do nich podpiąć końcówkę mocy albo wzmak, który pracuje w trybie końcówki mocy. Sam stosuje to drugie rozwiązanie. Mam marantza 1509 połączonego z cyrusem one. Jeśli wzmacniacz ma wejście Main in tz, że może pracować właśnie jako końcówka mocy i wtedy w kinie domowym głośnościa sterujesz tylko pilotem od ampa a w stereo źródła podlaczasz do wzmacniacza. Moim zdaniem podpinanie daca między źródło a amp AV to średni pomysł. Jeśli chcesz iść po taniosci to najtańszy amp z wyjściem pre out to marantz 1510. Yamaha to klocek trochę droższy ale w kinie wypadnie lepiej. Do kolumn moim zdaniem w stereo możesz zaryzykować audiolaba bądź atolla. Poczekaj do poniedziałku. Branża na pewno coś doradzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2020 o 08:00, S4Home napisał:

Akurat przy Bronze 5 nie widzę sensu stosowania dodatkowego wzmacniacza.

A z jakiego względu? Czy taka Yamaha lub Marantze, o których wspomniałeś w pierwszym komentarzu dadzą radę i nie będą zbytnio ograniczać tych kolumn?

Skłaniam się jednak albo do tej Yamahy albo do któregoś Marantza, bo sporo dobrego czytałem o nich. Jaka realnie będzie różnica w dźwięku pomiędzy NR1710, a SR5014. Czy jest sens dopłacać? Czy lepszy model zagra sporo lepiej i czy tylko w muzyce czy w filmach również?

Rozumiem, że jeśli głównym targetem byłyby filmy to najlepiej zagra Yamaha, natomiast przez wzgląd na muzykę bardziej polecacie Marantze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Bronze 5 to kolumny które w zupełności zostaną wysterowane. nie mają ani zapotrzebowania na energię ani na specjalnie obfitą charakterystykę włąsną wzmacniacza / amplitunera

22 godziny temu, maciek069 napisał:

aka realnie będzie różnica w dźwięku pomiędzy NR1710, a SR5014. Czy jest sens dopłacać? Czy lepszy model zagra sporo lepiej i czy tylko w muzyce czy w filmach również?

Modele Slim sa słabsze. Dużo słabsze. I to słychać. Zarówno przy stereo jak i kinie. Model duzy SR 5014 gra bardziej nasyconym dzwiekiem. Chodź dla mnie Marantz i tak jest stosunkowo nudnawy w kinie. Ja osobiscie preferuję Yamahę i Onkyo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2020 o 07:47, Q21 napisał:

Do Monitor Audio raczej skłaniałbym się w kierunku amplitunerów Denon lub Marantz. Jest to kwestia charakteru brzmienia urządzeń w połączeniu z kolumnami. Jeśli stawiasz także na odsłuch muzyki, zdecydowanie namawiam na amplituner Marantz. Może być NR1710, chociaż niewiele droższy, a dźwiękowo lepszy będzie SR5014. System taki swietnie sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym. Docelowo dokupisz sobie jeszcze dobry subwoofer (w tym przypadku zwróciłbym Twoją uwagę na markę REL i SVS) i będziesz miał pełne kino.

Alternatywą dla Marantz może być Denon AVR-S950H. Yamaha RX-V685 także wchodzi w rachubę, ale będzie do zestawienie, które zagra najbardziej jasno, trochę ostro.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. 

@Q21 Po kilku nieprzespanych nocach decyzja zapadła, pójdę za Państwa radą i stanie na ampie Marantza SR5014. Dużo pozytywnego o nim przeczytałem, wszędzie twierdzą, że dobrze zgrywa się z Monitorami. A w dalszej kolejności uderzę w suba, ewentualnie jak stwierdzę, że jednak w stereo czegoś mi brakuje, to wtedy pomyślę o osobnym wzmacniaczu (wyjście pre out tutaj mam, także nie zamykam się na taką opcję). A na ten moment i tak imo różnica w cenie pomiędzy tym Marantzem a np. Yamahą RX-V685, którą to rozważałem na drugim miejscu i traktowałem jako bezpośrednią alternatywę dla tego Marantza, nie jest znaczna, więc i tak nawet decydując się obecnie na tanśzy amp, od razu ani też w najbliższym czasie, raczej nie mógłbym sobie i tak pozwolić na dokupienie wzmacniacza.

Także na teraz chcę maksymalnie zyskać na dźwięku i w stereo i w kinie, natomiast na przyszłości uderzyć w suba, ewentualnie jeżeli w ogóle będzie taka potrzeba, to we wzmacniacz stereo.

Czy zatem można z Państwem coś podziałać w kierunku zamówienia tego sprzętu?

Dziękuję wszystkim za porady i cenne wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...